Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ahol a babátok kúszott,...

Ahol a babátok kúszott, mászott (nappali, babaszoba stb), volt e cipőhasználat?

Figyelt kérdés

Nem Magyarországon élünk és itt alapból szinte sehol sem veszik le a cipőjüket az emberek. Már az alsó szinten (nappali, konyha stb) beletörődtem, de az emeleten nem akarok cipőzést. Sajna tegnap mire észbe kaptam, már bementek a gyerekszobába cipővel, így mivel már ott voltak, nem mondtam semmit. Pedig már volt mondva,nem olyan volt, aki először volt nálunk, egyszerűen elfelejtik.


Nálunk más volt a szokás, máshogy neveltek, ahogy tetszik, és az, hogy a gyerek a nappali padlóján csúszkál majd, ahová más mindent behoz az utcáról...nem tölt el örömmel. De közben mikor ezt megemlítem, azt látom az arcokon, hogy én vagyok a flúgos, túlaggódó, kell a gyereknek annyi kosz.


Emiatt érdekel, hogy ti anyukák, apukák hogyan csináljátok? A miénk még nem kúszik, csak forog, de hamarosan eljön az az idő is. Köszönöm szépen a válaszokat!


2023. márc. 24. 19:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

Kicsit jobban figyeltünk azért a tisztaságra,gyakrabban mostam fel. De panelban élünk,az előszobában húzzuk le a cipőt.

Egy mászó baba meg mindenhol mászik. Nem kell korlátozni.

2023. márc. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm! Nálunk az emeleten mindenütt padlószőnyeg van.
2023. márc. 24. 19:59
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Mèg Angliàban született, de màszàs előtt elköktöztünk. Felfordult a gyomrom, mikor a bàbàk (midwife), védőnő (hv) cipőben jöttek be.
2023. márc. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
45%
Kizárólag a szobákban lehetett a földön, ott nincs cipő - máshol igen, oda azért nem mehetett
2023. márc. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%
Igyekeztem többet takarítani, de mászott olyan helyen is, ahol cipővel járunk. Meg mászott a kertben is, játszótéren is, sima utcán mondjuk nem tettem le. De nem aggódnám túl.
2023. márc. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%
Cipővel nem mászkálunk bent. De a gyerek simán kimegy az előszobába. Igyekszem gyakrabban porszívózni, mióta kúszik-mászik. De túlzásba nem viszem. Nem tiltom, mehet mindenhova a lakásban. De én kint is leteszem simán a földre.
2023. márc. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
60%
Mi egyáltalán nem megyünk be cipővel a lakásba, a küszöb előtt vesszük le, a lakásba már csak zoknival lépünk be. Nem a gyerekek miatt, már előttük is így csináltuk. Nálunk nem fér bele, hogy cipővel legyünk a lakásban. Közel sem vagyok tisztaságmániás, sőt! De azért az utca koszát nem hozom be. Ugyanúgy ahogy az ágyra, ágyneműre se ülök, fekszem rá utcai ruhában, főleg nem olyanban, amiben buszon is ültem
2023. márc. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
21%
Fúj, ez undorító.
2023. márc. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%
Nekünk az előszoba egyben van a nappalival, ami egyben van a konyhával, ahol egész nap kúszik mászik a gyerek. Mi is levesszük kint a cipőt és kézben hozzuk be különben azonnal belekúszik a baba abba az 5 cm2 koszba, ami ott van, és úgy néz ki, mint egy varacskos disznó.
2023. márc. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a hatsófolyosón vesszük le a cipőt, vagy ha vendég jön akkor az első bejáratnál az előszobában, mindkettő ajtóval van leválasztva a nappalitól. Senki nem jöhet be cipőben, nem csak akkor ,mikor mászó gyerek volt, soha. Nálunk mindenki mezítlábazik a házban, nem kell a kinti koszt behordani a lakótérbe. Ha valaki elindul befelé cipőben szépen megkérem, hogy vegye le, nem szívbajoskodok.
2023. márc. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!