Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám ezekre megtaníta...

Hogyan tudnám ezekre megtanítani? Van rá esély?

Figyelt kérdés

3 éves kisfiam snis bno f83 a kódja

Nem eszik iszik egyedül vagy csak néha. Öltözködni stb nem tud önállóan max segit sajnos nem szobatiszta beszéde nagyon kevés. Sétálni nem szeret vagy a maga kis feje után. 18.honaposan indult el. Próbáltuk bicikli kismotor ilyesmi de egyiksem tetszik neki


2023. márc. 25. 22:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem tudhatjuk. Minden gyerek más. De a gyógypedagógus megmondja neked.
2023. márc. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

Figyelj. A kevert specifikus kódot ugye akkor adják nagyrészt,ha még túl fiatal a gyerek az autizmus kódhoz.


Az én lányom 5.5 évesen kapott Asperger szindróma diagnózist.


Sokminden máshogy működik náluk,mint egy egészséges gyereknél.

A lányom pl 3 évesen még gagyogott,mint egy baba.

Nem evett egyedül 6 éves koráig.

Szobatiszta úgy lett,hogy 3 évesen végre mehetett bölcsibe,és ott megtanították végtelen türelemmel, hogy menni kell wc-re.

Magától 6 éves kora óta megy el csak.

Az evés rapszodikus,hol eszik,hol nem.

Ha beteg,még most is etetni kell,pedig már 7 éves.


Ezekből ne csinálj gondot. A fiad más,ne hasonlítsd másik gyerekhez,mert megkattansz.


3 évesen amúgy a legtöbb dolog az egészséges gyerekeknél is megvan még.


Közösségbe jár? Nagyon jót tesz a bölcsi!!!

Mi is 3 évesen kezdtük. A lányom nem beszélt csak gagyogott és pelusos volt utánjelzés nélkül. Ott sokmindent megtanult.

3.5 évesen kezdte az ovit.


20 hónapos korától jár fejlesztésekre.


Azt tanácsolom,hogy NE akard "mármostazonnal" mindenre megtanítani,mert az úgyse fog menni. Csak kudarc ér.

Annak örülj,ha megeteted és eszik. Ez már jó. Ha kimond egy szót. Az is jó.

Az én lányom 3 évesen sokmindenben 1 éves szinten volt a klinikai szakpszichológus szerint.

Gondolj már bele...


Ma 120as IQ-val rendelkező okos kislány. Az éven megy iskolába.


Lassan fejlődnek,ki kell várni! Szépen türelmesen. Tudom,hogy nehéz,szar. Átéltem,átélem minden nap.

Mindent meg fog tanulni.


Sokkal előrébb jár,mint az én lányom járt 3 évesen! Sokkal!

2023. márc. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

2es vagyok.


Valószínűleg nem fog tudni ilyen járművekkel közlekedni.

Én is megvettem mindent a lányomnak. Nem ment neki. Mostanában kezd menni a rolleren,7 évesen.


Dolgoztam felnőtt autistákkal. A legtöbb nem tud biciklizni sem. Se úszni.

2023. márc. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%

Szóval van esély a legtöbb dologra 100%-osan. Nyugi.


De ha nem fog pl rollerezni,akkor nem fog. Nincs azzal semmi.

2023. márc. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

🤦🏼‍♀️ Édes jó isten..

A kevert specifikusnak az ég adta világon semmi köze az autizmushoz.

Orbitális tévedésben vagy.

A kevert specifikus azt jelenti, hogy több területen van elmaradás. Legtöbbször a kognitív képességet érinti, tehát a gyerek lusta és lassabb gondolkodni. Ami nem azt jelenti, hogy alacsony az IQ.


Beszéd- és a nyelv területe

Mozgás - motoros funkciók

Tanuláshoz szükséges készségek terén jelenik meg a probléma.


Ebből legalább 2! Vagy több meghatározott fejlődési zavar kritériumainak teljesülnie kell ahhoz, hogy ezt a kódot megadják.


Ez a diagnózis leginkább az óvodás korú gyermekek esetén fordul elő, az iskolás életkorban a zavarok már más tüneti formákat öltenek, és általában valamilyen tanulási zavar képében jelentkeznek.



2 gyermekem is ezt a kódot kapta + beszéd és a nyelv fejlődésének meg nem határozott zavara.


A nagynak aki 8 éves, most cserélték le iskolai kézségek kevert zavarára. Tehát diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia stb van esély rá.



Kérdező a gyermekednek fejlesztés kell. Az idegrendszere el van maradva. Fejlesztés mellett szépen fog javulni.

2023. márc. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

5!


Mifelénk azok a gyerekek kapják ezt a kódot,akik túl fiatalok az autizmus kódhoz.


Nem írtam volna. Megyeszékhelyen élek, rengeteg gyógypedagógust ismerek. Benne vagyok 7 éve.


Lehet,hogy az ország közepén máshogy van,úgy,ahogy írod. De itt mifelénk úgy van,ahogy én leírtam.


Adnak itt mindent az elején. Utána meg 5-7 éves kora között, iskola előtt kap egy komolyabb kódot.

2023. márc. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Másfél éves kora óta hordjuk fejlesztésre 2 éves volt mikor mondtak hogy van autizmusra utaló jel de nem mondanák hogy 100% Az.

Tudja a színeket (alap színek kb.) Meg is különbözteti őket formákat is 10ig tudja a számokat állatokat állat.hangokat mond. Meg amihez épp kedve van. Az önállóság elmaradása nagy.gond most mivel el kezdte az ovit és már itt elvaras. Előtte 3 évig volt itthon velem mivel fel éve született a kisteso így bölcsibe nem.vettek be

2023. márc. 26. 00:12
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

Picurboszi, hagyd már Nyíregyházát meg a csodálatos diagnózisait!

Az f83-at állítom, hogy csak ott adogatják így. Normális helyen bizony azt jelenti, amit az 5-ös ír.

Nem kell beszarni tőle. Millió meg egy autisztikus tünettel se biztosan autista egy gyerek, mert az idegrendszeri éretlenség tünetei egy az egyben ugyanazok. A különbség, hogy utóbbit fejlesztéssel szépen levedli a gyerek, mint a lányom is, akinek 90 %-ban megegyeztek a dolgai a tiéddel (úgy 7 éve követem az írásaid és mindenben egy fél évvel előbb járunk, mivel fél évvel öregebb a gyerekem).

A különbség, hogy rá nem húztak elhamarkodottan autizmus kódot, nem kényszerítették szobatisztaságra, nem skatulyázták be. Maradtam szépen vele otthon hiába lett oviköteles. Hordtam heti hétszer a fejlesztésekre, 3 év 8 hónaposan magától lett szobatiszta. Megkésett mozgásfejlődés (születésétől kapott fejlesztéssel indult el 1,5 éves kora után), megkésett beszédfejlődés (2 éves még mutogatni se tudott, nulla expresszív kommunikáció), megkésett szociális fejlettség (ez takarja az önállóságot, kapcsolatteremtési készséget...stb.), megállapított alacsony átlagos intellektus (tudjuk, a tiéd meg zseni, mégis szarabbul boldogul); keresztdominancia, diszlexia veszélyeztetett, SPD (olyan túlhallása és durva meltdownjai voltak, hogy a pszichiáter csak széttárta a kezét; önbántalmazás, többórás dühkitörések....

És mégse autista.

7,5 éves ügyes, okos iskolás normál tanmenetű iskolában. Nem átlagos, extra figyelemmel boldogul csak, de semmi nem jött be az évek alatt a jóslatokból, amikkel ijesztgettek.

Mondták 5 hónaposan, hogy sose fog járni. 1 évesen hogy sose fog beszélni. 1,5 évesen hogy értelmi fogyatékos és max. tanakos rendben tanulhat. Igen, volt olyan is aki a szenzoros tünetei miatt autistának hitte.

2023. márc. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%

Minden gyereknek van autisztikus tünete. Egy fejletlen idegrendszerű gyereknek meg pláne..


6#

Ahhoz képest, hogy "ennyire rég vagy benne" olyan marhaságot írsz, hogy az már fáj.

Te tudod egyáltalán mi a kevert specifikus és az autizmus közti különbség? 🤔 Bár akkor nem írtál volna ekkora baromságot..

2023. márc. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 NTBS ***** válasza:
Gyógypedagógus.
2023. márc. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!