Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Változtatnál emiatt a harmadik...

Változtatnál emiatt a harmadik gyereknél a keresztszülők személyén?

Figyelt kérdés

Az első és második gyerekem keresztanyja a (fiatal, majdnem velem egykorú) nagynéném, keresztapja a bátyám. Mindketten fontos emberek nekem, közeli a viszonyom velük.


1. Az első gyermekünk keresztelőjénél mindketten egyedülállóak voltak.


2. A második gyermek keresztelőjén a bátyámnak már volt barátnője, de továbbra is maradtunk ugyanannál a felállásnál, mint az elsőnél, keresztszülőket tekintve.


3. Most már a bátyám összeházasodott a barátnőjével, a felesége most már. Tavaly született a harmadik gyermekünk, nemsokára szervezzük a keresztelőjét. Csak emiatt, hogy házasok, illene/kellene változtatni a megszokott felálláson, és a bátyámat és feleségét felkérni keresztszülőknek?

A bátyám felesége helyében esetleg rosszul éreznétek magatokat emiatt, hogy a bátyám nem vele, hanem a nagynénénkkel lesz keresztszülő annak ellenére, hogy házasok?


2023. márc. 28. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Nem változtatnek.

Nagynéni az mindig nagynéni marad, a feleség meg lehet holnap elvalik.

En maradnek az eredeti felállással.

2023. márc. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

Nem érdekelne.

Nekem az furcsább, hogy minden gyereknek ugyanazok a keresztszülei. Nálunk ennyire nem szokás senkivel sem kiszúrni.

2023. márc. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
Én úgy tudom, lehet több keresztanya, csak az egyik hivatalosan tanúként van bejegyezve, de a szertartáson ugyanolyan mértékben lenne jelen a kettő. Én megpróbálnám ezt a ti helyetekben.
2023. márc. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%

nálunk nem engedélyezték ezt a felállást, 3-as. közölte a pap, hogy a következő gyereknek a másik 2 lesz a keresztszülő, pont.

ha 2 gyereknél is ugyanaz a felállás, én hagynám a 3. gyereknél is.

2023. márc. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem változtatnék, csak az érintettek kifejezett kérésére. Különös tekintettel a nagynénire. Ha ő nem szeretne több keresztgyereket, azt megértem és elfogadnám. De ha örömmel vállalná, akkor nem bántanám egy idegen "új érkező" miatt.
2023. márc. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!