Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan és hova menjek tovább...

Hogyan és hova menjek tovább a kislányommal?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon sokat vérzik az orra. Voltunk fül orr gégészeten, ott semmi extrát nem találtak egy kicsit be ecsetelték neki. Utána mentünk labor vizsgálatra aminek nemrég megjött az eredménye. A trombicita száma 400 helyett 560.

A háziorvosunk csak legyintett rá, hogy ez nem gond és ettől nem vérezhet az orra.

Miközben egy családban lévő orvos azt mondta, hogy dehogynem vérezhet a magas számtól az orra, és ez azért annyira nem jó, hogy ennyivel magasabb.

Eléggé meg vagyok ijedve, hogy az egyik ezt mondta a másik meg mást.

Nem tudom most mit csináljak? Hova menjek tovább vele?


2023. márc. 29. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:
53%

A csaladban levo orvos , gyermekorvos szakorvos, aki most praktizal ?

Ha nem, akkor hallgatnek arra akinek ez a szakterulete.


Egyebkent meg total normalis, vannak orrverzos gyerekek, altalaban kinovik.

Az alacsony trombocita szam lenne a gond, nem a tobb.


Egyebkent meg 450 a hatar, egy kisebb emelkedes semmit nem jelent.


A normal platelet count ranges between 150–450 × 109/L which is generally accepted for healthy neonates, infants, children, and adolescents.

2023. márc. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

Nem értem a kérdésed. Ha a családban lévő orvos azt mondja nem jó, miért nem őt kérdezed hogy hová vidd tovább?


Nem akarok kötekedni, nem voltam ilyen helyzetben. De ha már adott a rokonságban egy orvos és ezt mondja akkor tuti abban a pillanatban visszakérdezek hogy akkor hová vigyem.

2023. márc. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

2-essel egyetértek.

Ugyanakkor, ha a gyerekorvos azt mondta, hogy ennyi eltéréstől nem vérezhet az orra, akkor őt is megkérdeztem volna, hogy akkor merre keressük tovább az okát.


Én is orrvérzős gyerek voltam és meglett ember lettem, bőven 30 felett, amikor egy maszek fül-orr-gégész elmondta, hogy orrsövény-ferdülésem van, ezzel függ össze. Kívülről semmi nem látszik, soha egyetlen ismerősöm, rokonom sem mondta, hogy orrsövény-ferdülésem van.

Az egy másik kérdés, hogy emiatt nyilván nem műttettem meg, hanem a doktornő kiégette azt az eret, ami a problémát okozta.


Természetesen nem először jártam már akkor f-o-g szakorvosnál, egyszóval attól, hogy a kérdező elvitte a gyerekét és semmi extrát nem találtak, még elképzelhető, hogy ez áll a háttérben.

2023. márc. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Magas trombocitaszám jelezHET más gondot, de nem ez okozza a gondot, ez csak tünet. Ugyanakkor egyetértek azzal, aki írta, hogy ez az emelkedés még nem feltétlenül vészes - egy csillagos eltérésnek számít? Mert ha igen, akkor az akár jelezhet csupán annyit, hogy a sok orrvérzés miatt egyszerűen növekedett szintben termelődnek.


Gyermekorvos véleményére jobban adnék ebben az esetben, azt nem írtad, hogy a családban levő orvos amúgy mivel foglalkozik, mert nem mindegy, hogy pl. fogász vagy belgyógyász, vagy más. Szóval ennyi alapon nem feltétlenül az ő véleménye releváns. Ha viszont nem bízol a gyerekorvosotokban, akkor vagy elviszed egy másik gyerekorvoshoz a kislányodat, vagy például meginterjúvolhatod a dokit a családban, hogy hová fordulj ezzel a dologgal. Mert az igazán nem szép dolog, hogy kibicként elülteti a bogarat a füledben, de nem ad tanácsot, hogy akkor pontosan mit is tegyél.

2023. márc. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!