Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülnél 35 fölött 3. gyereket...

Szülnél 35 fölött 3. gyereket ezekkel a feltételekkel?

Figyelt kérdés

- a megélhetés biztosított, mindkét szülőnek teljes mértékben home office-os munkahely, a nőnek részmunkaidőben, ahova visszavárják

- saját ingatlan adott, de minden gyereknek nem jutna külön szoba

- mindkét szülő aktívan kiveszi a részét a gyereknevelésből

- segítség 2-3 havonta 1-1 hétvége a nagyszülők részéről, de általában csak az egyik gyereket viszik el

- a nagyobbik gyerek elsőosztályos, a kicsi most kezdi az ovit

- az anya dolgozott a két gyerek között, és a 2. után is, van kellő jogviszonya, és viszonylag jó a fizetése

- viszont mentálisan már a meglévő 2 gyerek is lemeríti őket (a férjet még a nőnél is jobban), sokat foglalkoznak velük


Én a nő vagyok, és a mi válaszunk az, hogy nem (mielőtt valaki leírja, hogy ,,nem a gyakori népe fogja ezt eldönteni"), de mégis azon agyalok időről időre, hogy mi van, ha később megbánjuk. 35 fölött már nem nagyon akartam szülni, de ha mégis, akkor már nem sok idő lenne mellette dönteni.


2023. márc. 29. 15:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem vágytok rá nagyon nagyon erősen, akkor nem. Még úgyis nehéz fizikailag és mentálisan, ha ez volt minden vágyatok. Azt el tudom képzelni, hogy valaki meg tudja bánni, hogy egyáltalán nem lett gyereke, de azt, hogy csak kettő három helyett, szerintem azt sokkal ritkábban. :)
2023. márc. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem szülnék.foleg ha mar van ket gyereked.nekem is ketto van,es lakhatnank palotaban is akar,komplett szemelyzettel,akkor sem szulnek harmadikat.
2023. márc. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem akarsz nem. Én 39 éveswn szültem a 3.at,de a másik kettő 20 felett volt, így ők is segítenek ha kell
2023. márc. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
96%
Én nem vállalnék harmadikat hasonló körülményekkel, szerintem belebolondulnék és a válást sem tartom kizártnak, nagyon jó erős kapcsolatunk van, de érzem magamon, hogy az idegeim a végüket járják két gyerek mellett és a férjem türelme is véges, pedig nagyon jó apa és nagyon empatikus férj. Szeretnék én is harmadikat, sőt szívem szerint negyediket is, de úgy érzem, hogy a mi határainkat a kettővel elértük. Megbánni nem hiszem, hogy meg fogom, így is teljesnek érzem magunkat, viszont lutri a harmadik gyerek és ha rámegy a házasságunk azt bánnám csak igazán örökre.
2023. márc. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vágyom rá, nyilván nem, még akkor sem, ha egyébként jól elbírok a meglévő kettővel. Nem is értem, miért bánnád meg, hogy nem lett három gyerek, ez volt az előzetes tervben, vagy miért? Nos, a tervek változnak, az emberek is, nyilván most, hogy megvan már két gyerkőc, jobban látod, mennyire leterhelő a gyereknevelés, nem kell valami ködös "hátha megbánom, ha nem" érv alapján szülni.
2023. márc. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
93%

Nehéz kérdés mert ahogy te sem tudod, úgy mi sem tudjuk hogy vajon megbánod-e ha nem szülsz. Azt ritkábban szokták mondjuk megbánni, hogy kettő mellé érkezik egy kis tesó, bár van ilyen is.

Gondolod végig, hogy szeretnéd újra átélni a csecsemős időszakot, az első szavakat, első lépéseket, stb.? Vagy tudsz úgy ezekre gondolni, hogy szép volt jó volt, de ennyi is elég amit a két gyerkőc adott.

2023. márc. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

"mentálisan már a meglévő 2 gyerek is lemeríti őket"


Szerintem hiába adott minden más ha ez a helyzet, akkor nem vállalnám be, hogy utána 3 gyereknek legyünk agyilag zokni/idegroncs/hulla fáradt szülei. Akkor inkább mondjunk le az elképzelésről és 2-nek jobban funkcionáló szülei legyünk.

2023. márc. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem tudnék külön szobát biztosítani minden gyereknek kamasz korára, akkor nem.
2023. márc. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
11%
Egyet sem szülnék, semmilyen feltétellel. Ami pedig téged illet, a helyedben nem vállalnám. Már eleve azért sem, mert itt kérdezted meg, egy ilyen színvonalú oldalon.
2023. márc. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem szeretnél, akkor ne vállalj! A többi rész ebből a szempontból nem releváns.


(Egyébként a körülmények alapján nyilvánvaló, hogy belefér egy harmadik.)

2023. márc. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!