Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A hazai szabályok szerint...

A hazai szabályok szerint lehet-e a második gyermeknek ugyanazt a keresztnevet adni mint az elsőnek, abban az esetben, ha az apa elvált és a második gyermek az új kapcsolatból született?

Figyelt kérdés
Érdekességként kérdezem.

2023. márc. 30. 08:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

Igen, lehet. Azonos szülöpár gyerekeinek nem lehet teljesen ugyanaz a neve - tehát nem lehet mindkettö Kovács Pista, de lehet egy Kovács Pista meg egy Kovács Pista Sándor.

Viszont egy embernek lehet akárhány azonos nevü gyereke, ha a másik szülö nem ugyanaz.


Nekem van konkrétan egy ismerösöm, akinek 4 lánya van 4 házasságból és mind Kovács Melinda.


Magánvéleményem, hogy ennek ellenére nagyon beteges ötlet, több gyereket ugyanúgy nevezni

2023. márc. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Azért ez durva, hogy mind a 4 lány Melinda.🤣 Még ha az apja szeretné a saját nevét több gyereknek is, az is beteges, de tudom, hogy vannak ilyen beteges emberek. Na,de a 4 Melinda honnan jött? Nem is szép ez a név.
2023. márc. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nekem is van olyan ismerősöm akinek két Csaba fia is van.
2023. márc. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a 2 szülő nem ugyan az, akkor lehet ugyan az a név.

De ha a 2 szülő személye ugyan az, akkor nem. Nálunk nagyobbik öcsémnek ugyan az a neve mint az apjának. Mikor a 2.öcsém született, nevelőapám neki is a saját nevét akarta adni (🤦‍♀️) nem engedték.


Igy nevelőapám "kovács pista", nagyobbig öcsém " kovács pista", kisebbik öcsém "kovács géza pista"

2023. márc. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A sogornom a ferjem feltestvere. Neki az apja felol is vannak feltestverei, mindketto fiu ket kulonbozo hazassagbol szuletett, es mindketto Jozsef lett, mint az apjuk.
2023. márc. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Előttem már leírták.

Mit szoltok ahhoz a sztorihoz hogy az anyuka vezeték- és keresztneve Rózsa Eszter a lánya pedig Nagy Rózsa Eszter lett? Nem egyszerű ez sem :D (a neveket megváltoztattam)

2023. márc. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%
6: ebben éppen nincs semmi. A gyermek viselheti mindkét szülő vezetéknevét. Ebben az esetben tehát Nagy-Rózsa Eszter.
2023. márc. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
De itt az anyuka vezetékneve rózsa a keresztneve eszter. A ferje Nagy vezetéknevű, és a kislány az anya teljes nevet kapta keresztnévként! :D tehát a Nagyné Rózsa Eszternek Nagy Rózsa eszter lett a kislánya 😃 mintha engem Alma Kittinek hívnának, házasság után Törökné Alma Kitti lennék és a lányok pedig Török Alma Kitti. Egy mini én :D
2023. márc. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a 6# úgy értette, hogy az anyuka vezetékneve lett a lánya első neve, anyuka keresztneve pedig a lánya második keresztneve.

Ez is elég sajátos.


A kérdést meg előttem már megválaszolták: lehet igen, ebben az esetben.

2023. márc. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
18%
Ez a mind a 4 lány Melinda… hiszem ha látom tipikus esete. Túl nagyot akartál mondani.
2023. márc. 31. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!