Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a párod gyermeke láthatáson...

Ha a párod gyermeke láthatáson van nálatok, akkor a testvérei is szoktak vele jönni?

Figyelt kérdés

Igen tisztában voltam vele, hogy van a páromnak gyereke ez nem is probléma, nekem is van 3. Az viszont egyre inkább problémás, hogy anyagi csőd, ha nálunk van, pontosabban az, hogy jönnek a kisebb nagyobb testvérei is. Ráadásul nincs fix láthatás, jön(nek), ha úgy hozza a kedve, heti 2-3 nap.

A párom nem érti, hogy mi ezzel a baj, mert nem neki kell hónap végén sakkozni a pénzzel.

Nálatok ez hogy szokott zajlani?


2023. ápr. 3. 06:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
52%
Nem ugyanúgy vonatkozik minden gyerekére a láthatás? (Mármint akik ugyanattól az anyától vannak.) Nem teljesen értem a szitut...
2023. ápr. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
51%
Hát miért ne mennének a testvérei is? Ők is az ő gyerekei, vagy nem? Vagy most akkor mi van?
2023. ápr. 3. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%

Szoktak jönni, örülünk nekik, igazából ez azt jelenti hogy szeretnek nálunk lenni, jól érzik magukat, az exxel is jó a viszony, ha a miénk megy, megy a tesója is.

A pénz dologhoz nem nagyon tudok hozzászólni, ha jönnek a férjem megy bevásárolni, ő fizet mindent. Ha a miénk/enyém megy, mindig küldök nasikat, hogy anyukának ne legyen erre gondja, akkor én fizetek. De mi külön kasszán vagyunk mondjuk.

2023. ápr. 3. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%
Gondolom az van, hogy anyának van mástól gyereke, és azok is mennek
2023. ápr. 3. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
90%

Én sem teljesen értem, az anyukának vannak mástól is gyerekei, akiknek amúgy semmi köze a p@rodhoz, és ők is mennek?


Na, ezt biztos nem tűrném és nem finanszíroznám.


Másrészt viszont nem vágom, a párod finanszírozza a te 3 gyereked, de ha neki lenne több, vagy ez az 1 odaköltözne, éhen halnátok?

2023. ápr. 3. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
92%

Mármint a feltestverei? Nekem evidens lenne, hogy jönnek, ha anno őket is én neveltem egy ideig.

Amúgy nem megy a beszélgetés a paroddal? A Jani, ha a Pistike mellé jön a Karcsika meg a Beluka is, akkor az plusz két személy, akire főznöm kell, így a hétvégére plusz 5e lesz a bevásárlás.

2023. ápr. 3. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem, miért te fizeted az ő gyerekei kajáját. Akik nem is az ő gyerekei. Ha jól értem.

Hát mondd meg a párodnak, hogy ezt nem finanszírozod tovább.

2023. ápr. 3. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Igen, a párom gyerekének féltestvereiről van szó.

Nem csak a kaja az ami sokkal költségesebb így, hanem a rezsi, a pelenka és pl különböző programok esetén a belépők stb. Anyuka teljesen természetesnek veszi, hogy ha nálunk vannak, akkor mindent mi állunk, soha egy szelet kenyeret nem csomagolt nekik, ha hozzánk jönnek... Vele már próbáltam erről beszélni, de szerinte ez így helyénvaló, hiszen testvérekről van szó.

Nem, nem halnánk éhen, ha hozzánk költözne a párom gyermeke, de egy fél focicsapat befogadása már összeomláshoz vezetne.

2023. ápr. 3. 09:11
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán tiszta, kinek a gyerekei ezek a testvérek és a párod mennyire kötődik hozzájuk. Féltestvérek és nem az ő gyerekei vagy csak már fiatal felnőttek, akiket szerinted nem kellene etetni? De bárhogy is ezt vele kell megbeszélned. Szerintem ez pont ugyanolyan, mintha a szülei vagy barátai jönnének át többet vendégségbe. Vagy lenne egy drága hobbija, ami neked nem tetszik, de neki az "élete". Nem lehet tabu kérdés, ki mit fizet és mennyibe kerül és ki mire szánná inkább azt a pénzt, ami közös. De ezekben mindben nektek kell őszintén kommunikálni, nem érdemes gyűjtögetni meg a fejére borítani, hogy jaj mennyit áldozatot hozol, hanem az elejétől kezdve tisztázni kell, ami nem tetszik és akkor indulatok nélkül lehet még megegyezni, kompromisszumot találni. Üljetek le egy kockás papírral együtt sakkozni.

Aztán ha a gyerekek már gyanúsan többet vannak az egyik helyen, mint arra számítottatok, vagy pláne tipikusan gondol egyet valaki kamasz és átcuccol, akkor lehet szeretettel fogadni persze, de bizonyos arány-szint felett lehet, hogy nem árt a gyerektartást is átbeszélni.


Vagy persze önfeláldozó szerelem ide vagy oda, dönthetsz úgy is, hogy ha már a saját gyerekeid életszínvonalának erős csökkenésével jár az övéinek is az etetése, akkor különköltöztök és maradtok amolyan hétvégi barátság extrákban kapcsolatban, amíg ki nem repül mindenki.

2023. ápr. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez megint egy olyan dolog, amit már az elején le kellett volna tisztázni. A párodat sem értem, komolyan ő finanazírozza az exe többi gyerekét, akihez neki nincs köze?


Na, ezt tuti nem csinálnám, pelenkát meg belépőt is én vegyek nekik, hát persze...

2023. ápr. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!