Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogosan van felháborodva az...

Jogosan van felháborodva az apuka, és próbálja rávenni a gyerekeket, hogy ne meséljenek itthon - maguktól, nem kell őket kérdezgetni - arról, ami a láthatásokon történik?

Figyelt kérdés
Mielőtt kapnám a rosszindulatú megjegyzéseket, nem élek vissza az információkkal, nem kavarok ellenük egyáltalán. Az apukával távolságtartó a kapcsolatom, mivel hónapokig megcsalt, majd amikor elég biztos lett a kapcsolata ezzel a hölggyel, akkor lelépett. Szóval igyekszem, hogy minimális legyen a kapcsolatunk, mert jellemtelen férfinak tartom ezek után.
2021. júl. 13. 07:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Nem. Eleve baromság, alap, hogy megkérdezem a gyereket, hogy mi történt vele, hogy érezte magát.

Én az "új nő" vagyok, azért idézőjelesen, mert már 10 éve. Ők is megcsalás miatt mentek külön, csak ott anya szeretőzött. Értem a távolságtartást, náluk is ilyen volt a viszony sokáig, de hidd el, hogy nincs értelme, el kell engedni a múltat. Majd ülepedik benned is, és ha találsz magadnak egy társat jobb lesz. Ne add meg nekik az örömöt, hogy szarul érzed magad egy percig is. A gyerekekre visszatérve meg annyit még, hogy ha nem tesznek semmi olyat, nincs oka, hogy titkolózzanak az ott történtekről. Ha meg tesznek, szét kell verni a fejüket.

2021. júl. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Biztosan nem hagynám az ilyet, milyen alapon rendíti meg a gyerekek beléd vetett bizalmát..? Ez a gyerek bántalmazása, ha elhiteted vele, hogy nem bízhat az egyetlen(sok esetben egyetlen) személyben, akiben bízik..ráadásul nem csak apukával, de máshol is küthet az ilyen, tanárral, táboroztatóval szemben is, majd nem mer megnyílni, ha baj éri.


Amúgy meg szerintem olyan lehet a háttérben, hogy fizet anyukának 20 ezer gyerektartást, közben meg elvernek 70-100ezret valami aquaparkban, vagy új luxuskocsit vesz, vagy ilyesmi, mert minimálra van bejelentve, nem?


Gondolod, hogy megalázza a gyerekeket, vagy veri őket, vagy hagyja, hogy a nagyi üsse meg őket? Vagy az új nőt akarja, hogy anyának hívják? Vagy tudják, hogy perelni fog azért, hogy nála legyenek és győzködi őket?


Huhh teljesen beleőrülnék, ha nem tudnám mi van. Az oké, hogy férjnek csapnivalóan rossz volt, de apának milyen volt? Az a tipikus, néha pár percet foglalkozik velük, kiabál egy sort, és lelép mert más dolga van, vagy tudsz róla valamit, ami miatt félhetsz, hogy baj lesz?

2021. júl. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Attól függ, hogy miről kérdezed. Ha a magánéletük részletei, vagy a berendezési tárgyaik, műszaki cikkek érdekelnek, akkor igen. Abban viszont hogy mit csináltak, evett -e rendesen, kedvesek voltak -e vele stb. nincs semmi titok.
2021. júl. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
1: Nem szeretnék az apukával a történtek után ennél közelebbi kapcsolatot, jobb ez így. Minél kevesebb közünk legyen egymáshoz. Nem történik semmi titkolnivaló a gyerekek elmondása alapján.
2021. júl. 13. 09:06
 5/12 A kérdező kommentje:
2: Régebben az apuka nem igazán foglalkozott a gyerekekkel, a válásunk kezdete óta kezdett el törődni velük. Nem bántják a gyerekeket, ez biztos (és remélem eszükbe se jut!). Ez a titkolózás inkább nekem szól talán, ilyen "ha te így, én úgy". Meg lehet, az sem tetszik neki, hogy a gyerekeknek velem sokkal bizalmasabb a kapcsolata, köszönhetően annak, hogy azelőtt gyakorlatilag csak én foglalkoztam velük.
2021. júl. 13. 09:13
 6/12 A kérdező kommentje:
3: Nem kérdezem a gyerekeket, ők mesélnek teljesen maguktól, hogy miket csináltak, hol voltak.
2021. júl. 13. 09:14
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

Teljesen normális lenne kérdezni is!


Mit csináltatok, apa barátnője milyen(sok gyerek megretten attól, ha direktbe kimondod, ami érdekel, árulkodó, ha a saját szavaikkal mondják a dolgokat), mi volt az, ami a tetszett a napban? Volt olyan, ami kevésbé?


Azt biztos nem kérdezgeti végig senki, hogy van e apának új kocsija, új medencéje látogatásonkét:)


Mondjuk az is igaz a volt férj pártjára, hogy ezt nem gyereken keresztül kell lemeccselni, a volt férjet kellene kifaggatni(neked kérdező), hol voltak, mit csináltak!

2021. júl. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7: Nem faggatok senkit, nem kérdezősködöm. A gyerekek mesélnek maguktól (azért sem kérdezgetem őket, mert szerintem vagyunk olyan bizalmas viszonyban, hogy azt egyből elmondanák, ha valaki bántaná őket)
2021. júl. 13. 09:44
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek ilyenek, elmesélik, ami velük történik. Nincs jogosan felháborodva.
2021. júl. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
Igen.
2021. júl. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!