Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire kapnak a nagyszülők...

Mennyire kapnak a nagyszülők szabad kezet az ajándék vásárlásban?

Figyelt kérdés

Anyósomék mindig hatalmas méretű ajándékot vesznek a gyereknek (van ami elfoglalja a fél nappalit). Nem csak ünnepekre, de van hogy teljesen random beállítanak valamivel, amiről előre sose kérdeznek meg. Most pl vettek egy kerti házikót, de betelt a pohár és megmondtam nekik hogy köszönjük szépen de nem kérjük, már kinéztem hogy milyet szeretnék venni neki, csak a sok eső miatt halogattuk. Ráadásul használtan veszi neki, amivel nem lenne baj de sok esetben törött/repedt/erősen napszítta holmikkal állít be. Matatófalat is anno kinéztem hogy mit szeretnék, első szülinapjára azt vettem volna, erre anyósomék egy hónappal korábban beállítottak egy piacon szerzett házilag összetákolt sz*rral.

Most persze én vagyok a szemét mert ők csak jót akarnak, meg segíteni akarnak 🙄


2023. ápr. 3. 14:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
A rátok kényszerített holmi nem segítség. Én is sokszor voltam így, és pár alkalom után már ott helyben megmondom, hogy ezt az udvarra (a lomkupacba) fogjuk tenni, mert egyetlen funkciója van, túl nagy, nem szobába való játék vagy egy minőségibb darabot fog kapni erre a célra a gyerek. Mindig van magyarázás, de nem hat a rábeszélés, mert mi látjuk, hogy mi hasznos, mi nem. A legutóbbi játékot elajándékoztuk, mert nem az én gyerekemnek való típus volt, nem merte használni. Máskor is ezt fogom tenni.
2023. ápr. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Te leszel a szemét, mert ők versenyezni akarnak veled, es így akarnak belemanipulalni, hogy tovabbra is hagyd nekik, hogy elhalmozzanak a szarjaikkal és ők lehessenek a jofejek, te meg hallgass. Úgyhogy vallald: ha az, hogy nem hozhatsz ide több szemetet, azzal jár, hogy en leszek a szemét, há legyen. Sértődjenek meg nyugodtan. Ha tenyleg jót akarnanak, akkor egyeztetnenek veletek, ugyanis most amit hoznak, az nem jó, de nem törődnek vele. Azaz nem, nem akarnak jót. Ezért legyél egészen nyugodt, jól tetted, hogy visszautasítottad, tedd máskor is ezt.

Igen, az en anyámék mindig megkerdezik, mit hozzanak, illetve hozhatnak-e ezt vagy azt. Tudják azt is, hogy nálunk kicsi a hely, így nem hoznak akkora bazi nagy dolgokat, mint öcsémékhez, akiknek nagy házuk van. Mert ők tényleg jót akarnak.

2023. ápr. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim az első néhány mellfoģás után tanultak a tesóméknál, s már megbeszélik velük a nagyobb ajándékokat. Sőt, inkább rájuk bízzák a beszerzést. Mindenkinek jobb így.
2023. ápr. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Az elején nálunk is voltak ilyenek,olyan dolgok lettek véve,mint amit te is írtál,hogy nem baj,hogy használt,de ilyen törött,összeragasztott,szakadt,jó az úgy játékok,tárgyak,plusz nem a korának megfelelő dolgok. Volt olyan is,hogy tudták előre,hogy mi szeretnénk megvenni,pl.:az etetőszéknél kinéztük,hogy milyet szeretnénk,milyen funkciójut,kinézetét,stb.,azt is tudták melyik napon megyünk megvenni,erre direkt előre gyors megvett egyet használtan,olyan állapotban,hogy az kegyetlen és küldte a képet,hogy ő megvette ne vegyünk,plusz mellé egy kengurut. Na akkor ott nekem eldurrant az agyam és közöltem,hogy nem kérjük,köszönjük,mivel mi már kinéztük,plusz én már vettem hordozót,nem pedig kengurut. Anyósom is beállított ezeréves,szakadt,besárgult babaruhával,utána ment a sértődés pár hét után,hogy ő nem látta még az unokáját benne és milyenek vagyunk és nem is vesz ő semmit. Vettek egy zenélő,beszélő kaktuszt az 5 hónaposnak,bekapcsolták itt és konkrétan úgy megijedt a lányunk szegény,na fogtam és előttük szépen behajítottam a szekrény aljára és AZÉRT,mert előre közölték mit akarnak én pedig közöltem előre,hogy ezt köszönjük ne,nem neki való még,hülyeség,és csak azért is. Ott porosodik azóta is. Bár még ő kisebb de nálunk már most annyi ilyen volt. :\ Aranyosak voltak,mert hoztak mindig ajándékba pelenkát,de előre sose kérdezték meg,például a 4-es helyett rendszeresen 1-2-es pelenkát,hiába mondtuk,volt hogy 10-20 ezrekért bevásároltak belőle de rossz méretben. Mi az etetőszékesnél közöltük ott,hogy ez így elég és előre egyeztessünk,ha hoznak valamit,vagy ha hoznak valamit a korának megfelelő legyen már. Azóta megértették és mindig mutatják előre,megkérdezik,hogy ez lehet-e?Ha pedig nem és úgy hoznak valamit,mindig jó dolgokat,ami tényleg hasznos,nem életveszélyes,stb. Aztán majd kitudja a későbbiekben mi lesz.
2023. ápr. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
85%

Az én anyósom is ezt csinálja. Kedves a szándék, de olyan ocsmány vackokat tud idehozni, nem csak a gyereknek, hanem nekünk is, hogy az eszem megáll.

Ezt pont mi kaptuk, de miért gondolja valaki azt, hogy ebből a bögréből bárki szívesen inna?

[link]

És aztán persze keresi, hogy hol van. Hozza a rakott szoknyás ruhát a babának, ami valószínűleg egy vagyonba került, de nem adom rá, mert olyan kényelmetlennek, rossz anyagúnak, rugalmatlannak tűnik, hogy kínzás lenne egy napig ebben tartani egy mászós gyereket és egyáltalán nem praktikus ráadni sem. Hozott mindenféle játékot, amit talált charity shopokban (Angliában él), kismotort, hogy majd jó lesz (most 9 hónapos), túrázós hordozót, amikor a legtávolabbi program, ahova gyalog megyek a gyerekkel 15 percre van, fiú ruhákat, hogy majd a következő biztos fiú lesz, tegyem el, kaptunk vagy 3 ronda szőnyeget, hogy játszani jó lesz... Tele van hulladékokkal az egész ház, pedig most költöztünk a baba születése előtt új házba, kiszelektáltam az összes cuccunkat, hogy tényleg csak az maradjon, amire szükségünk van, erre hordja ide a hülyeségeket. Nem ez a legnagyobb problémám, de mindig ideges leszek, amikor hozza a meglepetéseit.

2023. ápr. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Jajj tényleg, rossz méretű pelenkát is hozott Angliából, majd amikor közöltem, hogy már rég kinőtte ezt a méretet, meghallgathattam, hogy neki egy egész komódja volt, ami csak arra volt szánva, hogy különböző méretű, megmaradt pelenkákat tároljon benne a következő gyerekig. #5
2023. ápr. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy van, hogy ha akarnak venni valamit, akkor megkérdezik, hogy mire lenne szükség. Kiválasztom, megrendelem és utána kifizetik vagy az egészet vagy egy részét, attól függ mekkora összegről van szó és aztán ők adják oda a gyerekeknek. Én sem hagyom, hogy mindenféle nekem nem tetsző, oda nem illő játékokat vegyenek összevissza a házba, főleg az ilyen nagyobb méretű, sokáig használatban lévő játékoknál, amiket éveken át nézni kell.
2023. ápr. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
86%
4# vagyok. Fú,5#-ös azért tényleg ez a bögre... De ez miért jó?Nem értem miért csinálják vagy akkor tényleg miért nem lehet ezt normálisan.
2023. ápr. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
86%
Mert ez egy kifejezetten tejivó bögre, és manapság már ilyet nem lehet kapni. Fémből van, hogy még melegíteni se lehesssen mikróban, és ha forró tejet öntesz belé, akkor egy pillanat alatt szétégesse a bögre a kezed. El nem tudom képzelni, hogy ez miért jó. De szerencsére ez az alja annak, amivel valaha meglepett. #5
2023. ápr. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
89%
Hú egy ideig rém idegesítő volt. Nagyon feszültek voltunk miatta a férjemmel, de bevezettük azt, hogy ami nálunk nem fér el (vagy egyszerűen nem kell), azt náluk használjuk. Azzal magyaráztuk, hogy így nem kell utaztatnunk játékokat hozzájuk és ez milyen hattttalmas nagy segítség. Így már 2x meggondolják, hogy a megkérdezésünk nélkül vásároljanak, mert 1 év alatt elkezdték ellepni őket ezek a lomok.
2023. ápr. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!