Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire kapnak a nagyszülők...

Mennyire kapnak a nagyszülők szabad kezet az ajándék vásárlásban?

Figyelt kérdés

Anyósomék mindig hatalmas méretű ajándékot vesznek a gyereknek (van ami elfoglalja a fél nappalit). Nem csak ünnepekre, de van hogy teljesen random beállítanak valamivel, amiről előre sose kérdeznek meg. Most pl vettek egy kerti házikót, de betelt a pohár és megmondtam nekik hogy köszönjük szépen de nem kérjük, már kinéztem hogy milyet szeretnék venni neki, csak a sok eső miatt halogattuk. Ráadásul használtan veszi neki, amivel nem lenne baj de sok esetben törött/repedt/erősen napszítta holmikkal állít be. Matatófalat is anno kinéztem hogy mit szeretnék, első szülinapjára azt vettem volna, erre anyósomék egy hónappal korábban beállítottak egy piacon szerzett házilag összetákolt sz*rral.

Most persze én vagyok a szemét mert ők csak jót akarnak, meg segíteni akarnak 🙄


2023. ápr. 3. 14:37
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Ket kulon szintet kulonboztetnek meg ebben. Az egyikben megmondtam, hogy a nagymeretu, altalunk nem hasznalni kivant dolgok naluk lesznek, legyen ott is mivel jatszani, illetve nalunk nincs neki hely (taroljak ok).


A masik szint, mikor nincs nagy gond igazabol az ajandekkal, a gyerekek is szivesen hasznaljak, a szandek is kedves (ez az elozo szintnel is igy van termeszetesen), es bar maga az ajandek valami konkret okbol nem tetszik, megis marad.


Vannak olyanok is, amikrol elso latasra latjuk, hogy nem szeretnenk, es ha a gyerek sem kotodik hozza, akkor elajandekozzuk, nekik meg vagy azt mondjuk, hogy nem tudjuk, hol van epp, vagy ha olyan, akkor sajnos hasznalat kozben tonkrement.


A ferjem nagyon erzekeny a rendre, rendszeresen szelektal, nalunk tenyleg csak olyan dolgok maradnak, amiket hasznalunk, kulonben mar nem fernenk el a sok cucctol.

2023. ápr. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen. De anyámék felesleges dolgot nem hoznak.
2023. ápr. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Az a legjobb, ha megkérdeznek valamiről, és mégis az ellenkezője van.


"Nézd akciós lesz a leggins, ne vegyünk?" Nem köszönöm, másfél hete vettem 6 db-ot mert leamortizálta őket. Viszont a zokniszörny párat eldugott mostanában, jó lenne néhány." Na és vajon mit kapott a gyerek?


Vagy, mekkora harisnya kell a gyereknek? 104-110. Erre kap 122-128-ast.


Na ilyenkor nem tudom mit gondoljak.

2023. ápr. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Random sosem vesznek ajándékot vagy nem hoznak semmit, max csoki vagy sütemény.

Karácsony, születésnap, névnap, erre a háromra vesznek. Megmondják mekkora összegre gondoltak,én pedig megveszem amit szeretnék, becsomagolom és ők átadják. Mindkét oldalon így működik.

2023. ápr. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk teljesen. Azt vettek, amit csak akartak, nem szóltam bele, de nyilván nem két hülyéről beszélünk.
2023. ápr. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Hu azért vannak sztorik rendesen 😳 nem is értem az ilyen nagyszülőket, mi a céljuk akkor? Mert ahogy írták páran, nem a segítség.

Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam hogy nem velem van a gond (sikerült először erős lelkiismeret-furdalást csinálniuk, hogy nekem semmi nem jó). Pedig elég sok olyan szitu van ahol igyekszem elnéző lenni, a hiányos játékkészlet, meg a kornak nem megfelelő de "majd odaadod neki jövőre" karácsonyi ajándék meg hasonló témában egy szavam sem volt. Csak azt viselem szarul hogy kb ő rendezi be a házamat meg a kertemet ezekkel a nagy játékokkal.

2023. ápr. 3. 19:50
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Anyám kezdte az elején ezt. Megmondtam hogy nem vehet semmilyen elemes vagy hangot adó játékot csak ha előre egyeztettük. Erre minden egyes alkalommal beallított valami elemes vagy veszélyes borzalommal. Persze egyikbe se rajtunk elemet, vagy eleve ment a szekrénybe. Ő meg mindig kereste hol van, miért merült le. Majd megsértődött. Ugyanez a poliészter ruha, mikor megmondtam hogy felejtse el. Persze hogy megveszi, megy is a szekrény aljára a lomtalanítós dobozba.

Ezen kívül hozott penészes gyerekruhat, dohos szagú babát, szakadt, összefirkált, maszatos könyvet, és pár törött, koszos, elszakadt szutykot. Hogy majd rendbeszedem, megvárom, megragasztom, stb. Ezeket visszavittem hozzá mindig, hogy ne hordja hozzám a szemetét.

Volt időszak hogy zacskószámra hordta a gagyi, lejárt csokikat, és adta a gyerek kezébe ebéd helyett, ezt is hamar leállítottam.

Most már nagyobb a gyerek, még mindig hord ide kisebb jatékokat, vagy egy-egy csokit, ez oké. Az ünnepekre már mindig én vasárolok ajandékokat, azok közül választ hogy mit szeretne odaadni.

2023. ápr. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Anyuék szerencsére nagyon rendesek, mindig megkérdezik kigondoltunk-e valamit, vagy elmondják ők mire gondoltak és elég gyorsan sikerül dűlőre jutni, sosincs gond.

Anyósom keményebb dió, de szerencsére ő nem elárasztó típus, csak egy-egy valami apróságot vesz a gyereknek, így kevésbé zavaró. Engem azzal tud kiborítani, hogy nekünk akar mindig adni valamit. De a poén, hogy a saját szemetét. "Nekem ez az asztal már nem kell, vigyétek el, nálatok nagy a hely." "Veszek másik szőnyeget, ezt vigyétek el, ezen másszon a gyerek ne a kövön", stb. És hiába mondja a férjem, hogyha szükségünk lenne ilyesmire már megvettük volna, ezen mindig megsértődik, hogy milyen felvágósok vagyunk, ő jó szívvel adja, nem kellene pénzt költenünk rá. Nem értem, hogy amit ő szíve szerint kidobna, csak sajnálja, arra miért gondolja, hogy nekünk majd jó lesz. Szerencsére vidéken él, nincs autója, így magától csak úgy nem vándorolnak ide ilyen cuccok.

2023. ápr. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
4# vagyok nálunk ami a prímet vitte amúgy,mikor anyukám hozott egy rút kiskacsás mesekönyvet,amit kapott valakitől,aminek én örültem is volna,csak aztán láttam,hogy az egész könyv lengyelül van. :D konkrétan hozott egy lengyel mesekönyvet,hogy olvassak fel belőle,de nem tudok lengyelül és senki sem,akit ismerek,de jól van. :D
2023. ápr. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

#19


Ez überelte a kopott mázas tejes bögrét, pedig az sem volt kutya! 😅

2023. ápr. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!