Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen ételt készítsek olyan...

Milyen ételt készítsek olyan 1,5 éves gyereknek aki nem szereti a zöldségeket?

Figyelt kérdés
Eléggé válogatós, mostanában kevesebbet eszik mint általában, biztosan a foga miatt mert hátul most bújnak. Olyan recepteket adjatok kérlek amik egészségesek és hamar elkészíthetőek.
2023. ápr. 10. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:
9%
Ha nem eszik zöldségez ami egészséges akkor mit vársz?egyen pl kuszkuszt,hajdinát kölest bulgurt husival
2023. ápr. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Zőldségeket megfőzöd, fűszerezed, turmixolod, tésztára teszed. Így nem látja, hogy zöldség :)
2023. ápr. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Levesk. Krémes vagy sima. Az én lányom is válogatós vagy a tésztára tevős módszer is jó amit előttem javasoltak. Így az én lányom is eszegeti a zöldségeket. Én a gyümölccsel vagyok bajban. Azokat még mindig csak turmix formában hajlandó meginni. 😅 De legalább így ismerkedik az ízukkel.
2023. ápr. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
Èn is úgy főzök ilyenkor, hogy ne vegye a gyerek észre, hogy van az ételben zöldség. Pl. husi almaszósszal úgy, hogy az almaszószba csempészek fehérrépàt, karfiolt stb. Nekem ez így be szokott válni, ha finnyáskodik a baba.
2023. ápr. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Másfél évesen ez tök normális. Kínáld ugyanúgy mindennel, mert ha most belemész a játékba, az lesz a vége, hogy alig pár dolgot fog megenni. Lehet, hogy valamit csak sokadik alkalommal fog elfogadni, de ha a lehetőséget sem adod meg, biztos az elutasítás.

Ne rejtsd el, ne trükközz. Legyen az asztalon olyan is, amit nagy eséllyel megeszik, de olyan is, ami épp "nemszeretem".

A lányom pl a húst nem eszi. Az esetek nagy részében meg se kóstolja,ha igen, akkor meg kiköpi. Ma úgy tolta a sonkát, mint aki életében nem evett még ilyen jót, pedig máskor is eszünk. Most viszont az epret nem eszi, amit meg korábban imádott. Van ilyen, majd elmúlik.

2023. ápr. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2023. ápr. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!