Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A 15 éves lányom kérheti,...

Tímea1225 kérdése:

A 15 éves lányom kérheti, hogy harmadik személynél legyen elhelyezve? (jelen esetben a barátnőjénél).

Figyelt kérdés
Van egy 15 éves lányom aki az utóbbi időben nagyon megváltozott. Egy héten belül háromszor szökött meg itthonról. Legutóbb karácsony előtt egy száll pólóban és melegítőfelsőben, kabát nélkül. Össze-vissza hazudozik, de tudom, hogy van egy barátnője akinél meghúzza magát (mert, hogy az ő anyja megértőbb, csak azt nem tudom miben...). Iskolakezdéskor fel akarom venni a kapcsolatot egy pszichológussal, aki bevonja a gyámügyet is (gondolom én!?).Az lenne a kérdésem, hogy a lányom kérheti, hogy harmadik személynél legyen elhelyezve? (Jelzem, rendes körülmények közt élünk, nem veszekszünk a férjemmel, nem iszunk, nem dohányzunk, most vágtunk bele egy lakásvásárlasi projektbe). Azt még tudni kell, hogy elváltam, új férjem van (de ez már 5 éve), az apja Szabolcsban él és évente 1x találkoznak (nem az én hibámból, nem tiltom tőle). Az apjához nem akar menni, a keresztanyához sem, itthon sem tud megmaradni, ebben az esetben Ő kérheti, hogy a barátnőjénél legyen elhelyezve? Csak komoly válaszokat kérek, nincs szükségem gúnyolódásra. Köszönöm szépen!
2017. dec. 27. 17:01
1 2
 1/18 Andizsuzsi ***** válasza:
85%
Nem. 16 éves kora után kérheti.
2017. dec. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Természetesen nem kérheti. Egy lázadozó kamaszról van szó. Hol tartana a világ, ha minden kamasz csak úgy kérhetné. hogy itt meg ott legyek elhelyezve, mert ott megértőbbek? Esélytelen. Én inkább beszélnék a barátnője szüleivel a dologról. A pszichológus pedig mindenképp jó ötlet.
2017. dec. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem mehetsz a barátnődhöz lakni. Na jó, a lányod nem mehet oda lakni, ahol épp gondolja. Majd 18 éves kora után mehet, amerre akar, addig otthon a helye.
2017. dec. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%

Tizenhatodik életévének betöltése után teheti meg, ha gyámhivalt meg tudja győzni, hogy az érdekeivel nem ellentétes. Nem kell ehhez rólatok semmi rosszat sem mondania, elég ha meg tudja mutatni, hogy most barátnője, barátja szüleinél rendezett élete van, iskolába is rendesen jár.


"2013. évi V. törvény a Polgári Törvénykönyvről

...

4:152. § [A gyermek gondozása, lakóhelyének és tartózkodási helyének meghatározása]

...

(4) A tizenhatodik életévét betöltött gyermek a szülők lakóhelyét vagy a szülők által kijelölt más tartózkodási helyet a gyámhatóság jóváhagyásával a szülők beleegyezése nélkül elhagyhatja, ha az az érdekeivel nem ellentétes. A szülők lakóhelyének vagy a szülők által kijelölt más tartózkodási hely elhagyása önmagában a szülői felügyeletet - a személyes gondozás és nevelés kivételével - nem érinti."

[link]

2017. dec. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
De mit tegyek vele ha állandóan megszökik? Nem zárhatom be a házba!
2017. dec. 27. 17:18
 6/18 anonim ***** válasza:
55%
Nem lehet, hogy az új apuka kóstolgatja és azért menekül?
2017. dec. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
37%
Nem gúnyolódás az, ha a gyenge nevelésre felhívom a figyelmet. Semmibe se vesz téged, hazudozik, szökik, mindezt következmények nélkül. Miért hallgatna gyenge szülőkre? A rendes körülmények nem ott kezdődnek, hogy van pénz lakásra. Ha a gyerekemet befogadná egy idegen, első körben rájuk szabadítanám a poklot. Utána jöhet az összes helyi terapeuta bevonása.
2017. dec. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
95%

"De mit tegyek vele ha állandóan megszökik? Nem zárhatom be a házba!"

Nem bezárni kell hanem ki. Ha annyira nem akar hazamenni, minek nyüszítesz utána? Majd amikor a kedves befogadó már nem tudja eltartani az ingyenélőt, kopogtat otthon.

2017. dec. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is inkább hagyni kéne hogy megtapasztalja a cudar valóságot. Nem örökre, de egy időre tényleg hagyni kéne elmenni. Sajnos minden ember a saját hibájából tanul. Te nem fogod tudni meggyőzni.
2017. dec. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
87%

Add intézetbe, pár nap után visszasírja majd az eddigi életét.

De mégis hogy gondolta? Hogy ezután is te tartod el? vagy a barátnőcske anyja?

2017. dec. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!