Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem túlzás 15 éves gyereknek...

Nem túlzás 15 éves gyereknek 160. 000 ft-os telefont venni karácsonyra?

Figyelt kérdés
Adott a szituáció. Ismerősöm 15 éves gyerekének karácsonyra vett egy 160.000 ft- os galaxy s8-at.Én már felnőtt vagyok.Megfelelő munkahellyel, fizetéssel rendelkezem, de még magamnak sem vennék ilyet, nem hogy egy 15 éves gyereknek. Amikor ezt szóvá tettem neki, felháborodott. Mondtam neki, mi lesz a következő? 18 -adik szülinapjára autót fog kérni? Nem túlzás ez? Amúgy hitelük, van közepes anyagiakkal rendelkeznek, nem gazdagok. Mi a véleményetek erről?

2017. dec. 26. 13:35
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 szántóvető ***** válasza:
76%
de igen,túlzás.ettől függetlenül az ő dolguk tehát ne foglalkozz ilyen dolgokkal.
2017. dec. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
17%

szerintem sem érdemes ezzel foglalkozni. szerencsére nem neked kell aggódnod majd azon, ha véletlenül elejti és összetörik vagy elhagyja...mert ez is benne van, mint ahogy az is, hogy felelősségteljesen tud rá vigyázni.


az meg sajnos egy ilyen világ, hogyha nem egy ilyen telefonnal megy vissza téliszünetről az iskolába, akkor a társai lenézik...:D

2017. dec. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
41%
Mi közöd hozzá?
2017. dec. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 A kérdező kommentje:
Csak azért nem értem, mert nincs pénzük. Állandóan nyavajogni szokott. Ja és s7 -es samsungja volt, csak arra a gyerek azt mondta hogy nem jó. Nem volt jó a 15 éves gyereknek a 120.000 ft-os telefon. Ti értitek ezt? Szerintem ez nevetséges.
2017. dec. 26. 13:47
 5/68 anonim ***** válasza:
68%

Miért kell mindig a más dolgával foglalkozni?

Ezt nem érettem sosem az emberekben.

Most hogy ezt a kérdést kiírtad boldogabb vagy?Leadtad a felesleges dűt?

Attól még hogy mi leírjuk a gondolatainkat jobban érzed magad?

Én azt mondom ha az a 15 éves jó tanul, segít otthon és felelősségteljesen mindenféle gond nélkül megkaphatja.

Illetve ha család egészben ki tudja fizetni akkor meg mi a gond?

Ilyen alapon akkor köss bele mindbe, tudod mennyi ember veszi hitelre az iPhone-t úgy hogy közbe éhezik, minimálbérből él?

2017. dec. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
43%
Ha ez teszi boldoggá, akkor nem. A pénz arra való, hogy elköltsd és élvezd, nem arra hogy gyűjtögesd vég nélkül. Aztán ha holnap elüt a busz mit tudsz felmutatni? Majdnem vettél egy házat/kocsit stb csak pár ezres hányzott? Ja, tökre jól hangzik...
2017. dec. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 A kérdező kommentje:
Nem akartam senkit sem érzéseiben megsérteni. Csak kíváncsi voltam más emberek véleményére.
2017. dec. 26. 13:50
 8/68 anonim ***** válasza:
35%
Tipikusan a hülye szülők, hülye gyereke képlet. Lefogadom hitelre vették.
2017. dec. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem Te szánalmasabb vagy.... más életét kibeszélni az i terneten, es gondolom titkon meg örülsz is neki, hogy az isnerösöd ilyen hüyle...
2017. dec. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
79%

A "túlzás" eléggé szubjektív kategória.. Ha ők azt hiszik, ettől lesz boldog a gyerek, akkor nyilván nekik nem túlzás.

Én magyar viszonylatban nagyon jól keresek, mégis egy nagyon alap Samsungom van, mert arra ez is pont jó, amire nekem kell. Ja, es a gyereknek meg az enyémnél is alapabb van, igaz, mégcsak 9 éves szóval gyakorlatilag egy butatelefon is elég lenne.

2017. dec. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!