Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A férjetek/párotok hány órát...

A férjetek/párotok hány órát alszik kisbaba mellett?

Figyelt kérdés

Felkel-e a babához éjjel? Főleg anyatejes babák esetén kérdem.

Fontos volt-e, hogy neki meglegyen a megfelelő mennyiségű alvás munka mellett? Főleg, ha Ti keveset aludtatok, és gyakran voltatok kimerültek.



2023. ápr. 11. 20:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%

Férjem nem tud szoptatni, így gyakorlatilag ha fejenálltam volna se tudtuk volna bejátszani azt, hogy ő keljen.

Egyébként reggel 6kor kelt, este együtt aludtunk el 10-11 közt.

Én meg keltem ahányszor kellett.

2023. ápr. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk úgy volt, hogy baba felkelt, ő tisztába tette én szoptattam. Hozott nekem hideg vizet, ment aludni. Ha nagyon sírt általában ő sétált vele, nála mindig bekakilt 😆 sajnos én napközben nem tudtam aludni, mert a baba csak rajtam aludt, szóval kénytelen volt bevetni magát éjjel, de mi már ezt így is beszéltük a gyerekvállalás előtt. Szerencsére nálunk hamar véget ért ez az intenzív időszak.
2023. ápr. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
30%

Csak azért felkelteni, hogy tisztába tegye az nem semmi.

Én szoptattam, volt hogy felkelt, hogy mi baj miért sír, tud-e segíteni, de hogy ez közös program kellett volna, hogy legyen az eszembe nem jutott volna. Mindent bekeszitettem magam mellé ami kellhetett, víz stb, nem őt ugraltattam.

2023. ápr. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%

Az elején, amikor hazahoztuk, még felkelt izgalmában, pláne mert velünk egy szobában volt a baba.


De egy idő után már kiment a nappoaliba aludni vagy én a babával a másik szobába, mert rosszalvó gyerekünk volt, anyatejes, igazából semmi értelmét nem láttam, hogy fél éjszaka fent legyen, miközben másnap ment dolgozni. Persze, ha nagyon kiborultam, akkor átvette, de alapvetően azt gondolom, mivel én vagyok otthon, ez az én feladatom.


Ő nem tudott ledőlni napközben, én a babával igen.

2023. ápr. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
92%

Csak akkor kelt fel hozzá, mikor keltettem hogy most már nem bírom tovább, egy órát fogja ő a gyereket, csináljon vele amit akar, mert állva elalszom. Ilyen háromszor volt összesen. De összességében jól bírtam éjjel a millió felkelést és a maratoni szoptatasokat.

Apuka rugalmas munkakezdéssel volt, 6-8 körül ment el itthonról, este 5-6 körül ért haza. 7-8 körül fürdetett, és ennyi, ment pihenni, aludt amikor elálmosodott. Olyan nagyon nem törte magát hogy tehermentesítsen.

2023. ápr. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%

3, és miért fáj az, ha más meg máshogy csinálta? Neked könnyebb lesz attól, ha más is mártírkodik? :)

Az én férjem is kelt mindkét gyerekhez rendszeresen, sőt még most is, pedig már rég kinőttek a babakorból.

Egyébként olyan mázlista, hogy velem ellentétben akárhányszor felkel, fél perc alatt képes vissza is aludni.

2023. ápr. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
92%

En tudtam aludni hala a jo egnek nappal a baba mellett, ha szukseg volt ra, igaz, hogy uszott a lakas, meg nem mindig foztem, de ezt leszartuk.. szoval emiatt en nem kertem, hogy keljen ejjel hozza.


Na meg anyatejes is volt akkor a bébi, amikor nagyon sokat ebredt, szoptatni meg csak en tudtam.

2023. ápr. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
91%

Mondjuk nálunk tápszeres a baba, de nagyon sokat segít a férjem.

Mostanában rémes éjszakáink vannak, sokszor este fent marad sokáig, hogy addig én tudjak aludni. Tegnap pl.én lefeküdtem fél 10 körül, ő fél 1-ig fent volt. 6-6:30 körül kel reggel.

Nem minden este marad fent, de ha tudja, hogy fáradt vagyok, vagy keveset aludtam előző éjjel, akkor mindig felajánlja, hogy fent marad.

De egyébként ha egyszerre fekszünk le, akkor is szokott kelni, ha ő hallja meg hamarabb, mert mondjuk ő alszik pont éberebben.

Etetni mondjuk mindig én szoktam éjszaka.

De neki elég ennyi alvás is. Elmegy dolgozni, és még mindig kevésbé fáradt amikor hazajön, mint én. 🤣

Mostanában nappal nem nagyon tudok pihenni, mert a kicsi nem igazán akar az ágyában aludni. Inkább rajtam.

#3 miből gondolod, hogy a #2 válaszoló férje nem magától kel fel és segít? Miért gondolod, hogy ugráltatva van??

2023. ápr. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%
Szinten a szoptatas miatt en keltem mindket gyerekhez. Ennek akkor lett vege, mikor abbahagytam a szoptatast. Utana o kelt hozzajuk, illetve, ha betegek voltak, akkor en.
2023. ápr. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
92%
6-8x kelt a nagyobbik gyerekunk, es nehezen aludt vissza. Nappal nem tudtam vele ledolni, mert nem lehetett ugy elaltatni, hordozva aludt csak. Ahogy hazaert a ferjem, nyomtam a kezebe, es ajultam be az agyba arra a 2-3 orara, ameddig a szoptatas miatt fel nem ebresztett. Kemeny idoszak volt. Szerencsere a kicsivel konnyebb volt.
2023. ápr. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!