Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A baba nevvalasztasaban...

A baba nevvalasztasaban mennyire vesz reszt a ferjetek, parotok?

Figyelt kérdés
nevvalasztas, nevkereses, kisbaba neve

#név #nevkereses #kisbaba neve
2013. febr. 19. 18:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mind a ketten választottunk egyet de azt használjuk amit ő választott!:)
2013. febr. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben kiveszi belőle a részét. Szerintem ez így helyes. Nem adnék a gyerekünknek olyan nevet, amit a férjemmel nem beszélünk át. És marha rosszul esne neki, ha elé állnék egy névvel, hogy márpedig ez és kész...
2013. febr. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben részt vett,olyannyira,hogy ő találta ki a leges-legjobb nevet :D
2013. febr. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Baratnök, ismerösök köreben azt latom, minden nö a "regota dedelgetett" kedvenc nevet adja a gyereknek, gyerekeinek. Tesom mind2 gyerekenek neve az ö kedvenc nevei, volt oszt tarsamra is emlekszem, hanyszor mondta ezt a lanynevet...stb. Nalunk viszont a ferjem listajan es az enyemen most sincs közös nev, ahogy az elsö lanyunk születesekor sem volt, igy egy altala valasztottban egyeztünk ki. Most viszont megcsak egy icipicit tetszöt sem latok a listajan. :(

Mindez ugy, hogy neki persze nincs "regota dedelgetett kedvenc neve", mint nekem egy... es megcsak vegig sem nezi az összes valaszthato nevet, csak az altala ismertekböl valaszt...

2013. febr. 19. 18:31
 5/17 anonim ***** válasza:
Nalunk tulajdonkeppen nem sok valasztasa van a paromnak (en vagyok a no). Interneten ismerkedtunk ossze, eldontottuk, hogy a nicknevunk lesz a gyermekeink neve. Egyikunk se sajat neven regelt:D Es annyira megtetszettek nekunk ezek a nevek, hogy eldontottuk, azt adjuk nekik. De en mindig is ket nevet akartam adni gyerekeimnek. Igy, mikor odaertunk, hogy nevet kellett valasztanunk, en irtam egy listat, parom lusta volt atnezni azt a rengeteg nevet:D Elenyomtam, hogy ezek kozul valaszthat, mas nem lehet. Lanyunk lett, igy az en nicknevemet mar ellottuk, de ha megint lany lesz (most tervezzuk a kistesot), akkor mar meg van mind a ket neve, amit en valasztottam, de parom meg van vele elegedve:D Ha fiu lesz, akkor megvan az egyik neve, es szinte a masik neve is, de ketto kozul meg nem tudtam eldonteni, habar kicsit jobban tetszik az egyik:D Plane, hogy kislanyom mind a 2 neve napja egy honapban van, es az a fiu nev, amit adnank a fiunak, ugyanabban a honapban van, plusz meg a 2 valaszthato nev kozul, amiket meg nem tudom, hogy melyik lesz, azok kozul is az egyik ugyanabban a honapban is van (amelyik jobban tetszik), igy valoszinu, hogy a fiu nev is megvan:D
2013. febr. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
"parom lusta volt atnezni azt a rengeteg nevet:D Elenyomtam, hogy ezek kozul valaszthat, mas nem lehet" - na ugyanez van nalunk is a hozzaallasaval, csak ezen meg is sertödne, ha ilyet mondanek, es sajnos nincs közös tetszö nev. Amiket hallott, kislanyom ovistarsai...stb nevekböl irt 3-4 nevet. En viszont 1. nem akarok "atlagnevet", ami nem is tetszik, 2. nekem fontos a jelentese is (ö ennek se nez utana).
2013. febr. 19. 18:55
 7/17 frászkarikaborsó ***** válasza:
Teljes mértékben, nálunk inkább én maradtam ki ebből, de a következőnek én adom a nevet :)
2013. febr. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nővérem két lányának ő választotta a nevet. Elsőnél kedvenc név amit már gyerek kora óta mond, ha egyszer lánya lesz...A másik meg csak ugy bepattant neki, a férje bele ment mindkettőbe, nem nagyon érdekelte h milyen név. Ha érdekli is azt nem mondja ki mert nő uralom van náluk.

Mi még nem tartunk ott, de nagy harc lesz:) Nekünk sincs olyan név ami mindkettőnknek tetszik, viszont nem nyomjuk el egymést, majd kitalálunk valami közöset!

2013. febr. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Eszünkbe sem jutott volna ráerőltetni a másikra az akaratunkat, megbeszéltük hogy csak olyan nevet kap a gyerek ami mind a kettőnknek tetszik. Férjem nem is hagyta volna hogy én döntsek egyedül.

Mi közösen végig néztünk egy utónév listát és kiírtuk ami tetszett. Egy fiú név volt közös, a Benett, ez tetszett mind kettőnknek. Viszonylag könnyű volt így, ha nem lett volna egyezés akkor is többször átbeszéltük volna és közösen döntöttünk volna.

33hkm

2013. febr. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

30 hetes vagyok, es mi is regota probaljuk megbeszelni, de ha nincs közös nev? En mindenfele internetes listat atneztem, az egyiken pl. több, mint 5000 lanynevet, sztem nem tudnek ujat hozzairni a listamhoz. Es az ö listajan sem latok valtozast.

A nök alaposabbak, mi figyeljük, hogy hangzik a vezeteknevhez es egyaltalan több idöt foritunk ra...stb. Es en sem nyomom el öt, es törekszem nem elnyomni hagyni magamat (nalunk inkabb erre kell figyelnem), igy jo lenne egy közösen tetszö nevet talalni.

Mar az elsö nevvalasztaskor is csak az az egy lanynev jöhetett szoba 5 eve. Fiunevet meg nem is keresünk, eleg, ha a szülesig lanynevben meg tudunk egyezni, pedig a biztonsag kedveert nem lenne rossz (nekem itt is megvan a regota kedvenc, ami neki nem tetszik).

2013. febr. 20. 09:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!