Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek sokat kérek?

Szerintetek sokat kérek?

Figyelt kérdés

Férjem itthonról dolgozik, néha vannak sűrű napjai de egyébként elég laza mostanában a munkája, sokat játszik a telójàn, miközben a gép dolgozik (ez csak most van így, projektek között vannak éppen). Most ezt csak azért írtam le, mert ebben így azért nehéz elfáradni. Mégis reggel mindig én kelek a gyerekkel, aki már három éves, három éve ez van egyébként, hogy ő vígan alszik nyolcig, aztán leül a gép elé, hogy dolgoznia kell, persze sokszor sokat kell azért. De többször szokott jönni a gyerekkel lenni 5 perceket, amíg megcsinálok valamit. Házimunka 100% az enyém, még este 8-kor is takarítok, amíg ő fürdet, aztán ha altatásig nem végzek, ő csak leül a kanapéra telozni, hogy vége a napnak.


Szerintetek túl sokat kérnék azzal, hogy felnőtt létére ő is keljen velünk, ne mindig nekem kelljen minden fontos dolgot megcsinálni a gyerek és a lakás körül (a kertben délután szokott dolgozni), neki csak a játék jut a gyerekkel kapcsolatban. A gyerek már meg is szokta ezt így mindig engem nyaggat mindennel.


Összegezve: zavar, hogy minden fontos dolog a lakásban az én dolgom, az övé csak az, hogy néha napközben játszik vele 5-10 perceket, majd délután is játszik vele de bármi komolyabb probléma van, az mindig az én feladatom. Gyógyszer beadás, szemcsepp, orrszívász, fogmosás, szóval kb mindig én veszekszek vele. :(


Többször mondtam neki, hogy keljen ő is velünk reggel, meg is ígéri aztán nem lesz belőle semmi.


2023. ápr. 15. 06:46
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
69%
Ez nem munka kérdése, hanem mindenki menekülne a gyerektől. Sajnos.
2023. ápr. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
98%
1, mindenki?
2023. ápr. 15. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
89%
Elég sok embert ismerek,aki inkább dolgozik, csak ne kelljen pelenkázni,meg minden. Persze nem mondják ki,de látszik. De igazad van, azért nem mindenki.
2023. ápr. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

Plusz mostanában annyi szabadidőm van, amíg alszik délután (tegnap egy órát olvastam...), mert este 10 körül alszik és reggel 6:30-kor kel. Ha nem alszik délután akkor 4-5 felé már nagyon rosszul van. Általában a délutáni alvása alatt megyek vásárolni is.

Oviba járna elvileg, de a hónap 80%-ában beteg. Amikor pedig oviban van, én az udvaron dolgozom délelőtt, meg főzök. Igazából nekem tetszene ez az élet, inkább az a baj, hogy a férjem inkább úgy viselkedik, mintha ő is egy gyerek lenne. Mosok, takarítok, vásárolok rá, intézem a gyereket, neki csak játszania kell. (Meg ugye dolgozni napközben, amiért hálás vagyok persze, de én is "dolgozom" egész nap, csak mást)

2023. ápr. 15. 07:00
 5/38 anonim ***** válasza:
88%
Nekem ugyanez a problémám. Játszik a gyerekekkel, néha elmosogat vagy felporszívózik, de a fontosabb dolgok mind az enyémek. Én fürdetek, altatok, én mosom a fogukat, gyógyszert/vitamint én adok be, az oviba én viszem őket, én is hozom el. Én viszem őket orvoshoz, ha kell. Például most volt az anyák napi fotózás, én rendeltem meg a képeket, én adtam be rá a pénzt, én készítettem rá össze a ruhákat. Az összes időpontot én tartom fejben. Nálunk már én is dolgozok, így délután 17 óra utánra kell mindent bezsúfolnom. Ha férjemre rászólok, akkor azt mondja ő ezekhez nem ért, ezek anyai/női dolgok...
2023. ápr. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
40%

Nálunk is hasonló a helyzet. Nálunk meg van beszélve, hogy enyém a háztartás 100%-a, mert ő nagyon nem veszi észre, hogy mit kéne csinálni, ha észreveszi is rosszul csinálja, én meg elég igényes vagyok ebből a szempontból. De ez nekem nem baj, csak így jobban elvárom, hogy akkor másban meg ő vegye ki jobban a részét. De nem veszi, mert egyszerűen eszébe sem jut, hogy ellenőrizze a pelust, hogy adjon egy kicsit abból a gyereknek, amit ő is eszik, hogy megkínálja vízzel. Ha sír is a baba, úgy próbálja megnyugtatni, hogy ringatja, holott azért sír a nyomorult, mert éhes. És akkor mondom neki, hogy nem látod, hogy éhes? Akkor megeteti és csodálkozik, hogy honnan tudtam. De zavar nagyon, hogy ezer felé koncentrál az agyam, néha már szinte érzem, hogy füstöl, ő meg csak ül, mint egy jóllakott óvodás, hogy mit csináljon. A szándék abszolút jó benne, jó apuka, jó férj, alapvetően jól működik a házasságunk, de ha valamin bedurcázok, akkor az ez. Nálunk csak az működik, hogy akkor mondom neki, hogy ezt csináld, azt csináld. De pihenni én sem tudok, csak ha elmegyek valahova, mert ha bent vagyok a házban, úgyis én csinálok végül mindent. Talán segítene, ha türelmesebb lennék, és hagynék időt, hogy rájöjjön, megtanulja a felelősséget a gyerek körül, de egyszerűen borzasztóan érzem magam, amíg ott nyafog a gyerek, valami baja van, nem csak hiszti, és a férjem még elolvassa azt a Twitter bejegyzést mielőtt menne hozzá. Utána menne és nem halna bele a gyerek abba az egy percbe, de én ezt utálom.

Esetleg ha írnál egy táblázatot vasárnap és kitennéd a hűtőre, hogy mik a feladatai a hétre? Hétfőn ő pakolja be a mosogatót, kedden tegyen be egy mosást, szerdán együtt főztök, csütörtökön vigye ki a kukát, stb. Akkor így tudna vele tervezni és tudnál mutogatni, hogy ott a táblázat, megbeszéltétek, hogy ezt az egy egy dolgot meg fogja csinálni. Reggel meg keltsd fel magaddal együtt. Mondd, hogy ha felkelt a gyerek, 10 percig ő vigyáz rá, amíg iszol egy kávét, fogat meg arcot mosol. Azután biztos nem fog visszaaludni.

2023. ápr. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
22%

1 gyereketek van, aki 3 éves?

És mellette nem tudsz mit csinálni? Miért nem ovis? Te nem dolgozol?


Egyébként nyilván segíthetne, de ezt gondolom nekib1x nem mondtad.


(Én is itthon vagyok egy 3 évessel, van mellé egy 1 évesem is. Mégsem tudom elképzelni, hogy ekkora gyerek mellett lehetetlen legyen bármit is csinálni, hogs este kelljen takarítanj

2023. ápr. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
Igazából az első másfél év nagyon jó volt. Mindenben segített, amikor szoptattam büfiztetett, pelenkázott egész nap, minden reggel kelt velünk. Aztán ahogy egyre önállóbb lett a lányom, én meg egyre több mindent tudtam megcsinálni, úgy maradtak el ezek. Régóta csak akkor ébred, amikor már indul a munkaidő. Mindig kikéri magának, hogy ő dolgozik...
2023. ápr. 15. 07:40
 9/38 A kérdező kommentje:
De tudok takarítani mellette, de este is el kell takarítani a vacsi meg az egész délutáni játék maradékát. Vagy te nem szoktad?...
2023. ápr. 15. 07:41
 10/38 A kérdező kommentje:

Természetesen mindent meg tudok csinálni egyedül, van gyakorlatom benne, és lusta sem vagyok. De ki szeret egyedülálló anya lenni egy házasságban? Miért kéne mindenkinek mártírnak lennie, ha egyszer nem egyedül van, hanem van a gyereknek apja is?


Azért nálunk nem ilyen vészes a helyzet, de ahogy többen is írták, maga a gondolat, hogy MINDEN a te fejedben van, hogy mikor kell a szemébe cseppenteni, mikor kell orvoshoz vinni, mikor mi van az oviban, reggel rajtad ugrál, az apját békén hagyja aludni, az apja csak játékra kell, minden másra ANYA ANYA ANYA. imádom persze teljes szívemből, de úgy érzem, hogy az összes energiámat leszívja ez a felállás, plusz valahogy a férjemet sem kívánom ezért, mert úgy tekintek rá, mint egy másik gyerekre...

2023. ápr. 15. 07:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!