Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem eszik a babám. Mit tegyek?

Nem eszik a babám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Most lett 7 hónapos, 6 hónaposan "kezdtük" a hozzátáplálást. Szószerint semmt nem eszik, mert zárja össze a száját, amikor meglátja a kanalat. Meg sem kóstolja. Tápszeres, csak azt eszi. Mit tudok tenni?
2023. ápr. 16. 15:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetlent, ami értelmes: nem erőszakolod meg.

Egy élet áll előtte, hogy egyen, ráér még vele pár hónapot.

2023. ápr. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem erőszakolom, pont ezért nem is evett még szinte egy falatot sem. Csak nem tudom, mennyi ideig normális ez.
2023. ápr. 16. 15:41
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Rakd ki elé, had tapicskolja, játszon vele. Sok babának nem tetszik, ha kanállal etetik. Szedd ki neki kiskanálra add a kezébe. Legyen az étkezés játék, ne egy merő stressz! Vannak babák akik ennek ellenére is csak ici-picit esznek, de semmi probléma nincs ezzel, 1-1,5 éves korig a tápszer elegendő. És hidd el azért jutni fog a pocakba is
2023. ápr. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kipróbálom!
2023. ápr. 16. 15:45
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Semmit...meg nem erett meg atta,hogy egyen mast is...nyigodtan hagyd es ha neki csak egy ket falat esik jol akkor csak annyit adj neki...ha azt sem veszi el akkor azzal sincs semmi baj...de ettol fuggetlenul minden nap probalkozz...ne felj,ha megerik ra akkor enni fog
2023. ápr. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
1 eves korig boven raer kostolgatni (ez par falat). Nalunk mindket gyerekem 13 honaposan kezdett el mennyiseg enni.
2023. ápr. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
57%
BLW
2023. ápr. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Amit próbálhatsz szintén, hogy a puhára fözött ételeket (zöldségek, húsfélék) darabosan adod neki (nem apróra vágva, hanem pk negyed krumpli vagy hasonló, jól megfogható méretekben), ezeket kézbefogja, szopogatja kicsit, ledobja egy részét, viszont sokkal több mindent kipróbál, megismer, és sokkal jobban eszik, mintha egy pépet próbálsz a szájába gyömöszölni.
2023. ápr. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%
Nekem is a tanyerombol szerettek lopkodni a puhara fott darabos etelt. Kuvehetsz pl. neki a levesbol repat, krumplit.
2023. ápr. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Normális. Nálunk ugyan anyatejes, de 8 hónapos múlt mikor először evett egy falatot. Akkor is úgy hogy elegem lett a napi pépgyartásból, és blwt kezdtem vele. Próbáld meg te is, hátha. A védőnő szerint előfordul, éhen halni nem fog, nem kell erőltetni.

Kizárólag azt volt hajlandó megenni, amit ő maga tett a szájába, egy éves múlt mikor egyszer sikerült kanállal megetetem, azóta soha, nem is próbálgattam. Most okos, ügyes, és nagyon makacs három éves.

2023. ápr. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!