Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! 14 hós babám, semmi...

SOS! 14 hós babám, semmi főzeléket, ill.husit nem eszik, kb egy hónapja! Sem darabos gyümölcsöket, csak max. Vajas kifliket. Mi tegyek? Mi a jobb szerintetek?

Figyelt kérdés
Tejterméken, gyümölcspüréken, vajaskiflin élünk kb egy hónapja... Semmi nem kell neki, amit főzök, sem darabosan, sem összetörve villával, sem pürésítve... Azelőtt mindent evett. Néha kap kekszeket, meg tejtermék címen babapudingokat, de ezt kb 1 héten 2X. (amikor sem a kefír, sem a joghurt sem atej nem kell)még a kanalat sem hajlandó megfogni... Néha egy kis leveslé, ennyi... Annyira el vagyok keseredve!! Folyamatosan kínálgatom. Vagy tegyem azt, hogy csak reggel ebédidőben este kínálgassam, ha nem eszik ne adjak neki semmit? Éhezik pár napig, akkor majd eszik rendes kaját? Mert vki ezt tanácsolja... Már csak reggel szopik keveset, tápszerezni meg nem akarom már... Jó lenne, ha rászokna rendesen a házi kosztra. Mit tegyek? Sokszor írtam már, segítsetek!!!!
2009. dec. 20. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is a gyerekdoki mit mond???

Láttam a TV-ben egy ilyen műsort, ahol egy gyereket akartak rászoktatni a rendes kajára, mert nem volt hajlandó enni semmit. Meghívtak egy erre speckó csapatot.

A zöldséget, husit úgymond "álcázták" . Öntsd le gyümölcspéppel a rántotthúst, vagy joghurttal.. amit megeszik. Vágd apró kockára a husit és boríts rá egy adag almapépet mondjuk... Meglátod mi lesz.


De én ilyen drasztikus esetben kikérném a gyerekorvos tanácsát.

2009. dec. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Már kikértem... a válasz: Fogzás... De egy hónapja???? Annyiszor próbáltam már ezt az "álcázást" de csak 1-2 kiskanál erejéig jön be...
2009. dec. 20. 17:58
 3/6 anonim ***** válasza:

Csak találgatni tudok,mert az én gyerekeim ilyen idősen már mindent megettek,amit magunknak készítettem.

Amit a helyedben tennék:nem kínálgatnám.Elé tenném az ételt,és magára hagynám.Ha nem lát,akkor valószínűleg enne.Így viszont "tetszik neki",hogy az anyu könyörög.Az is jó módszer,ha nem eszik,hogy akkor elteszed az asztaltól,és nem kap mást.Ha megéhezik,akkor eszik majd.

De semmiképpen ne napogik éhezzen.Csak 1-1 étkezést hagyjon ki.Időbe fog telni,mire enni fog rendesen úhjra.És ne babapuddingokat meg kész lajákat adj neki,hanem amit te főzől,rendesen ízesítve.

Arra sem ártana rájönnöd,hogy amikor elkezdte a nem evést,előtte mit evett?Talán valami rosszul esett neki,és ezért nem akar enni.

Sajnállak benneteket,és kitartást.

2009. dec. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy éves kor körül van jelentős visszaesés a hamiban, még nem kell sem a normál kaja, de már a bébi sem. Türelem! A súlya nem fogy? Szerintem stagnál,igaz? addig minden ok!! Kinald a ti kajátokkal, ha madár adag megy, nem baj, de napi ötször többet ne próbáld, eebe a szopi is benne van. A nasikat kicsit szüneteltetsd, étvágyat nem csinálnak.
2009. dec. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek! Kipróbálom, hogy magára hagyom....
2009. dec. 20. 18:22
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiamnak is volt egy ilyen időszaka, de nem tartott ennyi ideig. Én először megkínáltam a mi kajánkból, ha evett szépen akkor oké, ha nem, akkor adtam neki főzeléket. Ha az sem kellett neki, akkor kivettem az etetőszékből, és a következő kajaidőig nem volt semmi, csak innivaló. 1,5-2 hétig tartott, azóta tudja, hogy akkor kell enni amikor az anya kínálja.

Nálunk bevált. Most 15 hónapos, és szinte soha nincs gond az evéssel.

2009. dec. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!