Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor fogják belátni hogy azt...

Mikor fogják belátni hogy azt aki képtelen egy gyereknek testi-lelki jóllétét biztosítani azt el kell kötni és nem hagyni hogy nyakra-főre szüljön még tízet?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 19. 07:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%
Soha.
2023. ápr. 19. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%
Úgy gondolom én is, hogy a nyomort nem kellene újratermelni. De ha ebbe beleszólnak, akkor már olyanba is, amit te se akarsz.
2023. ápr. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
Te mit szólnál, ha valaki véleményezne emberileg, és aztán erőszakosan egy visszafordíthatatlan beavatkozást hajtana végre a testeden? Inkább edukálni kell őket, lehetőleget biztosítani a változásra, kimenteni a gyerekeket, ha arra van szükség.
2023. ápr. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%

És mikor fog eljönni az az idő, hogy egy nő dönthessen a saját testéről?

Itt vagyok 30 éves, 2 gyerekkel.

Nincs az az isten, hogy bevállaljak még1et. De drága hazánkban nem köttethetem el magam, mert ilyen csodás törvenyeink vannak.

Inkább menjek 10x abortuszra (na jó, elég meredek példa de igaz) mint hogy leteszek x összeget és megműtsenek.

2023. ápr. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
74%

1. Soha

2. Ki dönti és mi alapján el ezt?

3. Az aki kost nem képes az 5 èv múlva még lehet képes..



4. Vagy aki most válllata az kerülhet olyan anyagi és akàr lelki helyzetbe is amikor kèptelenné válik.



Szóval persze értem és egyetértek, hogy sokaknak inkább nem kellene… de a felvetésed még engem is felháborít…


Ez majdnem olyan mint valakit kényszerîteni a gyerekvállalásra.

2023. ápr. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Környezet tanulmány alapján, olyanokat megkérdezni akik a gyerekkel foglalkoznak. Akik látják hogy pénteken délután eszik utoljára a 4 éves és hétfőn reggel remeg az éhségtől az oviban. Közben anyu a 8.-at várja. Hány de hány ilyen van.
2023. ápr. 19. 07:41
 7/20 anonim ***** válasza:
92%

Te az a nőgyógyász vagy, aki hétfőn nekem esett tanácsadáson, hogy miért nem tesznek semmit a védőnők azért, hogy ne szüljenek olyan sokan? Védőnő vagyok. Szerinte mi védőnők semmit sem csinálunk. Hát, köszönöm szépen minden rendesen dolgozó védőnő nevében(ez persze irónia).

Szóval az a helyzet, hogy nem lehet megmondani senkinek, hogy hányat szülhet. Tanácsolni lehet, de rákényszeríteni semmit sem lehet.

Úgy működik, hogy ha gond van valakinél, akkor jelzést kell tenni a Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálat felé. Én magam nem dönthetek senki ügyében. Ahol sok a gond, ott tovább jelzünk a Gyámhivatal felé, ott már van esély komolyabb lépésekre is. De sajnos itt olyan borzasztó a gyámhivatali ügyintézők többsége, hogy nem lehet velük sehova jutni. Csak az elmúlt 1 évben van két olyan családom, ahová haza sem szabadott volna adni az újszülöttet, ennek ellenére a gyerekek már 1 évesek, még mindig itt. Számtalan jelzés ment a Gyámhivatalba, és még mindig kapnak újabb esélyt. Az, hogy a szakember, aki évek óta ismeri a családot, mit mond, mit jelez, nem számít. Gondolom, amíg vér nem folyik, addig semmi nem fog történni. Amint azonban vér fog folyni, én leszek az első, akit elővesznek, hogy megtett-e mindent, hogy ezt megelőzze.

Na, de nem akarom magam védeni, csak azt szeretném, ha látná mindenki, hogy a mai világban nem lehet megmondani senkinek, hogy hányat szülhet.

Ma mindenkinek mindenhez joga van, épp csak kötelessége nincs.

Amit te is írsz, kérdező, hogy környezettanulmány olyanoktól, akik ismerik a családot, jó gondolat. De a valóság az, hogy erre senki nem kíváncsi, ahogy feljebb írtam is.

2023. ápr. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
33%
Mindig meglepődök, hogy mennyi ember van itt a gyakorin, akik a legsötétebb diktatúrák módszereit vezetnék be Magyarországon. Ilyet még Sztálin meg Hitler sem akart bevezetni.
2023. ápr. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
32%

Soha, az álhumánum jegyében. Pedig három semmire elpotyogtatott gyerek után valóban megfontolandó lenne megajánlani ezeknek az anyáknak a petevezető égetését. Ha pedig öt év múlva gyerekezni akar, akkor ott a meglévő három. Egyik gyakorlatomon láttam HIV fertőzött anyát az ötödik gyereket szülni. A jó ég tudja hogy, de nem lett fertőzött a gyerek, pedig gondozatlan terhesség, nem jól karbantartott, aktív HIV beteg volt. Hasonlóan az előző kettőhöz, ezt is otthagyta a kórházban. (A két legnagyobbat az apa nevelte azt hiszem, de nem tuti.)


Hát itt tutira megéri lamentálni az etikán...

2023. ápr. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
88%
Hm, milyen érdekes nem a férfiakat köttetnéd el, akik egy nap akár 10 gyereket is tudnak csinálni, hanem a nőket, akik 1 évben csak 1 gyereket. 🤔 Az ugye meg van, hogy ha a társadalomban nincs a testéhez joga egy embernek, a többinek sem lesz idővel? Mi lenne ha ezeknek az embereknek az életminőségén javítanánk, ha olyan oktatást kapnának, amivel munkát tudnak vállalni? Ha az életükben mást is eltudnának érni, mint hogy gyereket szüljenek? Áh, igaz ez túlságosan durva lenne, inkább sterilizáljunk…
2023. ápr. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!