Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szétnyílt hasizom tornával...

Szétnyílt hasizom tornával mikortól javult nálatok?

Figyelt kérdés
Kb 1,5 hónapja tornázok, szóval nem az, hogy már teljes gyógyulást várnék, de érzésre szinte semmi sem változott. És most kimaradt pár nap, a nagyobbik gyerek is itthon volt betegen, nem volt időm(energiám) tornázni, és ma reggel néztem, mintha az a kis eredmény, amit korábban éreztem, az is mintha eltűnt volna :( Nincs durván szétnyílva, a legnagyobb rés sincs egy ujjnyi, de legutóbb, amikor néztem - talán így egy héttel ezelőtt kb - akkor legalább a köldököm felett, mintha már teljesen összeért volna, de most ott is ott volt megint a rés. Lehet, hogy legutóbb nem jól néztem, közvetlenül torna után talán más, de előfordulhat olyan, hogy "visszanyílik" pár nap pihitől? Azért én abban bíztam, hogy mivel ilyen kis kicsit nyílt szét, ezért ez hamar helyrehozható :(
2023. ápr. 20. 08:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Voltál szakembernél?
2023. ápr. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem.

Mások tapasztalatai érdekelnek, akár voltak gyógytornásznál, akár nem, hogy a kifejezetten szétnyílt hasizomra célzott tornagyakorlatok mennyi idő alatt segítettek.

2023. ápr. 20. 09:42
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem szakemberi felügyelettel végzed, nem biztos, hogy helyesen csinálod, akkor meg nem sokat ér.


Én szakemberrel végeztem, 6 hetes kurzus volt, heti egy személyes találkozó, házi feladat minden napra, online kapcsolattartás.

6 hét alatt a majdnem 2 ujjnyi rés teljesen eltűnt.

Az elején megtanultuk a gyakorlatok helyes elvégzését, a helyes légzést, helyes testtartást. A 6 hét alatt pedig folyamatosan változott a gyakorlatsor, használtunk eszközöket is.

2023. ápr. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A babát sajnos nem tudom "hátrahagyni" (kipróbáltuk, max 20 percig van el nélkülem), úgy meg nem tűnik hatékonynak a gyógytornász, ha közben a gyereket pesztrálom, szóval addig is próbálkozom magamban, aztán ha nagyobb korára sincs javulás, én is keresek szakembert :)

2023. ápr. 20. 09:59
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Csak vigyázz, nehogy az otthoni próbalkozassal többet árts mint használjon. Apuka pedig vesse be magát, neked is jár heti 1 óra magadra. Ennyire nem kell feláldoznod magad a gyerek oltárán.
2023. ápr. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a szétnyílt hasizom tornára lehet vinni a babát is.
2023. ápr. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A legtöbb helyre viheted a babád. Én is így mentem. Persze volt, hogy nehezebb napja volt, ilyenkor a gyógytornász vette fel, szórakoztatta. Mindenki gyerekkel jött, teljesen természetes volt, hogy néha nyűgös valamelyik.
2023. ápr. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Apuka bevetné magát, ha hagyná a pici, de nem hagyja :) A nagyobbnál is ez volt, az első egy évben hiába volt vele kb ugyanannyit az apja, fél óránál többet ha meggebedett se tudtak jól ellenni, az meg nekem sem pihentető, ha tudom, hogy valahol a messzeségben sír a gyerek. Illetve hát a tornának se sok értelme van, hogy elmegyek és közönség előtt csinálom ugyanazt, mint itthon, ha éppen nyűgös a manó :D Nem kifogáskeresés, csak tényleg okkal akartam itthoni tornákat tolni. Amikor a kicsi felébred hajnalban, akkor eleinte még tök jól elvan, szóval amíg a kiscsalád alszik, addig én mellette tudok kicsit tornázni félkómás fejjel. Eddig tök eredményesnek is éreztem, csak most bizonytalanodtam el, hogy a pár napos kihagyás után kb mintha semmi sem történt volna :(
2023. ápr. 20. 11:28
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
Márpedig ezek kifogások...
2023. ápr. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
Nekem azt mondták, ha egyszer szétnyílt, akkor újra nem lesz soha 100%-os. Bármitől kialakulhat újból. Pl nehéz dolgok emelgetése, rossz testtartás, zsigeri hízás, puffadás is ronthat a helyzeten. Nem elég csak a torna, normális életmód is kell. A torna eredménye mehet a semmibe akkor is, ha nem vagyunk kipihenve, ami ugye friss anyukáknak nem könnyű. Nem jó az önálló torna akkor sem, ha a gyakorlatot nem jól csinálják. Légzés is fontos.
2023. ápr. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!