Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mièrt csinálja ìgy ezt anyám?

Mièrt csinálja ìgy ezt anyám?

Figyelt kérdés
32 èves N vagyok, van egy 16 èves hugicám, a pòtanyja vagyok kb, de mivel van saját családom már, kisfiam, nem "nevelem", de anyám nevelèsèvel nem tudok azonosulni, állandò vitatèma ez köztünk. Anyum az őrületbe kerget már azzal, hogy kiszolgálja. Amikor telefonon beszèlünk, ecseteli hogy èpp melegszenyát, ezt-azt amazt kèszìtett vacsira neki. Kiszedi az ètelt elè, megkeni a kenyeret, kèrdezgeti a főtt ètel mellè mit kìvánna, mert ugye válogat, húzza a száját sokmindenre, s anyu kèpes este 9-kor is neki kèszìteni B tervet. A szobáját rendben tartja, takarìtja, de hètvègèn kèpes 11-22 ig aludni, el van magának a szobában. Tanul, van hobbija, normális lány, ezt nem vitatom, rengeteg könyvet olvas, fest, animèzik, már van barátja, randiznak, barátaival eljár szòrakozni olykor, de mièrt nem látja be, hogy ha elkerül majd egyetemre egy nagy pofáraesès lesz az egèsz neki? Ha valamit intèzni kell sem hagyják èrvènyesülni. Amikor nálunk volt, befogtam a teendőkbe, pizzát sütöttünk együtt,leküldtem a boltba, mindent megcsinált, csak el van kapatva, lusta meg csendes is, más mint èn, ezèrt is aggòdom mi lesz vele, ha esetlet kolis lesz?Jártam egyetemre, ott a fiúk főztek-mostak magukra, nincs ott anya-apa, aki majd kiment, be kell osztani az időt, zsebpènzt, intèzkedni kell stb. Èn az ő korában már főztem, takarìtottam, vigyáztam rá egèsz nyáron, mert a szüleim dolgoztak. Fèrjem is már megjegyezte, hogy nagyon gáz már ez, őt is önállòságra nevelte anyòsom, 5 èvesen már mikròzta magának az ètelt. Mivel hassak rájuk?
2023. ápr. 20. 18:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem nem tudsz. Értem hogy feusztrál mert félig te nevelted, de sajnos nem te vagy az anyja. Amit tehetsz, jogy amikor nálatok van akkor nem nyalod ki a fenekét. Nekem a hétvégi nagy alvásokkal semmi bajom, azzal sincs hogy csendes, olvas meg elvonul, én is ilyen voltam.

Ha nálatok megtanulja hogy hogyan kell gondoskodni magáról, majd feltalálja magát egyetem alatt.

2023. ápr. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel.hagyd oket...tesomat meg 18 eves koraban is kenyeztette anyam...aztan egyszer csak szerelmes lett,elkoltozott...eltelt fel ev es a kis kenyes hugicam haztartast vezet,főz,allatokat nevel...
2023. ápr. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Hű bammeg, ha az átlag tininek az lenne a legnagyobb hibája, hogy az anyja melegszenyát csinál neki, Magyarország egy szuper hely lenne. Elfelejtetted milyen tininek lenni. Szerintem ehhez semmi közöd. Majd megtanulja amit meg kell akkor, ha most annyira életképtelen, bár nekem a leírásodból egy átlagos lánynak tűnik. 2 év múlva kirepül anyukád utolsó gyereke is, szeretné még babusgatni, borzasztó anya lehet 🙃
2023. ápr. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
63%

Kb ugyan ez a felállás

En 30 vagyok, 2 gyerekem van már.

Van 2 kisebb tesóm. Öcsém 13, hugom 15éves.

Nem tanulnak, egész nap a csavargás megy, meg a "ilyen cipő kell", "erre kell pénz", "összetörött a telefonom". És még sorolhatnám. Persze mindent is megkapnak.

Ki van nyalva a seggük. Ha este 10kor Rolikának palacsinta kell, anyám este 10kor palacsintát süt. Egy nap 3félét főz, mert van a "családnak" (anya, nevelőapám és nagyobbik öcsém (20)), van külön a hugomnak, külön az öcsémnek.

A saját szobájukat is anya pakolja.

Konkrétan életképtelenek.

Ha itt vannak, én semmit nem teszek eléjük. Megy a pofavágás, anyának irogatás, inkább nem esznek, nem isznak. Nem is járnak sűrűn.


En le se tojom. Szeretem őket, félreértés ne essék. De én nem fogom anyámék helyett megnevelni őket. Ha életképtelenek lesznek, maguknak és anyámnak köszönhetik.

Az a szomorú, a környezetemben aki ebben a korosztalyban van, mind ugyan ez.


Azt hozzá se kell tennem, hogy én meg gyökeresen máshogy voltam nevelve. Kb mindenben az ellentéte nekik.

2023. ápr. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
95%
az én popóm is ki volt nyalva ilyen téren. akartam segíteni főzni, de jött anya és öntött egy "kis olajat", rádobta ezt, azt, én meg álltam és lestem, az én fozesem kb annyi volt, hogy megkevertem az ételt. mégis megoldottam mindent kollégiumban is, elkoltoztem, férjhez mentem, tudok főzni, sütni, vezetem a háztartást már 5 éve, közben gyerkőc is született. a közelben laknak, de mindent megoldunk mi.
2023. ápr. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
74%
5ös vagyok, lemaradt hogy én 29 vagyok.
2023. ápr. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez téged miben zavar? Semmi baja nem lesz tőle.
2023. ápr. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
92%

Nekem úgy tűnik, te nem a sorsáért aggódsz, hanem egyszerűen irigyled, hogy ilyen jó sora van.

Bízd a nevelését anyukádra!

2023. ápr. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
94%

Van saját gyereked, vele foglalkozzál!

Attól még, hogy anyukád főz/most/takarít a 16 éves lánya után, nem lesz belőle életképtelen ember!

Az én anyukám is elém rakta a vacsorát, amíg otthon laktam. S lám, most én rakom a saját családom elé.

Miért? Mert ezt láttam anyukámtól.

Szóval nem csinál ő rosszat. Egy 16 éves lány tanuljon, meg szórakozzon. Aztán ha oda kerül a sor, hogy már nem rakják elé a melegszenyát, akkor majd megcsinálja magának. Nem fog éhen halni. 😀

Nem lehet, hogy kicsit irígy vagy?

2023. ápr. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
38%
Szegény 5 éves fiú, egyedül kellett magának mikróznia ételt, tejet :(
2023. ápr. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!