Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mièrt csak ilyen mèrès tejem...

Mièrt csak ilyen mèrès tejem van? Mit csinàljak hogy több legyen?

Figyelt kérdés
8 napja szültem csàszàrral, azòta is küzdünk.5 napja indult be a tejem de hiàba szoptatok, csak 10-15 grammokat szopizik a kicsi 40 perc utàn is. Utàna fejek dupla fejű mellszìvòval is vagy 20 percet, lejön kb 15 ml tej és totál kiürülök. Hiàba probàlok gyakrabban szoptatni, màr a babàm sem szopik olyan lelkesen mert tudja hogy kevés a tej. Ordít a cicin sokszor.

#Kevès tej
2018. máj. 10. 10:37
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon sok oka lehet. Érdemes volna egy szoptatási tanácsadóval felvenni a kapcsolatot (lll.hu). Császár után nehezebben indul be a tejelválasztás.


És bárki bármit mond, nem mindenki képes szoptatni, ha esetleg nálatok is ez a helyzet, kérlek, ne ess kétségbe, nem ez az anyaság mérőfoka.

2018. máj. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Benn vagyok a facebookos csopiban, ott mindenki tanàcsadòt ajànl csak(èn külföldön èlek). Mindenki azzal jön hogy 0-24 cici...a fiam eddig jól szopott, tegnap óta feladta, érzem hogy nem szívja erősen, és eddig szopizott 40 percet is, most max 10-10 perc és ordit
2018. máj. 10. 11:03
 3/6 anonim ***** válasza:
25%

Első, gondolom te azzal a műanyag porral etetted a gyerekedet.

A nők 90 százaléka fizikailag képes szoptatni, de a legnagyobb részük feladja. Azt hiszik, hogy mindenki tejcsárda egyből. Meg ugye egyszerűbb a műanyag port kikeverni.


Kérdező, a babád mikor megszületik akkor cseresznye nagyságú a gyomra, most kb. sárgabarack nagyságú , számold ki mennyi tej kell ebbe , igen kevés. Először is felejtsd el azt a rohadt mérleget, nem kell méregetni csak magadat idegesíted vele.

Ilyenkor van egy fiziológiás fogyás a babáknál, teljesen normális, sőt az a nem normális amelyik nem fogy, tehát a súly sem mérvadó.

Nekem császár után nyolc hétbe (!) telt míg lett elég tejem. Nagyon sokszor rakd mellre, viszont ilyenkor még olyan pici, és gyenge hogy pár perc alatt elfáradt, ezért is kell nagyon sűrűn szoptatni. Igen, ilyenkor pár hétig abból áll a napod, hogy 24 órában szoptatsz. Hidd el ez hamarosan elmúlik, mert be fog indulni a tejed.az, Hogy szoptatás után szaporító fejést végzel az nagyon jó. Igyál nagyon sokat, a gyümölcslevek jók, tejszaporító tea, és a görögszénamag kapszula. Én nyolc hét szenvedés után végül 2,5 évig tudtam szoptatni, nem kellett műanyaggal etetni a gyerekem.de ehhez kitartás kell, nem pedig a méregetés. Azt felejtsd el sürgősen.

2018. máj. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, hol élsz? Én Angliában, itt is vannak szoptatási tanácsadók, szoptatási klinika a neve én háromszor voltam két- két órát töltöttünk ott. És a LLL. az nemzetközi tehát minden országban van kirendeltség. Keress utána a neten.
2018. máj. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%
Ne méregesd. Ne akadj ki a sírástól és ne pótolj semmiképp! Tényleg legyen folyton mellen a baba, csak ez indítja be és serkenti a tejtermelést. Ha kitartó vagy, meglesz a gyümölcse! 😊
2018. máj. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
91%

Off: 3- as, te nem vagy épeszű. Műanyag? Ha lenne egy csöppnyi eszed, ilyen idétlenséget nem írnál. Aki nincs képbe a tápszerekről, az inkább ne szóljon egy szót sem.


Kérdező: a császár után eltelhet 14 nap is, hogy tejbelövellés legyen és még több, hogy a kereslet- kínálat beálljon. Igyál sokat, pihenj amennyit bírsz.

2018. máj. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!