Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idő után nyújt védelmet...

Mennyi idő után nyújt védelmet a fogamzásgátló? (cerazette) 2 napja szedem, de még nem merünk védekezés nélkül együtt lenni. Nem mondott erről semmit a dokim.

Figyelt kérdés
2010. okt. 9. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:
7 napot kellene kivárni, utána mehet. Legalábbis én így tudom, nekem ezt mondta az orvos.
2010. okt. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hetet mondott a doki.
2010. okt. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy het, mint a legtobb fogamzasgatlonal.

Ezt a betegtajekoztatojabol masolom:

"Az első csomag Cerazette elkezdése

Amennyiben jelenleg nem szed tablettát

Várja meg, amíg menstruációja elkezdődik. A ciklus első napján vegye be az első tablettát.

A készítmény szedésének első hetében kiegészítő, barrier elvű fogamzásgátló módszer (pl. gumi óvszer, hüvely pesszárium) alkalmazása szükséges.


Amennyiben Ön egy kombinált tablettáról tér át

A Cerazette szedését elkezdheti a következő napon, ahogy a jelenlegi fogamzásgátló készítmény utolsó tablettáját bevette (ez azt jelenti, hogy nincs tablettamentes szünet). Amennyiben jelenlegi fogamzásgátló készítménye inaktív(hatóanyag mentes) tablettákat is tartalmaz, a Cerazette kezdését az utolsó aktív tabletta beszedését követő napon elkezdheti (amennyiben nem biztos benne, melyik az, kérdezze meg orvosát, gyógyszerészét)."


Az egeszet elolvashatod itt: [link]

Vagy kiveszed a nyomtatott tajekoztatot a bogyo dobozabol.

(Kesobbiekben szerintem mindenkepp olvasd el minden gyogyszer betegtajekoztatojat, mielott szedni kezded, vagy ha epp a gyerekeknek adod, tenyleg benne van minden, amit tudni kell. Es ez nem kotekedes, vagy kioktatas, hanem egy oszinte jo tanacs.)

2010. okt. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Utolsó! elolvastam, de valahogy ez a rész kimaradt, vagyis, hogy összezavart ez a menstruációs dolog, mert szülés után még nem jött meg, így nem is olvastam el rendesen ezt a részt

2010. okt. 9. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!