Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Még mindig van ilyen 3 gyermek...

Még mindig van ilyen 3 gyermek után?

Figyelt kérdés

Ugye régebben, mikor én voltam gyerek, akkor volt 3 gyerekeseknek ilyen iskolai étkezésre kedvezmény, vagy hogy anyuka hiába volt otthon mondjuk a legkisebbel, akkor a nagyobbak lehettek napközisek, bent alvósak az oviban, stb..


Ezek most is vannak? Vagy intézmény függő? Mert hiába próbáltam rákeresni, nem igazán találtam erről semmit. Csak a csokról, meg babaváróról.



2023. máj. 3. 11:26
 1/10 anonim ***** válasza:
37%

Étkezési kedvezmény van, nagycsaládosként az iskolások étkezésének az 50%-át kell csak téríteni.

Napközis miért ne lehetne a gyerek attól, hogy otthon vagy a kisebbel? Az oviban mondjuk húzni fogják a szájukat (tegyük hozzá, jogosan, nem gyerekmegőrző intézmény, és nagyon komoly létszámhiánnyal küzd a legtöbb, nem tudják normálisan megoldani a délutánokat), de nem tudnak ellene mit tenni ha délután is ott lesz a gyerek.

2023. máj. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Az ovi mióta nem gyermekmegőrző intézmény? Ha nem az, akkor micsoda?
2023. máj. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az iskolában is kérés, hogy ha nem muszáj, akkor ne legyen napközben.

Amúgy tudom lehet megfognak sokan szólni, hogy akkor minek szültem..

Egyébként, nem tervezem őket bent altatni, vagy napközbe adni. Eddig is megoldottuk. Meg erre a másfél hónapra már minek, meg szeptemberre már a legkisebb is majdnem fél éves lesz.

De mint lehetőség, azért nem baj ha van. Csak utána érdeklődöm a dolgoknak elősször. Mert soha nem tudni, hogy mi lesz később. 🙂

2023. máj. 3. 11:37
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a gyerek szereti a napk9zit, én meg szeretem, hogy úgy jön haza, hogy megcsinálta a leckét, és márcsak pl. az olvasást kell gyakorolnunk együtt, utána játszhat. Ovi- gyerek- és szülőfüggő, hogy ki mikor hozza el. Nálunk is nagyon mondják, hogy hozzuk el, pedig nálunk általában nincs szakember hiány, csak ha kitör valami ovin belül, és kidől egyszerre sok ovónő. Mégis kérik, hogy hozzuk el a gyereket minél előbb, ezt sokszor el mondják újra és újra. Mi mindketten dolgozunk, én részmunkaidőben, de ígyis csak 4-re tudok legkorábban odaérni érte. Olyankor márcsak 2-3 gyerek szokott lenni maximum. Nem tudom, a többiek hogy oldják meg.
2023. máj. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ovi gyerekneveléssel foglalkozó intézmény, nem azért adják vannak ott a gyerekek hogy ne otthon legyenek, fejlesztés, nevelés, szocializáció zajlik. Nem véletlenül kötelező is most már oviba járatni a gyereket, próbálják ezzel a lemaradt gyerekeket iskola kompatibilissé fejleszteni mire oda kerülnek.
2023. máj. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34%
,,Az óvoda (népszerű becenevén ovi, ritkábban a bölcsőde régies „kisdedóvó” elnevezéséből származó dedó) a világ számos pontján elterjedt intézmény. Sok helyen része az oktatási rendszernek, és a gyermekek tanításának első lépcsőfokaként szolgál, míg van ahol iskolai előképzőként (leginkább az USA-ban), vagy egyszerű „gyermekmegőrzőként” funkcionál." [link]
2023. máj. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
Nagyon furakat irtok. Természetesen az oviban bent aludhat az ovis délután. Esetleg beprobalkozik az óvónő a gyeses anyukaknal, hogy vigyék haza ebéd után. De ezt csak szeretné, jogod van az oviban csak záráskor erte menni, vagy ha akarsz akkor ebéd után, de a te döntésed, ha nagycsaládos vagy, ha nem. Az iskolában a napközi nálunk szinte mindenhol kötelező, bp-en lakunk. Az óvoda meg bár szeretik ezt elhitetni, de nem fejleszt semmit, egy sima gyerekmegorzo, ami amúgy nem baj, csak felesleges másnak láttatni.
2023. máj. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálatok az oviban nincs legalább kijárós logopédus és gyógytornász? Délelőttönként nem kézműveskednek, rajzolnak, énekelnek a gyerekekkel?
2023. máj. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
28%
8 De van fejlesztés, én a normál óvodai nevelésről beszéltem. Van kézműveskedes minden van. Csak ha mondjuk nem járna oviba akkor is a kezébe tudok nyomni egy filctollat, vagy egy ollót. Sőt mivel az oviban nálunk semmi nem kötelező, már azzal jobban fejlesztem itthon ha mondjuk megkérem, hogy rajzoljunk és le kell ülnie rajzolni. Amúgy nem vagyok elégedetlen az ovival. Csak ha ő nem akar kézműveskedni, mert őrjöngeni akár egész nap. Akkor azt is lehet és én nem látom ebben a nagy fejlesztést.
2023. máj. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nalunk amikor csak tehetik, kint vannak az udvaron. Bent neha van kezmuveskedes, ami abbol all, hogy kiteszik nekik az eszkozoket. Neha van tema is. Tobbnyire egy papirra firkalnak, legoznak, vagy jatszanak a tobbi benti jatekkal. Reggeli utan szokott lenni egy rovidebb kozos enekles, es ennyi. Nem tudom, milyen fejlesztes van a tobbi oviban.
2023. máj. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!