Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szoktak a nagymamánál aludni...

Szoktak a nagymamánál aludni gyermekeitek, nélkületek? Milyen időközönként? Ahol két gyermek van, mindig ott van mindkettő gyerek a nagyinál, vagy csak az egyik megy el és alszik ott? Mi a véleményetek az ott alvásról?

Figyelt kérdés

Van,amelyik gyerkőc szinte sosem alszik ott a nagyszülőknél,a szülő nélkül,mert az anya azt mondja,majd ha nagyobb lesz,ott alhat.Pl.az én barátnőm is ilyen,a lánya már 4 éves és még sosem aludt a nagyszüleinél egyedül,vagy a testvérével a szülei nélkül.Szerintetek mi a jobb?Korán "rászoktatni" a gyereket a nagyszülőknél alváshoz,vagy ha minél később szokja meg hogy anya és apa nélkül is ott kell maradni?

Nálunk most az a felállás,hogy a fiam anyósnál van,tegnap este ott aludt,az apjával,de a kisebbik-lány-nem akart még elmenni se nélkülem,nemhogy ott aludni.De volt már rá példa,mindkét gyerek ott aludt nélkülünk,vagy csak a fiam aludt ott nélkülünk.A fiam 4,5 éves,lányom 3.


2012. ápr. 1. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én azt vallom, hogy minél korábban szokik hozzá a gyerek ahhoz, hogy a nagyinál aludjon, annál jobb. Nekünk négy gyerkőc van, a nagyok kb. 2 éves koruk óta minden gond nélkül ott alszanak anyósoméknál, a kicsik még korábban kezdték.


Anyósom bevállalja mind a négyet is egyszerre akár, ez nekünk is nagyon jól szokott jönni a párommal, de olyan is van, hogy csak a lányom találja ki, hogy ő menne, akkor elvisszük.

2012. ápr. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amikor kedvük van,akkor mennek a mamához. Vagy akkor,ha nekünk programunk van. Ez már 6-8 hónapos koruk óta így van.

Most 8,6 és 2 évesek.

2012. ápr. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs nagyszülő egy se aki elvinné, vagy rábíznám. De olyan másfél éves koruktól simán szívesen engedtem volna őket. Most meg már főleg jó lenne. (5 és 3 évesek) Az enyémek sajna csak itthon sírnak ha más barátjuk elmegy a mamihoz stb...(mindig kérdezik nekik miért nincs).
2012. ápr. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3.5 és 2 évesek, kezdettől szoros a viszony főleg az én anyukámmal, de nagyjából anyósomékkal is. Olyan 1 éves koruk körül már aludtak maminál alkalmanként, másfél-kétévesen meg kb havi 1x, néha 2x biztos hogy náluk alszanak. Mivel ketten együtt nagyon sok energiát igényelnek, ezért többnyire úgy van, hogy egyikük az egyik maminál, másikuk a másiknál, és nagyjából figyelünk arra, hogy minden nagyinak ugyanannyi jusson mindkét unokából.

Persze van olyan is, hogy épp nincs kedvük menni vagy pont oda nincs, sosem kényszer vagy ilyesmi a menés, csak lehetőség. De általában örömmel élnek vele a gyerkőcök, szeretnek menni a nagyikhoz ottaludni.

2012. ápr. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi a kisfiam egy éves koráig amúgy is a nagyinál laktunk, így ebből sosem volt gond. Amikor külön költöztünk, akkor úgy ment oda aludni, mintha a második otthona lenne, és azóta is nagyon szeret a nagyinál aludni, bármikor szívesen megy. Én ezt nagyon jó dolognak tartom :)
2012. ápr. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!