Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lotti,Aisa,Szofi vagy Zselyke?...

Lotti,Aisa,Szofi vagy Zselyke? Szerintetek melyik a legjobb? További név ötleteket is várok 😊

Figyelt kérdés
2023. máj. 12. 14:21
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
22%
Szófia
2023. máj. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
45%
A lányom Aisha, úgyhogy egyértelmű a válasz :D Csak ő már 13 éves, annak idején kb majdnem ő volt egyedül ezzel a névvel.
2023. máj. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
53%
A Lotti a legkevésbé rossz talán
2023. máj. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
76%

Egyiket sem adnám igazán. De ezek közül az Aisa az egyetlen vállalható szerintem, ami, még igazán szép hangzású , különleges és ritka is.

A Zselyke egyenesen szörnyen hangzik. Nekem mindig a petrezselyemre hajazott.

Szofi maximum becenévnek, de anyakönyvbe hivatalosan Zsófi, sokkal normálisabb. Nem vagyunk amcsik.

Lotti, ez sem. Olyan semmilyen, egyszerűen nem szép.

2023. máj. 14. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim válasza:
38%

Nekem ezek közül a Zselyke és Szofi tetszik, de az utolsónak igaza van, a Szofinak anyakönyvezve inkább Szófia vagy Zsófia. De még itt néhány név:

Anna

Tamara

Mónika

Gvendolin (ritka, de szerintem szép)

Jázmin

Johanna

Ivonn

Borbála

Babett

Dóra

Fruzsina

Szilvia

Zsanka

Margit

Anikó

Ildikó

Elena

Eszter

Vivien

Viktória

Stb.

Tényleg nagyon sok női név van, és ez még a felénél is kevesebb. Ezek közül hogyha tetszik valamelyik, választhatsz. Szerintem nagyon szépek ezek a nevek🙂🥰.

2023. máj. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
37%
Azta ilyen hülye nevü kiscsajok lesznek pár év mùlva mindenhol?
2023. máj. 19. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
50%
Lépjünk vissza kettőt, és ne feltételezzük azt, hogy a kérdezőnek megvan az a képessége, hogy elképzelje önmagát ezzel a névvel mondjuk egy osztályközösségben. Jó lenne a gyereknek, ha szappanoperás neve lenne?
2023. máj. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem a Lotti és a Szofi túl beceneves benyomást kelt, inkább mint Szófia legyen anyakönyvezve, az egy szép név. Aisa számomra pozitív, mert van ilyen nevű ismerősöm, bár ez egy arab eredetű név, úgyhogy ha szőkék, kékszeműek vagytok, nem annyira passzol. A Zselyke egyáltalán nem tetszik, "túl magyar" ha nemzetközi környezetbe kerül, magyarázkodhat, hogy kell kiejteni és leírni. És előre is elnézést, ha bárkit megbántottam, ez teljesen szubjektív vélemény!
2023. máj. 26. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 NTBS ***** válasza:
71%
Egyik sem.
2023. máj. 26. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
33%

Aisát, és Zselykét nem adnám

Aisa nekem idegen-hangzású, legalábbis j-vel ejtve mindenképpen; hát, amúgy a-val ejtve nem rossz egyébként, most jövök rá.

Én pl az Aidát is i-vel ejtem, és utálom j-vel. Amúgy az Aida -nevet pl szívesen adnám. Nekem az pl eléggé tetszik, most, hogy így gondolkodom rajta, az Aisa nekem i-vel ejtve sem tetszetős annyira, hogy adnám, vagy, hogy javasolnám másnak, hogy adja:)

Másik, Zselyke nekem gyerekes, színtelen, komolytalan hangzású, dallamtalan, nincs benne nőiesség. ZselykA -formában viszont imádnám.

Lotti helyett Loretta-nevet adnék, és a Lotti annak lenne a becézése. De amúgy a Lotti-név menő, de szerintem csak ,vagy hát főleg; a Loretta becézéseként; vagy pl Lotta is lehet nekem okés, de a Loretta jobb, menőbb, dallamosabb.

Szofi név nekem becenév, csak Szofia formában adnám, ami amúgy menő. A hosszú ó-s Szófia változat meg még okés, de én rövid o-val preferálom; mert nem "egy szónak a fia".

Ha csak a fent említettek közül lehetne választani, akkor Lotti, vagy Szofi lennék szívesen, de ezek helyett kevésbé beceneves-szerű változatot adnék; de amúgy így is jó, de még jobb lenne egy komolyabb, teljesebb, (számomra egyenlő:befejezett) alakban

2023. máj. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!