Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményed? Ilyen esetben...

Mi a véleményed? Ilyen esetben az anyának uralkodni kellene magán? (hosszú, lent részletezem)

Figyelt kérdés

Ha a nőt elhagyta a férje (a házasság vége felé a férfinek már új kapcsolata volt), és emiatt a nő ki van borulva érzelmileg, ilyenkor kellene uralkodnia magán, olyan értelemben, hogy ne látsszon, ne érződjön rajta, hogy szomorú, rosszkedvű, dühös. Szóval, hogy a gyerek ezáltal ne érezze azt, hogy 'apára haragudni kell, mert elköltözött egy másik nőhöz, és ezért anya szomorú.'

(még ha az anya el is mondja többször, hogy attól még, hogy anya mérges apára, attól még apa szereti őket, a gyerekeit).


2023. máj. 14. 09:50
A kérdező szavazást indított:
Elvárható lenne, hogy az anya uralkodjon magán, ne érződjön rajta, hogy szomorú
Nem robot, nem tudja uralni az érzéseit, mégha azok meg is látszanak rajta (pl. kisírt szemek, stb)
Egyéb válasz
46 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%

Ez egy olyan idióta kérdés, minthogy kellene-e tudnia járni minden embernek.


Kellene, de ha valaki kerekesszékes és nem megy neki, akkor most csináljon.


Biztos jó lenne, ha anyuka tudna magán uralkodni, de sokan nem fognak tudni.

2023. máj. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
63%

Miért kellene? Joga van az érzéseihez.


És a gyereknek miért ne kéne haragudnia a pasira? Hiszen tönkretette a családjukat, új puncit hozott a képbe.

2023. máj. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
1: csak azért, mert az apa szerint kellett volna, és ez is hibaként van felróva, hogy ezért távolodott el érzelmileg a gyerekeitől, ezért nem mennek szívesen a láthatásra.
2023. máj. 14. 11:06
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, az én anyám uralkodott anno magán. 6 éves voltam, a húgom 3, amikor egy este bejelentette, apa elkoltozott és nem jön vissza. Soha nem láttam szomorúnak, sosem sírt, sosem volt ideges, zaklatott, semmi. Kb nulla érzelmet mutatott ki, ami negatív lehetett volna. Ennek köszönhetően én is, a húgom is nagyon nehezen tudjuk kezelni a szomorusagot, veszteséget. A húgom minden egyes szakítása után öngyilkos akart lenni, olyan hiszti rohamokat kapott, hogy csak néztünk. Nálam meg a totál lezaras van, ha valami történik, megprobalok eltűnni az emberek elől, nem beszélni senkivel. Ha anno látjuk, hogy normális sírni, szomorúnak, csalódottnak lenni, ez jó eséllyel máshogy lenne ma.
2023. máj. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem kellene. El kéne tudni választani a szerepeket. Az, hogy mint férj megbukott és szar az nem azt jelenti, hogy apai minőségében is ugyanez lenne. Másik dolog pedig, hogy ebben az esetben kicsit fedi egyik a másikat, de te mint az anyjuk rettenetesen befolyással bírsz az érzelmekeikre és a saját sértett büszkeséged miatt akadályozhatod akár évekre is, hogy relatíve normális kapcsolatuk legyen az apjukkal.
2023. máj. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
15%

"...csak azért, mert az apa szerint kellett volna, és ez is hibaként van felróva, hogy ezért távolodott el érzelmileg a gyerekeitől, ezért nem mennek szívesen a láthatásra."


Lehet igaza is az apának. Tudod az "anya szomorú, mert szerette apát" és a "apa tönkretette anya életét, mert elment a másik nőhöz" két verzió arra, hogy anya kimutatja az érzelmeit és ebből a második nagyon nem kellene

2023. máj. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
6: Nem kellett mondani, hogy 'apa elment másik nőhöz', mert látták a gyerekek maguktól. Arra a kérdésre, hogy miért vagy mérges? miért nem jössz ki apa elé, amikor jön értünk? arra tény, hogy elmondtam a gyerekeknek hogy azért, mert apa velem nem bánt szépen, azért mérges vagyok rá, nem szeretnék vele találkozni (tudják a gyerekek azt is, hogy minden, velük kapcsolatos dolgot írásban beszélünk meg az apukájukkal), és ilyenkor elmondtam nekik azt is, hogy őket viszont nagyon szereti, ezért ők is szeressék viszont őt. De attól még azt úgyis észrevették, hogy vibrál bennem a feszültség, nem is tudtam volna tagadni. Egyébként is olyan típus vagyok, hogy a pozitív, negatív érzéseimet egyaránt könnyen kimutatom.
2023. máj. 14. 12:04
 8/21 A kérdező kommentje:
4: Sajnálom, hogy így alakult nálatok. :( Ez már a másik véglet, ami ezek szerint ugyanúgy káros lehet.
2023. máj. 14. 12:07
 9/21 anonim ***** válasza:
87%
6os, akkor is ha "apa" tönkre tette anya életét mert elment a másik lukhoz? Hazudjon a gyereknek hogy apuci jó fényben tündököljön?
2023. máj. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
17%

Arra a kérdésre, hogy miért vagy mérges, el lehet mondani, hogy azért, mert szeretted apát és rosszul esik, hogy már nem lakik itt. Azt nem értem miért nem lehet kimenni elé, de erre is ugyanez a válasz tökéletes. Ha ők nem látták, akkor nem tartozik rájuk egy bizonyos életkor alatt, hogy "nem bant szepen" veled.

Attól, hogy azt mondtad, ők szeressék, pont az ellenkezőjét közvetítetted nekik.


9!


Akkor is. A feleségét hagyta el, nem a gyerekeit.

2023. máj. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!