Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen "összeget" szántok...

Milyen "összeget" szántok rokongyerek ünnepi alkalmaira? Részleteznéd, hogy mi az összeg a megszületéstől mondjuk gimis ballagásig?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem feltétlenül pénzt adtok (mi sem), de az ajándék ára is releváns.

Az alkalmak: megszületés, névnap, szülinap, karácsony, ovis ballagás, iskolás ballagás, esetleg keresztelő, elsőáldozás

Az évek során mennyire változik az összeg?


2017. máj. 10. 13:07
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ez mindig a kiadás lehetőségétől függ.

Általában mi nagyobb alkalmakra (születésnap, karácsony) 4000-10.000,- között szoktunk mozogni, de ez függ attól, hogy épp mire van szüksége. Ha csak egy lábbal hajthatós motorra, akkor csak 3000,-


Évek óta így van ez nálunk, sose figyeltük, hogy változik-e. Függ az érdeklődési körtől, épp mi érdekli, mire van szüksége. Van hogy pár ezerből meg van valami de ha speciálisabb dolgot találunk ki akkor 10e körül. Afelett még nem voltunk.


Amúgy a gimis ballagás szokott nagy ajándék lenni. Nálunk szinte mindenki 20.000,-t kapott. 20 per rokon. Vagy órát, jogosítvány lehetőséget stb.

2017. máj. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
5 éves és 3 éves az únokahúgom, és mindig olyan 3-3 ezer ft értékben vásárolunk (mármint /fő) karácsonyra is, szülinapra is.
2017. máj. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Nálunk teljesen attól függ, hogy mennyire rokon és sajnos az is szempont, hogy mennyire tartjuk a kapcsolatot. A párom részéről csak a keresztlánya van, aki amúgy a párommal egyidős unokatestvérének a lánya. Ők, a két unokatestvér (az anyjuk testvérek) nagyon jóban vannak, így a kislány olyan ajándékot kap mindig, mint az én részemről, akik a legdrágábbat. Nekem 4 testvérem van, 2-vel tartjuk a kapcsolatot, 2-vel nem igazán, csak ünnepekkor találkozunk (ők féltestvéreink). Az én lányom, az egyik édestestvérem lánya, meg az egyik féltestvérem fia egyidősek. Na például a kislány meg a kisfiú tőlünk nem egyformán kap ajándékot. Húsvétra például kaptak ugyanezt, de az édestestvérem lánya kapott mást is mellé, persze ezt nem mondtuk senkinek. A féltestvéreim gyerekei kb 5000 ft-ot kapnak mindenre. Az édestestvéreim gyerekei viszont 10000-15000 biztosan kapnak, és az enyémek is viszont és mint említettem a párom keresztlánya is ennyit kap. Azt elképzelni sem tudom, hogy ballagásra mennyit kapnak majd, ez majd akkor kiderül :)
2017. máj. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, elég széles a skála. Húsvétra csoki + kifestő, szerintem egy ezres sem volt összesen. Karácsonyra meg kapott meg 10.000 forint értékben is. Mindig azon múlik, éppen mire vágyik, és ha belefér, azt kapja. (Függetlenül attól, hogy 500, vagy 5000 forint). Nincs fix összeg belőve sosem.
2017. máj. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi most először adunk pénzt a rokon kislánynak, mert ovis ballagása lesz. (10.000)


Eddig ajándék volt, mikor milyen értékben. Mikor milyen mániának hódolt.

:)

2017. máj. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
a rokon gyerekek kisfiam unokatesói. korábban, amíg csak egyedül volt, cca 5ezret szántunk rá, de már van 2 tesó, illetve másik ágon is unokatesó, így most karácsonyra, szülinapra 2-max3ezer a keret/gyerek, névnapra, húsvétra, mikulásra 1000 ft körül.
2017. máj. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

Megszuletes: 10.000 Ft.

Szulinap: 5-10.000 Ft.

Nevnap:3-5.000 Ft.

Karacsony: 5-15.000 Ft.

Ovis ballagas: 2.000 Ft.

Sulis: 15.000 Ft.

Keresztelo: 20.000 Ft.

Elsoaldozas: 20.000 Ft.

2017. máj. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

eddig ezek vannak. Egy rokon kisgyerek van, aki a keresztlányom is, most 7 éves.


megszületés:5.000 (babatakaró)

keresztelő:15.000 (arany medál)

születésnap/karácsony: 5-10.000 között

mikulás/húsvét/névnap/ 2.000

ovis ballagás: 5.000(állatkerti belépő, utána játszóház)


Az összeg függ attól mit szeretne, nincs konkrét határ, de 10.000 többet nem szeretnék rá szánni, mivel még kicsi. Később ez az összeg nőni fog természetesen.

2017. máj. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%
Lol en meg most a gimis ballagasra kituno bizonyitvannyal kaptam 10 ezret osszesen 😂😂😂 szerintem ovis ballagasra pl marha nagy tulzas egy szal viragon vagy egy plussmacin kivul mas... az ovodat mindenki kijarja, mi abban a dicsoseg vagy jutalmazando?
2017. máj. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mert akkor jár ajándék, ha valaki kibír egy iskolát?

Amúgy nem? Vagy mi? Fiatal vagy te még ehhez...


👌🏽

2017. máj. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!