Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen manapság divatos...

Milyen manapság divatos gyereknevelési elvekkel vagy módszerekkel nem tudsz (vagy nem tudtál)azonosulni?

Figyelt kérdés

Nem!!! provokatív kérdés! Kérlek titeket ne menjen át ez abba,hogy valaki ír valamit,majd te nem értesz vele egyet,és támadod,miért nem. Pusztán arra vagyok kíváncsi,ki mivel nem tud azonosulni,elsősorban csecsemő illetve kisebb gyerekek nevelése kapcsán. Én például idegenkedek a hordozó kendőtől,egyszerűen nem éreztem magaménak. Más mondjuk nem híve az igény szerinti szoptatasnak...stb. most csak említettem egy dolgot.

Ismét,nem!! az a kérdés célja,hogy elkanyarodjunk tőle és vita alakuljon ki. Kérek mindenkit,tartsa tiszteletben a másik véleményét,még ha olyant is ír,ha azzal nagyon nem értesz egyet.


2023. máj. 17. 17:44
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
65%
A szabad mozgás híve vagyok, így pl. a hasaltatást nagyon ellenzem, nem is csináltuk. (A hordozást se kedveltem nagyon, ugyanemiatt, de néha mégis sor került rá, és jobb volt, mint amire számítottam.)
2023. máj. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
94%
Pozitív fegyelmezés - akármilyen jól is hangzik, nem neurotipikus gyerekkel csak óriási kudarcérzést okozott, mert alapvetése, hogy a gyerek érzékeli a környezete jelzéseit és megérti a következetességet, az ok-okozati viszonyokat.
2023. máj. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
93%

A gyerek lelki világának védelme minden áron.

Arra gondolok hogy mindig nyer, mindent megkap, mindent lehet, mert később sem ilyen az élet.

6x elkésik, kirúgják és ő lesz összetörve lelkileg. Nem nyerhet meg mindenki egy versenyt, nem lehet mindenki a legjobb és ezt is meg kell tanulnia kezelni.

Életre kell nevelni őket.

2023. máj. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
77%
A kütyük előtt neveléssel és tabletmániával. Nem azt mondom, hogy örökké tiltani kell őket, az én 2 évesen is nézhet 1-1-1 mesét naponta, de sokaknál látom azt, hogy a gyerek 1 évesen már tableten-telefonon mesézik, játszik, előtte eszik. 1 évesen(!), arra fogva mindezt, hogy ilyen világot élünk, nem szabad őket tiltani.
2023. máj. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
64%
A hordozókendő nekem sem jött be, pedig alapvetően nem zavart, hogy az első 6 hétben csak kézben volt el a babám. Cicin altatás (igény szerint szoptattam, de nem azon aludt, így a mai napig bárki el tudja altatni), együttalvás (egyáltalán nem tartom biztonságosnak), egy szobában alvás (kell a saját tér már babaként is szerintem), 2 éves kor alatt bármennyi képernyőidő.
2023. máj. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom mi a neve ennek az őrületnek, de az a lényege, hogy nem adnak pelust a babára, hanem első perctől biliztetik. Ez nekem már sok egy kicsit, gyakorlatilag egész nap azt nézik, hogy mikor fog pisilni, kakilni.
2023. máj. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 flora08 ***** válasza:
100%
Óvónőként és anyukaként válaszolok. Én azzal nem tudok azonosulni, amikor mindenben a gyerek dönt. Nem azért, mert nem fontos a véleménye és az érzései, hanem azért, mert sokszor olyan szituációkban várják tőle hogy döntsön, amikor azt pont nem neki kellene megtennie, hanem a szülőnek. Pl. az óvoda öltözőjében egy anyuka: jajj, de csúnyán köhögsz... (kislány közben sír) én mondtam, hogy menjünk el doktornénihez, de nem akartál. A gyerek dönt arról, hogy elmennek-e orvoshoz? Vagy: óvodai nyílt napon: voltunk már három helyen, de majd ő eldönti hová szeretne járni...persze, mert egy alig hároméves emlékezni fog arra az óvodára, ahol hetekkel ezelőtt járt, sőt képes összehasonlító elemzést végezni, hogy melyik a jobb intézmény 😒 Néha még a nagycsoportos is keveri a hét napjait és a tegnap/holnap fogalmát, akkor egy leendő kiscsoportos biztosan tudni fogja 🤦 Hangsúlyozom újra, fontos a gyerek véleménye, de ne várjuk el tőle, hogy olyan dolgokról döntsön, amivel kapcsolatban nincs tapasztalata vagy nem elég érett hozzá. Pár éve egy anyuka nagyon megsértődött, amikor nem engedtem, hogy úgy hagyja az óvodában a beszoktatós kiscsoportost, hogy ebéd után kérdezzem meg tőle, szeretne-e ott aludni. Ha azt mondja nem, akkor hívjam fel, jön érte. Mondtam, ez nem így működik, nem hagyhat itt egy kisgyereket úgy, hogy nem tudja, mikor jönnek érte. Másrészt, pont nem az ő dolga eldönteni, mikor megy haza. Nem tetszett a dolog, így állandó "hazajárós" lett. Tudnék még írni, de szerintem már így is elrúgtam a pöttyöst 😏
2023. máj. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Idegenkedtem a babakocsitól. Már gyerekvállalás előtt bőven kinéztem még a konkrét hordozóeszközt is. Az első gyerekem többemberes, nagy testközeligényű baba volt, életmentő volt az összes mindenféle hordozónk, amiket vettem, és a babakocsit, amit kaptunk, gyakorlatilag új állapotban adtuk el. Mikor nagyobb lett, persze vettem, mert már nehéz volt cipelni, de utáltam a babakocsit, szükséges rossznak gondoltam, a hordozást pedig imádtam (volna, ha több ideig bírtam volna, de fájt a hátam sajnos). El nem tudtam képzelni, hogy létezhet baba, aki még szereti is a babakocsit. Azt gondoltam, hogy azt tuti sírnihagyták, meg mindenféle ilyen hülyeség.


Na, a második gyerekkel ez borult, mert ő a babakocsit szerette, a hordozást meg csak nagynéha tűrte el. Nála rájöttem, hogy mennyire nem egyformák a gyerekek. Úgyhogy a hozzáállásom is ehhez igazítottam, illetve abbahagytam az ítélkezést a legtöbb módszerrel szemben is. EC-zéstől kezdve a ráhagyom a gyerekre, mikor szobatisztuljonig elég sokmindent megtapasztaltam mellettük, általában a szöges ellentétét annak a másodikkal, mint ami az elsővel volt, kivéve talán az igény szerinti, nagyon gyakori szoptatást.

2023. máj. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
88%

Amikor mindenben a gyerek dönt, nem mer a szülő nemet mondani neki.

Amikor anyuka végigböngészi az összes összetevőt a boltban és a cukor összes álnevét tudja, nehogy a gyerek véletlenül akár 1 gramm cukorhoz jusson, de ő maga alig várja hogy este a kanapén benyomhasson egy tábla csokit. Ne tömjük a gyereket cukorral, meg jó ha egészséges életmódra neveljük, de ezt rohadtul álszentnek tartom (több ilyen ismerősöm van).

Amikor rettegnek a képernyőtől. Megértem ha valaki 2 éves kor alatt 0 képernyőidőt enged, de van olyan ismerősöm akinek a 6 éves gyereke HAVI fél órát tv-zhet, meg olyan aki a 8 évest nem engedi számítógép közelébe. Szerintem itt is a legfontosabb a példamutatás és az hogy megtanítsuk őket használni a 21. századi eszközöket és hogy fontos a mérték.

2023. máj. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
63%

Mindenben egyetértek a fentiekkel. Fura világot élünk, és ha valamit úgy csinálunk mint a régiek, kinéznek minket.

Mi most kezdjük a sulit, óralátogatáson nagyon zavart, hogy tegezik a tanárt a gyerekek.

2023. máj. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!