Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 13 honapos gyerekem nem eszik...

13 honapos gyerekem nem eszik semmit es hisztizik egyfolytaban. Ötlet valakinek hogy mit csinaljak vele?

Figyelt kérdés

Ideges ha etetni akarom. Mar ha beültetem a székbe akkor nyavalyog, vinnyog ha meglátja a kanalat nálam. Igy azt szoktam hogy odaadom neki a kanalat hogy csinalja önállóan, de az egész abbol all hogy dobalja a kanalat es szetkeni a kaját a szájába kb ló**sz se jut. Ilyenkor segiteni probalok de elutasítja, vergődik, hadonaszik hogy nem kell... aztán ha megunom elveszem tőle akkor meg sír. Ezzel szorakozok egesz nap és nagyon nagy harc ez nekünk. Próbálok darabos etelt rakni, más dolgokat tálalni, es abbol is nagynehezen eszik egy falatot es annyi, aztán elkezdi ledobálni, ütni az asztalt. Elvsgyok teljesen keseredve... korábban nem csinálta ezt, ez kb 1 honapja van amióta járni tud. Nem tudom van-e összefüggés a kettő közt, de engem zavar ez a nem evés, meg hogy csak szorakozik. Napi 1x kakil, de mostanában olyat mint egy kecske vagy egy nyúl, semmi ertelmes rostban gazdag etelt nem tudok juttatni bele.

Ezen kívűl nagyon hisztis, korabban elvolt magának akár egyhuzamba 1 órát is játszva a játekokkal, anelkül hogy igenybevett volna. (Pedig ez ritka 1 ev alatt). Most jön oda, üti a lábam, néz rám, hisztizik es bármit csinálok neki nem jó. Van hogy odahoz 1 játekot es odaadja aztan sír hogy nálam van, pedig csak mutatom neki mit csinalok vele stb. Szerintem ő maga se tudja mi a baja...en próbalkk vele megtöbbet foglalkozni de ha meg akarok valamit mutatni neki akkor nem érdekli, megy más jatékra.🤷‍♀️🤦‍♀️ nem tusom őt követni, ugy erzen kiégtem mint anya.

Ha van oka a cirkusznak pl ha menni kell haza a jatszotérről vagy vhol elvan de beültetem babakocsiba es sír az erthető, de ezeket a helyzeteket nem tusom kezelni amikor játszok vele és az se jó.

Ugy erzem nekem van a legkezelhetetlenebb gyerekem(pedig biztoa másoknak is). Idegileg ki vagyok tőle, már semmi nem tölt fel, az se ha a férjem vigyaz rá es énidőm lenne, mert allandóan aggódok a nemevésen, meg h jaj már megint etetnem kell....és görcsbe rándul a gyomrom... nekem ez nagyin nagy stressz...

Az ok nelküli hisztit meg végkepp nem tudom kezelni. Valakinek volt hasonló?



2023. máj. 19. 09:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%
Az a baj, hogy nem engeded el a gyerek hisztijét, hanem törődsz vele. Ha elkezd hisztizni, ne vegyél róla tudomást, csináld úgy, mintha nem hisztizne, ha beülteted a kocsiba, hogy menni kell és hisztizik, told tovább, beszélj hozzá valami egész másról, otthon vár apa vagy akár ne mondjál semmit, de engedd, hogy a gyerek uralkodjon fölötted, mert ezt megérzi, és annál jobban csinálja a cirkuszt.
2023. máj. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
35%
Ha elutasítja az ételt, vedd el tőle, és inkább maradjon ki egy etetés.
2023. máj. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!