Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 13 honapos gyerekem nem eszik...

13 honapos gyerekem nem eszik semmit es hisztizik egyfolytaban. Ötlet valakinek hogy mit csinaljak vele?

Figyelt kérdés

Ideges ha etetni akarom. Mar ha beültetem a székbe akkor nyavalyog, vinnyog ha meglátja a kanalat nálam. Igy azt szoktam hogy odaadom neki a kanalat hogy csinalja önállóan, de az egész abbol all hogy dobalja a kanalat es szetkeni a kaját a szájába kb ló**sz se jut. Ilyenkor segiteni probalok de elutasítja, vergődik, hadonaszik hogy nem kell... aztán ha megunom elveszem tőle akkor meg sír. Ezzel szorakozok egesz nap és nagyon nagy harc ez nekünk. Próbálok darabos etelt rakni, más dolgokat tálalni, es abbol is nagynehezen eszik egy falatot es annyi, aztán elkezdi ledobálni, ütni az asztalt. Elvsgyok teljesen keseredve... korábban nem csinálta ezt, ez kb 1 honapja van amióta járni tud. Nem tudom van-e összefüggés a kettő közt, de engem zavar ez a nem evés, meg hogy csak szorakozik. Napi 1x kakil, de mostanában olyat mint egy kecske vagy egy nyúl, semmi ertelmes rostban gazdag etelt nem tudok juttatni bele.

Ezen kívűl nagyon hisztis, korabban elvolt magának akár egyhuzamba 1 órát is játszva a játekokkal, anelkül hogy igenybevett volna. (Pedig ez ritka 1 ev alatt). Most jön oda, üti a lábam, néz rám, hisztizik es bármit csinálok neki nem jó. Van hogy odahoz 1 játekot es odaadja aztan sír hogy nálam van, pedig csak mutatom neki mit csinalok vele stb. Szerintem ő maga se tudja mi a baja...en próbalkk vele megtöbbet foglalkozni de ha meg akarok valamit mutatni neki akkor nem érdekli, megy más jatékra.🤷‍♀️🤦‍♀️ nem tusom őt követni, ugy erzen kiégtem mint anya.

Ha van oka a cirkusznak pl ha menni kell haza a jatszotérről vagy vhol elvan de beültetem babakocsiba es sír az erthető, de ezeket a helyzeteket nem tusom kezelni amikor játszok vele és az se jó.

Ugy erzem nekem van a legkezelhetetlenebb gyerekem(pedig biztoa másoknak is). Idegileg ki vagyok tőle, már semmi nem tölt fel, az se ha a férjem vigyaz rá es énidőm lenne, mert allandóan aggódok a nemevésen, meg h jaj már megint etetnem kell....és görcsbe rándul a gyomrom... nekem ez nagyin nagy stressz...

Az ok nelküli hisztit meg végkepp nem tudom kezelni. Valakinek volt hasonló?



2023. máj. 19. 09:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Az írásodból ordít, hogy tiszta ideg vagy, irod is hogy görcsbe a gyomrod. A gyerkőc ezt totálisan érzi és átveszi. A gyerek a szülő tükörképe, mivel te stresszes vagy, ő is az. Ő pedig mivel tudja kifejezni ezt? Hisztivel és ellenkezéssel. Tudom nehéz lesz, de el kell engedned a kaján való görcsölést és meg fog oldódni.
2023. máj. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1es. Amit irsz azzal maximálisan tisztában vagyok. Viszont azt tudnod kell hogy az elejen semmi ideg nem volt rajtam erezhető vagy esetleg stressz.
2023. máj. 19. 09:19
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez ilyen, hagyni kell próbálkozni. Ez mindenképp kosszal, és maszattal jár, de így fogja megtanulni. Próbáld, hogy te töltöd a kanalat, és azt adod a kezébe. Hátha úgy elfogadja.

A sírás többnyire azert van, mert nyílik az értelme, szeretne csinálni dolgokat, de nem tudja, vagy szeretne közölni, de nem érted, ő pedig nem tudja elmondani. Nálunk is ez van, túl kell élni. Baromi fruszráló, de el fog múlni.

2023. máj. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%

Nekem eléggé az derül ki, hogy nem éhes, viszont hagyod kb játszani az étellel. Ha dobál stb, szólj rá max kétszer, utána vedd el. Legalább félórát várj, amíg újra odaadod neki: ha éhes, akkor biztosan fog enni.

(#2 nem jár mindenképp kosszal és naszattal, meg tud tanulni egy kisgyerek enélkül is tisztán enni, ha a szülei odafigyelnek a valós igényeire, ami nem a kajának a dobálása - ha játszani, dobálni akar, arra nem a kaja a megfelelő eszköz. Ha nem éhes, nem kell erőltetni az evést. Ha éhes, eszik dobálás nélkül.)

2023. máj. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4. Nem hagyom neki hogy dobálja, en enni hagynám egyedül de sajna szorakozik vele, pedig 2 honapja meg evett rendesen, azelőtt kisebb koraban dobálta még. Ha csak dobalja nyilvan elveszem előle, mert ne ez legyen neki a jaték, meg ugye elég draga az étel, és nagyon fel tud idegesíteni hs az egesz a földön landol. :(
2023. máj. 19. 11:50
 6/12 anonim ***** válasza:

Mennyi idő telik el két étkezés(i kísérlet) között?


#4

2023. máj. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%
Nálunk is alig eszik. Megy közben a mese vagy ujjbábozom és játékosan etetem. Minden nap más jön be neki, vagy 1 óra az evés de mióta abszolút nem görcsölök rá nem hisztizik.
2023. máj. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem kialvatlan? Nálunk akkor van ilyen kezelhetetlen hiszti, ha álmos, kialvatlan. Plusz ha kialvatlan, nem is eszik rendesen, még ha éhes is. Túlpörög. Hány órát alszik egy nap? Ilyen korban kb. 13 óra jó lenne egy nap, és kb. 5-6 óra ébrenlét maximum.


Egyébként tényleg nehéz kezelni ezeket a hisztiket. Bár sztem a valódi hisztik inkább 2-3 éves korban jelentkeznek, nem 1 évesen, emiatt is gondolok vmi banális fizikai problémára (éhség, fáradság, álmosság, túlfáradás).


Ha mégis hisztinek látod, mert hát miért is ne lehetne, tök különbözők a gyerekek, akkor ebben nekem egy tök jó könyv segített, egy csomó praktika van benne, plusz megértettem a gyerek lelkivilágát ilyenkor, és sokkal könnyebben tudok kapcsolódni hozzá, megoldást nyújtani a problámájára.

Joanna Faber - Julie King - Beszélj úgy, hogy érdekelje, hallgasd úgy, hogy elmesélje (kék borítós)

2023. máj. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, az kiamaradt, hogy amikor fogzik, akkor sem evett nálunk semmit a gyerek, egész nap nyűgös volt, semmi nem volt jó neki. Ilyenkor hűtőrágóka, vagy VALÓS fájdalomcsillapítás segített, azaz nem gyógynövényes kence, hanem nurofen, nyilván ésszerű kereteken belül. De egy-egy fogacska azért pár napnál, vagy 1 hétnél tovább sosem tartott. Plusz sztem könnyen bele lehet esni abba a csapdába, hogy mindent ráfogunk a fogzásra, közben meg más a baj...
2023. máj. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A hiszti soha nem ok nélküli, csak sokszor nehéz rájönni, hogy mi okozza. Ebben a korban annyi új dolgot tanulnak, így sok új inger éri őket, de még nem tudják magukat kifejezni, persze, hogy frusztráltak. Igazából nem a gyerekkel kell csinálni bármit is szerintem, hanem neked kell megnyugodnod valahogy, keresni valamit, ami csökkenti a stresszt, néha másra bízni a gyereket stb. Ami tudom, hogy marha nehéz, ebben az időszakban én is mindig tök ideg voltam...És ez lehet, hogy másoknak nem tetszik, de én még nem erőltetném az önálló étkezést. Lehet, hogy ha 2 hónap múlva újra próbálod, akkor meg már egész jól fog menni. És akkor sem lesz még elkésve. Én a fiammal is mindent úgy csináltam, hogy ha megpróbáltuk és még nagyon kínlódós volt, akkor hagytam a francba, aztán pár hónap múlva már általában mentek ezek a dolgok.
2023. máj. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!