Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány évesen igényelte először...

Hány évesen igényelte először az én időt és mivel töltötte azt a gyermeked?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, amikor már képes egyedül eljátszani egy kis időt, hanem amikor már kifejezetten szüksége van arra, hogy békén hagyják. Belemerül egy tevékenységbe, zavarja, ha közben hozzá szólnak. Elvonul, (akár el is bújik.) Hány éves volt, amikor először tapasztaltál nála ilyet? Mit csinált akkor? (Könyv, színező, tv, ps, lego, puzzle, akármi)

2023. máj. 21. 01:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
3 és fél éves. Pár hónapja csukta be az orrom előtt a szobája ajtaját, hogy most legyek szíves kint maradni, ne jöjjek be mert egyedül akar játszani. Színezett és xilofonozott :D
2023. máj. 21. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Hűha.. 4-5 évesen. De az sem olyasmi volt, hogy magányra vágyott, hanem egyedül akart dolgozni valamin, általában meglepetésen vagy csapdán, vagy rajzon, vagy amit megmutathat nekem, vagy kell valami kis tervéhez.


Amikor tényleg egyedül akart lenni, nélkülem, mert csend kellett, meg hogy "ne nézzem", ne beszélgessek és "hagyjál", az 5-6 körül volt először, de csak rövidebb ideig volt szívesen egyedül, ha azt mondtam volna, hogy társasozzunk, repül kifelé, tehát az sem valódi igény volt. Már 8, most néha bármit mondhatok csak egyedül akar lenni kicsit, ez már valódi magányra vágyás.

2023. máj. 21. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

Az egyik olyan 2 éves


Másik 1,5


Nekem mind2 hamar igényelte


Konkrétan bevonultak a szobájukba ( a tesó elöl)


De nem sokat, ahhoz viszont ragaszkodtak.


Most is


3 éves és 4,5 évesek

2023. máj. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Először kb két évesen vettem észre, hogy hazajöttünk egy egész napos családi összejövetelről, és rögtön bevonult a szobájába, csendben leült és vagy negyed óráig a könyveit lapozgatta. Most 3 és fél éves, napi szinten előfordul, hogy elvonul a szobájába csendben könyvet nézegetni, van hogy egy fél óráig is. (Ezért is örülök, hogy van saját szobája, ami csakis az övé)

Mióta ovis, sokkal többször igényli.

2023. máj. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

8 éves lányom még egyszer nem igényelte ezt.

4 éves fiam se csapta még az orromra az ajtót. Ha egyedül is alkot, nyitva hagyja a szobája ajtaját.

2023. máj. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Hát érdekes válaszok. Igazából nálunk lányom szinte kiskamasz volt ,mikor először igényelte. Kisfiam 2,5 éves, neki sincs még ilyen igénye.
2023. máj. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Köszi a megerősítést, 6-os, már kezdtem furcsának érezni a gyerekeimet (pedig csak az egyikük "furcsa").

Lányom autista, 7,5 éves. Sose vonul el. Ha ki akar "lépni a világból", megteszi azt a legnagyobb tömegben is. Egyébként meg családi körben nagyon igényli a társaságunk, mindig velünk van.

Kistestvére 4,5, abszolút neurotipikus és ő se igényli még a külön szobát se, együtt alszanak, átjárnak hozzánk és nappal se kell neki "énidő".

2023. máj. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

5 évesen. Épített a szobájában. Addig mindig kipakolta a nappaliban vagy hívott minket magàhoz.


A kicsi 5 éves és eddig nem csinált ilyet. De ő a szobájában kb csak alszik..

2023. máj. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Enyém 7 éves, lassan 8 lesz, de soha nem igényelte még.

Kivéve ha tényleg arra érted, hogy meglepetést gyárt, persze azt megteszi.

2023. máj. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

7 éves a fiam, nem csinált még ilyet. Van hogy egyedül játszik, olvas, leckét ír vagy akármi, de általában a nagyszobában, ahol mi is vagyunk. Kivéve a lecke, akkor kiül az ebédlőasztalhoz. Ha bemegy a szobájába xboxozni, akkor is tárva van az ajtó, és közben beszélget velünk is.

A 3 éves lányom időnként elvonul a szobájába játszani, de az ajtót nem csukja magára ő sem. És ő is kiszólogat nekünk, ha valami épp eszébe jut, szóval nem gondolom hogy magányra vágyna.

2023. máj. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!