Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is folyamatosan megkérdője...

Más is folyamatosan megkérdőjelezi, hogy elég jó anya-e?

Figyelt kérdés
7 és fél hónapos a kisfiam. Nagyon vártuk, nagyon próbáltam felkészülni. Mégis azt érzem, hogy kb mindenki jobban csinálja. Nem ment jól a szoptatás. 10 hetes korig tartó sárgaság, bimbóvédő, folyamatos fejés, üvöltés mellen, majd a mell teljes elutasítása után 6 hónapos korára abbahagytuk, mert nem bírtam tovább. Úgy érzem, hogy a mozgásfejlődése is miattam lassú. Amíg sárga volt nagyon bágyadt volt, nem ment a hasaltatás és talán jobban kellett volna erőltetnem vagy nem tudom. Azóta olyan, mintha ezt a lemaradást görgetnénk. Egyelőre nem kúszik, csak forgással közlekedik. Gyógytornász rendszeresen látja, de nem győz meg túlzottan. Külföldön vagyunk, itt sokkal lazábbak. A HT kapcsán is kétségeim vannak. A pürézést éreztem hozzánk jobban illőnek, de mostanában mindenki a BLW-t mondja jobbnak. Amúgy sok mindent eszik már, a pürézés jól megy. Úgy érzem balfa*kodok mindenben. Az egykorú babák sokan már kúsznak-másznak és nagyobb darab ételeket is megesznek. Nem tudom nem hasonlítgatni és félek, hogy miattam valamiben nem úgy fejlődik, ahogy kellene. Olyan egyedül érzem magam. 😔

2023. máj. 22. 17:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
84%

De miért ebben méred az anyasagot?

Én sosem éreztem magam nem jó anyának, mert a gyerekem egy csupa vigyor, jó kedvű boldog baba volt és az is a mai napig, csak mostmar minden nap el is mondja hogy mennyire szeret. De amig "csak" csillogó szemekkel nézett és mosolygott rám nekem az is elég volt. A közös időtöket ne rontsd el a frusztraltsaggal, csak a saját tenpotokban élvezd.

2023. máj. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"nem tudom, hogy sikerül-e beutalót kapnom addig, amíg nem hónapokkal marad el"

Ne hidd, hogy itthon jobb a helyzet. Annó súlyosan megkésett gyerekkel 3 hetes korában kaptunk beutalót, időpontot meg 5 hónapos (!) korára, majd az állami gyógytornára 13 hónaposan hívtak be. Nyilván intéztük magán neurológussal, majd magán gyógytornásszal és így is még szükség volt az állami kezelésre is, mert annyira le volt maradva.

2023. máj. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem hasaltattam. Vagyis letettem de ha sírt márpedig 3 mp után sírt, akkor fel is vettem. Mégis kúszik, felállt, viszont a mászás még csak most alakul nála. Ezen kicsit én is aggódom mert olvastam hogy nem jó ha kimarad.

Általában véve nem érzem magam szuper anyának, de nagyon igyekszem hogy mindig az aktuális tőlem telhető maximumot adjam neki. A legfontosabb szerintem hogy szeretve legyen a gyerek aztán pedig hogy az őhozzá alakítsuk a tempót. Nem egyformán fejlődnek a gyerekek, de bizonyos szintig ez nem baj. Nehéz elengedni ha meg vagy ijedve, de keress rá a meddig normális tól-ig határokra és megynugtathatod magad.

(Nálunk is hasonlóan nem ment a szoptatás, úgyhogy átérzem)

Ha szereted a gyereket és az orvos szerint rendben van akkor ne ostorozd magad. A gyereknek is az a jó ha az anyja kiegyensúlyozott, boldog.

2023. máj. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem készültem a babázásra.Mármint láttam, fogtam már babát,de nem olvastam könyveket, nem jártam semmilyen tanfolyamra, nem olvasgattam cikkeket.Simán ösztönből csináltam mindent.Mármint ami egy egy helyzetben ösztönből, zsigerből jött azt csináltam és most így hogy már 6 éves a gyerekem látom, hogy jól tettem.

Ne hasonlítgasd magad/magatok másokhoz.És igen, nyugodtan lépj ki minden csoportból, mert ezek szerint téged lehúznak és nem segítenek és csinálj úgy mindent ahogy a legjobbnak és legműködőbbnek érezd.

Nem egyformán fejlődnek a gyerekek. Az enyém pld nagyon gyors mozgásfejlődésű volt, viszont későn kezdett beszélni és most is logopédushoz jár.

2023. máj. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 gungasam ***** válasza:
Mint volt gyakorló szülő, tudom, hogy folyamatosan kételkedik önmagában az apa is és az anya is. Főleg ha túl sok ember tanácsát kapja. Elég a saját szülő és a védőnő útmutatásait figyelembe venni. Ezenkívül van a "józan paraszti" ész.
dec. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!