Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is folyamatosan megkérdője...

Más is folyamatosan megkérdőjelezi, hogy elég jó anya-e?

Figyelt kérdés
7 és fél hónapos a kisfiam. Nagyon vártuk, nagyon próbáltam felkészülni. Mégis azt érzem, hogy kb mindenki jobban csinálja. Nem ment jól a szoptatás. 10 hetes korig tartó sárgaság, bimbóvédő, folyamatos fejés, üvöltés mellen, majd a mell teljes elutasítása után 6 hónapos korára abbahagytuk, mert nem bírtam tovább. Úgy érzem, hogy a mozgásfejlődése is miattam lassú. Amíg sárga volt nagyon bágyadt volt, nem ment a hasaltatás és talán jobban kellett volna erőltetnem vagy nem tudom. Azóta olyan, mintha ezt a lemaradást görgetnénk. Egyelőre nem kúszik, csak forgással közlekedik. Gyógytornász rendszeresen látja, de nem győz meg túlzottan. Külföldön vagyunk, itt sokkal lazábbak. A HT kapcsán is kétségeim vannak. A pürézést éreztem hozzánk jobban illőnek, de mostanában mindenki a BLW-t mondja jobbnak. Amúgy sok mindent eszik már, a pürézés jól megy. Úgy érzem balfa*kodok mindenben. Az egykorú babák sokan már kúsznak-másznak és nagyobb darab ételeket is megesznek. Nem tudom nem hasonlítgatni és félek, hogy miattam valamiben nem úgy fejlődik, ahogy kellene. Olyan egyedül érzem magam. 😔

2023. máj. 22. 17:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%
Nem. Én nagyon jó anya vagyok.
2023. máj. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Ha sietteted azzal csak frusztrálod mindkettőtöket. Minden gyerek a saját tempójában fejlődik. Van akinél a kúszás valamiért kimarad és egyszer csak nekiáll mászni. Van olyan gyerek aki 11 hónaposan már lépeget, van aki 15 hónapos korig csak mászik és kapaszkodva álldogál,aztán egyszercsak elindul.

Vannak gyerekek akik majszolják a főtt répát 7 hónaposan, vannak akik 10 hónaposan még öklendeznek a darabostól.

És tényleg ne hasonlítgasd, ő egy másik ember és nem a Mary vagy Lucy gyerekének a klónja és 8-9 hónapos kor körül kellene neki aktívan kúszni, szóval szerintem nem igazán van elmaradva.

2023. máj. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#1 Ügyes vagy. 🙂


#2 Az eszem tudja, hogy igazad van. Szerintem az segítene, ha kilépnék az olyan csoportokból, ahol minden második poszt a gyorsan fejlődő szuper babákról szól. Igyekszem kicsit kevésbé érzelmi alapon nézni ezt az egészet.

2023. máj. 22. 18:39
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én jó anyának tartom magam.
2023. máj. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok. És, hogy kérdésre is válaszoljak. A fejlődésével kapcsolatban soha nem hibáztattam magam. Lazán kezeltem, nem erőltettem semmit. Püréztünk, ette a darabosat amikor készen állt.

Most 3 éves lesz, néha arra gondolok, hogy elrontottam e valamit vele kapcsolatban, de eddig úgy érzem, hogy nincsenek helyrehozhatatlan hibáim.

2023. máj. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#4 Őszintén örülök neki.


#5 Ahol élünk nem mondják, hogy el lenne maradva. De otthonról meg azt látom, ha a baba nem kúszik 6-7 hónaposan már Dévény tornára viszik. Nehéz eligazodni.

2023. máj. 22. 18:58
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

"ha a baba nem kúszik 6-7 hónaposan már Dévény tornára viszik"

Ha hülyék. 8 hónapos korig nem késik a kúszás, és egyébként se Dévényes kell, hanem mindenekelőtt neurológus egy olyan babának, akinél késik bármi. Neurológus hatarozhatja meg a kezelés szükségességét és módját. Van olyan állapot, amin kifejezetten ront a Dévény.

2023. máj. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
Nem tartom magam jó anyának. 4,5 hónapos a kisfiam, hátról hasra forog, nyúl mindenért háton és hason is, mindent a szájába vesz, egyik kézből a másikba teszi a játékokat, hívásra dől, ha át akar menni máshoz, forog a saját tengelye körül, sokat vigyorog, magyaráz, úgyhogy a mozgásfejlődése viszonylag “gyors”. Rápróbáltunk a pürére a védőnő nyomására, de nem érdekli, úgyhogy maradunk az eredeti BLW tervnél. Viszont! olyan 2,5 hónapos koráig folyamatosan csak sírt. Egy ideig szoptattam, majd elkezdett fogyni, ezért abbahagytam, azóta tápszeres, kiegyensúlyozottabb, de sajnálom, hogy nem tudtam jól táplálni. Fogalmunk sem volt, hogy mi baja volt, szó szerint minden nap csak sírt, és nem tudtam megoldani a problémáját. Utálom magam ezért, és rettegek, hogy sok kárt okoztam ezzel benne. Sosem hagytam sírni, de béna voltam, nem tudtam, hogy segíthetnék. Sokszor vagyok még ennek ellenére is türelmetlen, és hiába fogadom meg, hogy nem leszek többé, aztán mégis. De mindig bocsánatot kérek tőle, amikor nem voltam elég türelmes, és nagyon igyekszem olyan anyja lenni, amit megérdemel.
2023. máj. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%

#6-os kérdező: Mo.-n szokás siettetni a mozgásfejlődést sajnos, és ennek jegyében vagy hordani dévényeshez, ha nem kúszik már tök hamar, vagy az erőltetett hasaltatás miatti kognitív / finommotorikus elmaradások miatt tsmt-re meg más fejlesztésekre vinni - ahelyett, hogy hagynák a csecsemőt a saját ritmusában fejlődni (és akkor hasrafordulni, amikor már készen áll rá).

Én nem hasaltattam, nem blw-ztem, nem ec-ztem, hanem a gyerekem ritmusát követve és tiszteletben tartva gondoztam és hagytam fejlődni. Többek között ezért is tartom magam jó anyának, és hálát adok az égnek, hogy olyan országban élek, ahol nem b*szogat védőnő havonta.

#4 voltam

2023. máj. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#7 Én szeretném, ha látná neurológus, ha nem kezd kúszni 8-9 hónaposan se. De itt sajnos nem tudom, hogy sikerül-e beutalót kapnom addig, amíg nem hónapokkal marad el. De nagyon bízom benne, hogy erre szükség sem lesz. Már mintha próbálkozna néha, felveszi azt a tipikus kúszó pózt, de nem halad.


#8 Átérzem. Eleinte sokat sírt ő is. Néha eszembe jut, hogy tovább kellett volna a szoptatást erőltetni, de egyre rosszabbul ment és már mindketten kimerültünk. Én is vagyok türelmetlen és ugyanúgy bűntudatom van utána. Nagyon nehéz ez.


#9 Köszönöm, hogy kifejtetted. Nekem szimpatikus ez a szemlélet. Az otthonitól nagyon szorongok.

2023. máj. 22. 19:39
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!