Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Így milyen tesztet csinálnátok...

Így milyen tesztet csinálnátok 12. UH után?

Figyelt kérdés

Mivel engem örökbefogadtak, így nem tudom, hogy milyen örökletes betegségeket hordozom. Néztem a Czeizelnél a Prena vizsgálatokat, valamint az Istenhegyin de tanácstalan lettem.


Szerintetek milyen tesztet érdemes még csináltatnom, ha az UH-n és a kombinálton negatív eredményt kapok? Vagy kombinált helyett csinálja Prenát?



2023. máj. 23. 15:46
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
29 vagyok, 30 leszek mire szülök.
2023. máj. 23. 15:46
 2/12 A kérdező kommentje:
Istenhegyin a Niftyt néztem.
2023. máj. 23. 15:51
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A Niftyt és a Prena is jó, kb. ugyanazt tudják. A kombinált felesleges, ezek a tesztek sokkal pontosabbak.
2023. máj. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Es azokbol melyiket erdemes? Kb. a legdragabb es a legolcsobb kozotti eleg lehet?
2023. máj. 23. 16:17
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ami ugyanazt nézi az kB egyforma áron van. Azt kell eldöntened milyen betegségek esetén vetetnéd el, mennyire félsz a nagyon ritka rendellenességektől és csak arra szűrni, aminél elvetetnéd/nagynak látod az esélyt. A többire felesleges.
2023. máj. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én épp Prena plust (230.000huf) csináltattam, abban az alapbetegségeken kívül a többi kromoszóma eltérést is nézik. Illetve pluszban SMA szűrést is, ez 15 ezer forint, ez már nem oszt, nem szoroz. Viszont amint megtudtam, kb minden 35. ember hordozza ennek a betegségnek a génjét, így ezt még megnezettuk.
2023. máj. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azt megkerdezhetem utolso, hogy kinel csinaltattad? :)
2023. máj. 23. 18:03
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Prenat javasolnám, ott kérheted kb az összes kromoszóma vizsgálatot, ha van rá keret. Czeizelben simán leveszik a vért, annyira sokat nem kell várni időpontra.

De kérhetsz genetikai tanácsadást is, és dönthetsz az alapján is. Én ismeretlen felmenőkkel lehet kérném a bővebb csomagokat, biztos, ami biztos. Tudom, drága, de ez legyen a legnagyobb "felesleges" kiadásod, mint aztán egy betegség miatti többmilliós költség terhe.

2023. máj. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Tudom nem ezt kérdezted, de talán ez is segítség.

Engem is örökbefogadtak, nem tudtam milyen betegségekek "hordozhatok" szülés után derült ki hogy szívbeteg a fiam, és ezt csak örökölni lehet. A férjem családjában nincs szívbeteg (kivéve időskori), így az én *családomban" van a hunyó. Nem megijesztes képp, de menj el egy magzati szívultrahangra. Kifejezetten ilyenre menj, én prenara mentem, és nem mutatott semmi rendellenességet. Nem megijeszteni akarlak, csak jó tanács.

Boldog babavarast! 🥰

2023. máj. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásaitokat!


9-es!

Melyik Prena csomagot csináltattad? :)

2023. máj. 23. 19:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!