Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti mikor csinálnátok tesztet...

Ti mikor csinálnátok tesztet ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Mivel már volt 2 korai vetélésem, most egy pozitív teszt után azonnal hívnom kell a dokimat, hogy kapjak progeszteront, tehát jó lenne minél hamarabb tudni, hogy sikerült-e ez a hónap. (Normál esetben nem is tesztelnék több nap késés nélkül, de most muszáj)

22-26 naposak a ciklusaim, szóval van mozgás, általában hő alapján szépen látszik az ovu napja, ahhoz képest szoktam számolni, hogy mikor kellene megjönnie.

De most a termékeny napokon nyaralni voltunk, a hőmérőm otthon maradt, szóval fogalmam sincs, melyik nap lehetett a nyerő...


2018. aug. 26. 16:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%
Kimaradt menstruációtól számitott 1,5-2 hét után tesztelj.
2018. aug. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%
Kb. a 30-31. napon.
2018. aug. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
28%
Az előző menstruációdhoz viszonyíts,ha nem jön meg a 26.napon,akkor tesztelj.
2018. aug. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Ha stabilan 22-26 napos ciklusaid vannak, elkezdheted a tesztelést a 22. naptól. Hiszen ha az a ciklusod épp 22 napos lett volna, akkor a várható vérzés idejében ki kellene mutatnia már. Ha negatív, akkor tesztelgess addig (naponta-kétnaponta), amíg pozitív nem lesz a teszt vagy meg nem jön a vérzés.


Egyébként ki is vizsgáltak két vetélés után, vagy csak a progeszterontól várjátok a csodát?

2018. aug. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

1-es és 2-es, látom, nem nagyon sikerült értelmezni a kérdést...

Ha 1-2 hét késés után tesztelnék, már rég nem lenne jó... Legutóbb is 2 hét késés után kezdődött a vetélés, szóval az már igencsak késő ebből a szempontból.


4-es:

Nem vizsgáltak ki. Az előző dokim szerint ez még normális, benne van a pakliban. Mikor ezt másodszorra mondta, anélkül, hogy bármilyen vizsgálatot kért volna, kerestem mást. A második dokinak is ugyanez a véleménye, ő rám bízta, hogy elmegyek-e pár vizsgálatra, bár az volt a véleménye, hogy felesleges, és rendben lesz ez, ha megtámogatjuk progeszteronnal. Bízom a véleményében, úgyhogy eszerint járok el, és elhiszem neki, hogy csak szerencsétlenül alakultak eddig a dolgok.

Amúgy minden doki azt hajtogatja, hogy 2 vetélés az semmi, 3 után vizsgálnak csak ki.

2018. aug. 26. 17:05
 6/11 anonim ***** válasza:

Én még úgy tanultam, hogy 2 vagy több vetélés esetén beszélünk ismétlődő (habitualis) vetélésről, és ilyen esetben már indokolt a kivizsgálás.

Nem azt mondom, hogy rögtön genetikai vizsgálatra meg hysteroscopiára kellene menni, de mondjuk egy sima thrombophilia panel igen csak beleférne, tekintettel arra, hogy pl. a Leiden heterozigóta állapot meglehetősen gyakori és LMWH-val elég könnyen kezelhető, míg a plusz progeszteront pont szart sem ér neki.


Mindegy, a kérdésre a választ leírtam:)

2018. aug. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Annyit azért hozzátennék, hogy bár a magyar tankönyvben tényleg 2 vagy több vetélés esetén beszélnek habitualis vetélésről, külföldi szakirodalom tényleg csak 3 felett nevezi annak:)
2018. aug. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kulfolfon elek, itt valoban 3 veteles utan beszelhetunk habitualis vetelesrol.

A progreszteron utan potlas egy nagy baromsag! Kivizsgaltak hogy az a problema? Azert veszited el a terheseget? Nem hinnem. Magyarorszagon ugy osztogatjak az utrot mint a cukorkat pedig ha nem megalapozot a potlas szuksegessege nagy gondot okozhat a felesleges gyogyszer hasznalata. Ezt is jo ha tudod mielott belevagsz a gyogyszer hasznalataba, orvosi kivizsgalas nelkul ami nem abol all hogy rad nezz az orvos es felirja, hanem vervizsgslat szukseges hozza.

2018. aug. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta az orvos, hogy még ha nem is használ esetleg, ártani akkor sem fogunk vele
2018. aug. 26. 20:58
 10/11 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt velem, 4 vetéléssel. (Igen, kivizsgálták minket, semmi problémát nem mutattak a vizsgálatok.) Én olyan zizi voltam, hogy 2 nappal nem várt előtt teszteltem(mert nekem is rögtön szólnom kellett) Odahallucináltam a csíkot, sajnos nem volt. Viszont 3 nappal később olyan erős volt, hogy el sem hittem. Nem gondoltam, hogy ennyit számít 3 nap. Ez volt péntek délután, így felhívtam az orvosom, hogy mi legyen és másnap ügyeletes volt, bemehettem. Az uh-n 3-4 hetes terhesség látszott. (Vagyis csak petezsák) Rögtön felírta a progeszteront. Hetente kellett visszamennem. Én is olvastam már sok helyen, hogy a progi az csak placebó, semmit nem használ, de ha nem árt a babának és mamának, akkor miért ne. Ha placebó, akkor hasson placebóként. Ki tudja milyen pszichikai oka van annak, hogy nem jön össze a baba. Olyan dolgok lehetnek amikre nem is gondolnánk.

23hetes terhes vagyok. :)

2018. aug. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!