Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sikeres szülők szemével nem...

Sikeres szülők szemével nem megdöbbentő látni hogy egyes szülők milyen körülményekre vállalnak gyerekeket?

Figyelt kérdés

Tehát hogy azok a szerencsétlen gyerekek már kisiskolásként nélkülöznek, soha egyetlen családi nyaralásuk nem lesz, ma már alapszintűnek számító dolgokat nem kapnak meg, talán még enni sem kapnak rendesen.


Arról már nem is beszélve milyen karrierlehetőségekkel indulnak így.



2023. máj. 27. 21:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
A te szüleid milyen egzisztenciával rendelkeztek, amikor születtél?
2023. máj. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%

Mindig is voltak szegények,és lesznek is.


De soha nem szabad elfelejteni, hogy a gazdagok által megvásárolt "ma már alapszintűnek számító dolgokat " ezek a szegények gyártják a gyárakban éjjel-nappal!


Ha mindenki gazdag lenne,ki állna a szalag mellett gyártani ezeket??

2023. máj. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

Őszinte leszek: de, néha nagyon.

És nem is csak az életszínvonal, amire egyesek gyereket vállalnak, hanem az az igénytelenség, ahogy megjelennek a gyerek oldalán az iskolában... Kb. az "1 foga van, azt is tombolán nyerte" kategória. Büdösen, mosdatlanul, igénytelenül. El nem tudom képzelni, hogy a kisgyerek, akiért így megjelennek, mit érezhet.

2023. máj. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%

Azt gondolom, hogy a mélyszegénységben nem beszélhetünk tudatos családtervezésről, gyermekvállalásról.

Először is, sok ember nem tudja, hogyan lesz a gyerek. Isten ajándékának hiszik, és fel sem merül, hogy nem Isten tette a pocakba a babát.

Sok nőnek nincs beleszólása a saját szexuális életébe. Ha a férfi szexet akar, akkor szex lesz. Namármost ha azt se tudják hogyan lesz a gyerek, akkor védekezni sem tudnak ellene. De még ha tudják is hogyan lesz a gyerek, nem jutnak hozzá a fogamzásgátlási eszközökhöz. Vagy nincs rá pénz, vagy egyszerűen nem lehet kapni. Vagy hatalmas szégyen óvszert vásárolni. Vagy épp nincs orvos, aki felírja a fogamzásgátló tablettát, nincs patika ahol kiváltsd.

2023. máj. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én mikor ilyet látok, mindig azon gondolkodom el, hogy az a szegény gyerek lehet olyan különös tehetséggel, ésszel lenne megáldva, mint nagyon kevesen és esélye sem lesz kihasználni, kamatoztatni. Hisz nagyon ritka mikor valaki a mélyszegénységből ki tud törni. Mellette pedig hány újgazdag, tehetségtelen gyereket nyomnak be minden helyre ,ahova nem való, de apuci befizeti, megveszi. Sajnos igazságtalan az élet.
2023. máj. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
39%

Hidd sokszor ezek a "szegény" emberek boldogabbak, mint te, pontosan azért, mert ők nem tudják azt amit te.

Azok a gyerekek lehet, hogy boldogabbak miközben a dűledező vályoház kertjének végében a pocsolyában dagonyázva töltik a nyarat, mint a te gyerekeid a drága családi nyaralásokon és az ilyen-olyan nyári táborokban.


Szerintem a mi gyerekkorunkban a legtöbben rosszabb körülmények között nőttünk fel, mint ma azok, akikre te "szegény nélkülöző gyerekekként" gondolsz.


A milyen karrierlehetőségnél meg elég csak arra gondolni, hogy egy 8 általánost se végzett építőipari segédmunkás többet keres, mint egy diplomás pedagógus vagy könyvtáros...


Én téged jobban sajnállak, hogy nem látsz túl a saját kis világodon.

2023. máj. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
64%
Mészáros Lőrinc is gázszerelő...és nézz rá.
2023. máj. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

#6

A kérdező nem ilyen családokra gondolt, mint amit leírtál, hogy rendes emberek szegényebb körülmények között vállalnak gyereket.

Szerintem a kérdező olyan családokra gondolt, mint amit a 4-es is leírt.

A kérdésre a válasz: engem nem döbbent meg, mert gyerek korom óta látok ilyen családokat. A játszótéren is lehetett látni ilyen gyerekeket, az osztálytársaim közül is voltak ilyen családból származó gyerekek. Szerintem Magyarországon már mindenki találkozott ilyennel még gyerekkorában.

2023. máj. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
13%

Engem az döbbent meg mindig, hogy ezt hagyjuk.


Mert oké, valaki így vállal gyereket, de miért is nem emeljük ki ezeket a gyerekeket a családból és adjuk örökbe olyan helyre, ahol tudnak róluk gondoskodni?


Miért nincsenek olyan színvonalú nevelő otthonok/árvaházak bárminek nevezzük is, ahol ezek a gyerekek is tisztességes körülmények között felnőhetnek mondjuk heti 1x tartva a kapcsolatot a szülőkkel?


Miért tartunk egy csomó mindent (pl. egy állami bankot) fontosabbnak, mint azt, hogy a következő generációban lehetőleg ne legyenek félanalfabéták, akik utána ugyanolyan szavazójoggal fognak rendelkezni, mint bárki és ugyanannyira fognak tudni dönteni arról, hogy mi lesz az országgal és a lakosaival a jövőben, mint te vagy én. (nyilván költői kérdés)


Én ezen szoktam filózni.

2023. máj. 28. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%

9: egyrészt morálisan ingatag, hogy hol húzódik a határ. Másrészt nincs rá infrastruktúra és vállakozó szellemű ember. Nézd meg most hány balhé volt a nevelőszülők körül, és milyen problémák jöttek a felszínre. Egy csomó lecsúszott halálfaszautánkettővel régió van, ahol 7-8 gyerek potyog el, és a kutyának nem kellenek.


Inkább arra kéne fektetni a hangsúlyt, hogy ezek a gyerekek meg se szülessenek.

2023. máj. 28. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!