Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Olyan anyukák tapasztalatára...

Olyan anyukák tapasztalatára lennék kíváncsi, akinek a párjának már korábbi kapcsolatból/házasságból volt gyerkőce: ennek ellenére ugyanúgy tudott veled örülni a közös babának?

Figyelt kérdés

A párom elvált, és ott már született két gyerkőc, nekünk/nekem még nincs babám (22 éves lány), gondolkozunk lassan a közös babócán. Néha tartok attól, hogy nem fog úgy örülni , lelkesedni, hisz ő ezt már megélte... - bár néha mintha ő magabiztosabban akarná, ő már talán nem fél tőle annyira én meg igen - , meg ezt-azt már ugye tapasztalt és esetleg tudja, én meg csak most csinálnám először... ennek persze jó oldala is lehet, hogy már tudja mit-hogy, de valamikor rosszul esik kicsit hogy ő már tudja én meg nő létemre nem, mert hisz még nem találkoztam én a dolgokkal úgy, ő meg már mással kétszer....

Tapasztalatok, ti hogy éltétek meg?


2008. dec. 30. 09:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én nem "újasszonyként" írok. Nálunk elváltak a szüleim. Mi ketten vagyunk tesók (én 23 -3 és fél hónapos a fiam- és a tesóm 21) , apukámknál 21 hónapos a tesóm.


Apukámnak nagyon jót tett az öcsikém. Nagyon szeretjük, és az élettársát is. Régen apukám sokkal türelmetlenebb volt, már gyereknevelés terén, de szerintem, most nagyon jól nevelik az öcsimet.

Nekem spec. apa élettársa sokat segít telefonon, ha nem tudok valamit a pici körül.


Szerintem, ha jól állsz a dolgokhoz, biztos nem lesz probléma. Az pedig nem baj ha a párod tapasztalt ilyen téren (habár apukám a kakis pelust mai napig nem cseréli :) ). Úgyanúgy fogja szeretni a gyemekeiteket, hisz akarjátok, hogy legyen. Mondom én csak apumon látom, hogy odavan a fiáért.

És a másik dolog, ripsz ropsz bele fogsz tanulni a gyerek körüli teendőkbe. Nem könnyü, de menni fog, főleg, hogy ott a párod, aki kettőn már gyakorolt. :)

Üdv

2008. dec. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a férjemnek az első házasságából van egy nagyfia, nekem is az elsőből egy 7 éves fiam. A közös kislány 3 hónapos, és IMÁDJA az apja. Ha lesz kisbabátok, ösztönösen fogod tudni, mit kell tenni, az meg hogy ő segít, amit már megélt, az nem baj. Nem könnyű egy pici babával, nálunk is volt, hogy fájt a hasa, ordított, és a férjem nem tudta mit kell tenni, rám bízta. Hiába csinálta már végig, nem ugy élték meg, mint az anya.

Hagyd, hogy segítsen, megossza veled a tapasztalatát, aztán ha tetszik alkalmazod, ha nem, nem. Én is meghallgatom, de nincs két egyforma gyerek, hiába volt "olyan" az ő fia, ha kislányunk "ilyen".

Remélem érted, mire gondolok. Ezen ne agyalj, a terhesség alatt ugyis olvasgatsz majd, és sok fontos információt gyüjtesz. É akkor jobban fogod tudni, mint ő :)

2009. jan. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!