Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik óvodás csoport jobb?

Melyik óvodás csoport jobb?

Figyelt kérdés
Ki milyen csoportba íratja a gyermekét? vegyes, tehát minden korosztályos csoportba vagy csak saját korosztályos csoportba? Minden vélemény érdekel, érvek ellenérvek! Köszönöm.
2010. okt. 11. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő típusnak vannak jó és rossz oldalai: Vegyes csoport: a nagyobbak már sokat segítenek a kicsiknek, ezzel ők maguk is sokat fejlődnek mind szociálisan, mind ügyességben. A kicsik felnéznek a nagyokra, így ők is igyekszenek,hogy olyan ügyesek legyenek, mint a nagyok. A csoportba állandóan érkeznek új gyerekek és nem megy el az összes év végén, így viszonylag könnyebb az év eleji beszokás. Ha a testvérek mennek oviba, egy csoportba kerülhetnek, így könnyebben szokik be a kicsi. Az óvónő munkája bonyolultabb, több tervezést, szervezést igényel (ezért kezdőknek nem is ajánlott!!). Foglalkozások, tanulás szempontjából azért jó, mert a kicsik ha akarnak, részt vehetnek a különböző korosztályúaknak szervezett tevékenységekben is. Az ilyen csoportba járó gyerekek (épp a korkülönbségek miatt) általában toleránsabbak...

Korosztályos csoport: a gyerekek közel azonos szinten vannak, így az óvónők feladat kicsit könnyebb,nem kell annyiféle fejlesztő munkát végezniük. Összeszoknak a 3-4 év alatt, több barátság tud folyamatosan működni.

2010. okt. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom korosztályos csoportban kezdett, aztán költözés miatt vegyes csoportba került. Nekem a vegyes csoport jobban bejött, az első válaszoló tökéletesen leírta az én véleményemet is. Az én lányom decemberi, tehát neki a nagycsoportban "buknia" kellett volna egy idegen csoportba az iskolakezdés miatt, a vegyes korosztályos csoportban ez nem jelentett gondot.
2010. okt. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én gyerekeim is vegyes csoportba járnak,az első nagyon jól leírta miért jó.Fontos,h az óvónők tudjanak mit kezdeni a helyzettel,tehát megfelelő szakértelem kell hozzá,h kihasználják a vegyes csoport előnyeit.Nekünk nagyon bejött.Hátrányaként szokták felhozni,h az iskolakezdőket lehúzza-megfelelő óvónőkkel ez kiküszöbölhető,nekem már a nagyfiam iskolába ment ebből a csoportból,megfelelően foglalkoztak velük akkor is.
2010. okt. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia, a vegyes csoportnak viszont vannak rossz oldalai is, pl. ha kirándulni mennek, figyelembe kell venni a kicsiket, ezért kicsit visszafogják a nagyokat, mert ők mennének kicsit messzebb de ugye a picik miatt csak a városban lehet dottó vonatozni pl. Az óvónők is ha kényelmesek, akkor nem fejlesztik a nagyokat úgy, mert a kicsikkel többet törődnek és a nagyok csak úgy ellébecolnak.. én a korosztályos csoport híve vagyok, de lehet csak az itteni óvoda rossz tapasztalatai miatt!
2010. okt. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vegyes csoportnak sok előnye van, egy hátrányt láttam benne, hogy mikor a nagycsoportos korú gyerekekkel külön foglalkozott az óvónő, a kicsik hangoskodtak, a nagy is inkább játszani ment volna.
2010. okt. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!