Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés utáni depresszió?

Szülés utáni depresszió?

Figyelt kérdés
Ti hogyan tudtátok megoldani mikor elmentetek terápiára? Gondolok arra hogy online volt vagy esetleg személyesen jártatok? Illetve azt hogy oldottátok meg a pici mellett, hogy mindig egy időben tudjatok beszélni/menni hozzá?
2023. jún. 6. 07:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A család összefogása nagy szerepet játszik. Ha eleve csak egyedül oldasz meg mindent, nem csoda ha ilyen állapotba kerülsz. Apa és Nagyszülők segítsége, elfogadó hozzáállás a, támogatása kulcs fontosságú
2023. jún. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

En nekem volt,bar nem jartam terapiara

A csaladom nem vette a lapot,hogy esetleg depressziós vagyok

Csak azt látták,hogy nem fürdök,csak alszok,a kislanyomat anyukam nevelte konkretan majdnem egy honapig ...a csalaodom meg csak puffogott,hogy csinaljak valamit magammal.

A ferjem is ugyanugy

Aztan szerencsere sikerult osszeszednem magam...a mai napig azt hallgatom meg nevetnek rajtam,hogy hogy viselkedtem akkor.pedig mar eltelt kilenc ev.

Mikor a fiam szuletett jott a szentmise,hogy remelik mar nem fogom elhagyni magam,stb...anyam ki is jelentette,hogy o nem jon segiteni a gyerek korul,ne is almodjak rola.

Szerencsere nem is kellett

Szoval ha szereto csaladod van akkor meg lehet oldani mindent ..ha szoptatsz akkor lefejt tejjel apuka,nagymama megoldhatja az etetest is.

2023. jún. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kettes, nagyon sajnálom, így nagyon nehéz lehetett leküzdeni!

Le a kalappal, hogy sikerült!

2023. jún. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
2es! Nagyon sajnálom ami történt veled. Gondolom 9 év után is ugyan olyan rosszul esik hogy nem támogattak. Az a baj az ilyen emberekkel, hogy nem is lehet tőlük elvárni hogy megértsék mert szerintük a depresszió lustaság és nem is létezik. Én is leginkább ilyen emberekkel vagyok körülvéve.
2023. jún. 6. 08:33
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Koszonom.Hat nem volt konnyu,de erot vettem magamon...
2023. jún. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
2es. Férjeddel való kapcsolatra nem nyomta rá a bélyeget? Azóta se beszéltétek meg?
2023. jún. 6. 08:35
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen,es ha szóba hoztam,hogy el kene menni szakemberhez,az volt a valasz,hogy nem depresszios vagy,hanem csak lusta,hulye stb

En azt mondom,hogy ne feljen senki segitseget kerni...most igy evek multan en is tiszta hulyenek erzek magam,hogy hagytam magam lehappolni.

2

2023. jún. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A mai napig mondom neki,hogy o is ugyanolyan szemet volt velem,mint anyam,segitenie kellett volna

Azt mondta,hogy igen,tudja,csakhat neki is uj volt minden

Kulomben ferjnek,apanak tokeletes,csak ot is eleg furan neveltek a szulei.

2

2023. jún. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
És nem is tudják az ilyen szavak mennyit árthatnak, mégjobban beletaszítják az embert ebbe az állapotba. Egyszer már kigyógyultam én is segítség nélkül viszont most itt a kisbaba aki megérdemel egy egészséges anyukát, segítséget fogok kérni és én is mindenkit arra bíztatok hogy ne féljen, nem lusta és nincs egyedül.
2023. jún. 6. 09:06
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szerencsére nem volt, pedig rettegtem, hogy depressziós leszek.

Nagyon depressziós fiatal felnőtt voltam, öngyilkossági kísérlettel, iskolai lógásokkal, destruktív viselkedéssel.

Aztán kilábaltam belőle.


A terhességem minden napját gyűlöltem, rossz volt, nehezen viseltem, állandóan hánytam, naponta 5-6-7 alkalommal, nem tudtam simogatni a hasam, nem állt rá a szám, hogy beszéljek hozzá. Pedig terveztük, örültünk neki, vetélés után fogant meg.

S a múltam meg az adott állapot miatt rengeteget beszélgettünk a férjemmel, hogy ha bármit észlelek, vagy ő lát rajtam, lépünk, ott lesz, segít. A család mindkét részről szintén a támogatásáról biztosított.


De szerencsére nem volt semmi negatív utóhatás. Ahogy kibújt a kisfiam minden ellenérzés megszűnt, s 1 hónapos korára elkezdtem rendesen megszeretni :)

Szerencsére nincs vele extrém sok gond, valószínűleg ez is hozzájárult, hogy nem lettem depressziós.


Számomra felfoghatatlan a családod hozzáállása 2-es hozzászóló :( Minden tiszteletem a tiéd, hogy egyedül kimásztál ennyi negatív ember ellenére is.

2023. jún. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!