Mit választanátok?

Figyelt kérdés
Szeretnénk venni egy családi házat, most jelenleg panelban lakunk albérletben. De van két lehetőség: az egyik, hogy az egy éves kisfiamat bölcsibe adjuk és én először 4, majd 8 órában vissza megyek dolgozni, így 1-2 éven belül tudunk költözni. Vagy itthon maradok legalább 2 vagy akár 3 éves koráig és akkor 5 év is kellhet hozzá... Nyilván jó lenne ithhon a kisfiammal, de az is az ő érdeke, hogy legyen saját udvarunk, ahol játszhat.

2023. jún. 8. 18:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
45%
En biztosan elmennek dolgozni. O hadd szocializalodjon a bolcsodeben.
2023. jún. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%
Nem tűnik reálisnak a különbség. Ha 1-2 évi munkával összegyűjtitek, akkor plusz 1 év otthon NEM fog 5 éves csúszást okozni a tervben.
2023. jún. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%
A saját udvarnál fontosabb, hogy ne menjen idő előtt intézménybe. Egyévesen még kicsi hozzá. Esetleg másfél-két évesen. Nekünk sincs kertünk sajnos, de van az utcában játszótér. Tökéletesen megfelel.
2023. jún. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
77%
Én próbálkoztam a bölcsivel de mentálisan nem voltam képes elszakadni a gyerektől, anyagilag se voltunk annyira rászorulva. Így én várnék. De ez annyira függ az élethelyzettől..
2023. jún. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%

Tényleg nem jön ki a matek.

Ha 1-2 év alatt összejönne a saját a te munkáddal, akkor +1 év otthonlét plusz 1 évet (=2-3), plusz 2 év plusz 2 évet adna a tervhez (=3-4), nem pedig 5 évet.

Egyébként maradnék otthon. Ennyi nem érné meg, hogy túl korán beadjam.

2023. jún. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
83%
Nekünk van kertünk, de így is egy csomót megyünk játszóra meg utcára sétálni, nem érzem úgy, hogy sokkal kevesebbet kapna a gyerekem, ha csak házon kívül lennénk kint. Én inkább maradnék vele otthon.
2023. jún. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
29%

Maradnék vele otthon.

Rengeteg gyerek felnőttkoráig társasházban lakik a szüleivel. Én is így nőttem fel. Így is fel lehet nőni, nem kell ebből problémát csinálni.

Ennél sokkal fontosabb kérdés, hogy kistestvért akartok-e és ha igen, akkor mikor. Mert a gyereketeknek pl. ez sokkal fontosabb lenne, mint a saját udvar: egy kistesó, lehetőleg kis korkülönbséggel.

2023. jún. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
66%

7-es, a kistesó hogy jön ide? És miért döntöd el te a kérdező helyett, hogy mi lenne jobb a gyerekének?

#3

2023. jún. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
50%

Én kipróbáltam mindkettőt. Az első gyerekkel 4 éves koráig otthon voltam, a másodiknál meg szintén ingatlan vásárlás miatt visszamentem kényszerből, amikor másfél éves volt.


Utólag semmiben nem érzem hátrányát annak, hogy ő volt bölcsis, sőt, inkább a nagyobb veszi nehezebben az akadályokat, de ez sztem személyiség függő is. (nekem már nagyobbak a gyerekek)


Attól, hogy bölcsibe járt nem sérült meg az anya gyermek kapcsolat köztünk.


Nekem kicsit talán nehezebb is volt, mint neki ha már így az anya-gyermek viszonyt nézzünk.

Neki nagyon ritkán volt ellenvetése, nem rémlik, hogy lett volna valaha is olyan reggel amikor nem akart menni bölcsibe. Igazából egy nagyon szuper nevelője volt, az is segített..

Eleinte én rengeteget feszültem ezen a dolgon, aggódtam pl a szoptatason (mert még akkor szopott a lányom)… De aztan nekem ő magyarázta el, hogy ő azt látja, hogy a gyerek annyira biztonságban érzi magát mellettem, velem a mi kapcsolatunkban, hogy fel sem merül benne, hogy én otthagyom a bölcsibe vagy rosszat teszek vele, hogy soha meg sem nyikkant. Vittem, elköszöntünk, hogy jó játékot, dolgoztam, mentem érte.


Nyilván ez nem jelenti azt, hogy ha valakinek a gyereke sír a bolcsiben az akkor nem eléggé kötődik de az enyém ilyen vérmérsékletű gyerek. Elfogadta akkoriban még (ma már nem..) hogy ez nekünk most így jó és így csináljuk.


Persze az első fél évben még sokat homeofficeban voltam meg sokat is volt beteg a kicsi, szóval kb 2.. 2.5 éves koráig amolyan "dolgoztam is, nem is" állapotban voltunk, de a házat ettől még meg tudtuk venni.


Vagjatok vele, nekunk nagyon jót tett a család szintjén a lelkunknek, hogy vettünk saját házat és visszamentem dolgozni.

2023. jún. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
73%
Jó dolog a kertes ház, de nem ér annyit, hogy emiatt 1 évesen lepasszold a gyereket. Szerintem még korai lenne neki. És nem hinném, hogy sokkal előrébb lennétek. Sokan nőttek/nőnek fel panelban, vagy ha kb óvodás korban költöznek kertes házba, az is teljesen jó.
2023. jún. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!