Mit választanátok?

Figyelt kérdés
Szeretnénk venni egy családi házat, most jelenleg panelban lakunk albérletben. De van két lehetőség: az egyik, hogy az egy éves kisfiamat bölcsibe adjuk és én először 4, majd 8 órában vissza megyek dolgozni, így 1-2 éven belül tudunk költözni. Vagy itthon maradok legalább 2 vagy akár 3 éves koráig és akkor 5 év is kellhet hozzá... Nyilván jó lenne ithhon a kisfiammal, de az is az ő érdeke, hogy legyen saját udvarunk, ahol játszhat.

2023. jún. 8. 18:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
20%
Ezek alapján az összes olyan európai országban ahol pár hetet, vagy "csak" fél évet lehet az anya támogatva otthon és kvázi ott természetes, hogy beadja a gyereket bölcsibe vagy annak megfelelő intézménybe, az mind "lepasszolja" a gyereket? Egész nyugat Európa sérült gyerekkel van tele?
2023. jún. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
70%
11, menjél már! Egész nyugatról elmondható, hogy aki megteheti, marad a gyereke mellett amíg lehet és magasról tesz rá, hogy mennyi a fizetett szülési szabadság. Németország pl: elég nagy területet foglal el Ny-Európából is ott is sokan kihasználják, hogy 3 évig nem rúghatják ki őket (a fizetett időszak kisebb, de ennyit maradhatnak).
2023. jún. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
75%
2 évesen adnám be bölcsibe akkor már elég érettek hozzá és mennék dolgozni, 1 évesen szerintem koraim
2023. jún. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Kulfoldon elunk, ahol a gyerekek 2/3-a ahol dolgozik az anya 1 evesen kezdi a bolcsit. En nrm akartam ennyire koran beadni, a nagyobbik 22 honaposan kezdte, de mar 18 honaposan nagyon utalt otthon lenni, a jatszoteren nem nagyon voltak, en keves voltam neki. Egyetlen konnycsepp nelkul szokott be, es koradelutanonkent, mikor mentem erte, elszaladt az ellenkezo iranyba minden egyes alkalommal. Amai napig kell neki a tarsasag nagyon, mar iskolas.


A kicsi 18 honaposan kezdte, vele az elso 6 het nehez volt. O mar 3,5 eves elmult, de meg mindig nagyon serelmezi, hogy nem vagyok ott vele az oviban. O introvertalt tipus, szepen elmolyol mellettem. Ha o szuletett volna elobb, lehet, hogy megoldottuk volna, hogy ne legyen bolcsis.

2023. jún. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
92%
Mi próbáltunk mindent. Első két gyereknél panelban laktunk. Utáltam összecihelődni, elcaplatni a játszótérre, utána meg futni haza, mert azonnal pisi/kaki. Most meg csak kilépek az ajtón és kész. De nyilván járunk játszótérre is, de az udvar mindig kéznél van. A gyerekek 2 évesen mentek bölcsibe. Most a harmadik is két évesen fog, amikor lejár a Gyed. Ha én lennék a te helyzetedben, én kivárnék 1,5-2 éves korig, aztán bölcsi, majd kertesház.
2023. jún. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
63%

12. te is menjél már.. én számos országban éltem és sok barátom / ismerősöm most sem el Magyarországon. Egyik helyen sem tapasztaltam azt, hogy 3-4 éves korig otthon vannak az anyák, de biztos te más országokat láttál ezek alapján. Mindenesetre nem kell itt túldramatizalni a helyzetet. Másfél évesen napi 4 órára be lehet adni a gyereket a bölcsődébe, nem lesz tőle lelkileg sérült. Szerintem nem attól lesz jó a gyereknek ha az anyja 3 éves koráig otthon van vele hanem akkor jó ha a családjának is, - mindenkinek - jó. Ha a kérdező úgy érzi nekik jó lenne családi házban élni és ezert tenne is akkor hajrá, nem lesz tőle a gyereknek az ég világon semmi baja.Meg fogja ugrani ezt az akadályt mint sok más vele egykorú gyerek..


Oh, mennyi értelmiségi család van (orvosok, vezető beosztású nők, vallalozok, stb,) akik beadják akar fél évesen a gyereket a bolcsibe. Kutya bajuk és nem a letfenntartas a tét.


Nem attól lesz valaki jó anya ha otthon befasultan egy panel albiban, minden nap vegignyomja a gyerekkel 3 éven keresztül a rutint és elmondja magáról hogy "de hát én itthon voltam veled 3 éves korodig"


De minek is magyarazom.. ide olyan anyák járnak akik ha tehetnék még vissza is nyomnák a gyerek fejét néha..

2023. jún. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kert inkább olyan 2 év alatt váltja ki a játszóteret, utána már unja a kertet és úgyis a játszótérre, vagy biciklizni szeretne menni ami sokkal érdekesebb, ingergazdagabb, tud barátkozni stb. Csak akkor kell a kert ha nektek fontos, nem a gyerek miatt.
2023. jún. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
25%

Embere válogatja, egyévesen is. Kismackó éli nagyon a társas egyedüllétet (ugye ilyenkor még teljesen ez van), és néha interakciókba bocsátkozik, jól érezhetően töltekezik ezekből, már mehet is a beszoktatás. Örömtelien, teljesen természetesen. Ne tévesszen meg, hogy 8 óra nélküled természetellenes, a gyakorlatban (sajnos és szerencsére) teljesen jól működik ez, csak legyél ott, hagyd kiépülni a bizalmát! Több embert szeret, nagyobb lélek lesz, semmi gond.


Nyilván ha elutasít, miközben szívből bátorítjátok, akkor korai, kisebb-nagyobb szünet, csomó játszótéri kaland, nagy együtt nevetések után érdemes újra visszamenni, megnézni, hogyan csapódik le benne a bölcsi.

2023. jún. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

17, egyetertek abban, hogy egy bizonyos eletkor folott mar keves a kert. A gyerekeim nagyon szeretnek jatszoterre menni, de a kertet nagyon hianyoljak. A nagyobbik gyerekem 3,5-6 eves kora kozott kertes lakasban laktunk, oda szuletett a kicsi. Most hetkoznap nincs kertunk, hetvegente kijarunk a zartkerti telkunkre szinte minden egyes hetvegen. Csinaltunk nekik egy kis jatszoteret is, de mindig kitalalnak valami izgalmasat, sokkal jobban szeretik, mint bent lenni a lakasban, ahol folytonos fegyelmezes kell, hogy ne oruljenek meg tolunk a szomszedok. A kicsi 3 eves, kiszall a kocsibol, beleul a mini homokozoba, aztan valamikor elojon, ha ehes. A nagy meg kreativkodik, felfedez, “foz”, bogarakat gyujt, gyikra vadaszik, vagy egyutt kerteszkedunk.


Hetkoznap laknak alattunk is, folottunk is, es csak egy kis terasz van, meg a jatszoter, ahova a napi dolgok miatt hetente 1x jutunk el atlagosan. A regi lakasban hazaertunk, es mehettek is rogton ki. Akkor is jartunk jatszoterre, de nem mindig van az embernek kedve menni. Foleg, mikor az utolso hetekben a kicsi szuleteset vartuk, es negyedorankent kellett pisilnem. Hianyzik meg ugyis, hogy hetvegente azert tudjuk potolni a telken.


A nagy kisiskolas, azt mondta, hogy bar szereti a mostani sulit, megis nagyon szeretne elkoltozni olyan helyre, ahol van kert, es ahol nem laknak sem alattunk, sem folottunk, ha muszaj, akkor sulit is valtana. Kivarjuk a par ev mulva amugyis esedekes valtast mindket gyereknel, es koltozunk.

2023. jún. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Igazából ez egyéni preferencia és mérlegelés kérdése. Egyiktől sem lesz semmi baja a gyereknek, te látod, hogy mennyire álltok készen a bölcsire, mire vágytok jobban. Én pl. itthon vagyok vele, 3,5 évesen kezdi az ovit, de látom rajta, hogy már nagyon igényelné a gyerekközösséget. Mondjuk nekünk nincsenek kisgyerekes ismerőseink, szóval ő csak a játszótéren találkozik gyerekekkel, ami kevés neki. De nálunk nem volt amúgy indokolt a bölcsi meg itt nehéz is bekerülni, szóval mi így döntöttünk...
2023. jún. 9. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!