Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Külföldön mennyire nehéz egy...

Külföldön mennyire nehéz egy kisgyermekes anyukának munkát találni?

Figyelt kérdés

Van két ismerősöm, akik Ausztriában élnek. Az egyiknek 2 gyereke van, azt mondja, hogy még egy McDonald's-os munkát se kap meg, mert nincs ki vigyázzon a gyerekekre, ha betegek.

Másik ismerősömnek 3 gyereke van, ő rendszeresen panaszkodik, hogy sehova nem veszik fel.

Akik külföldön laktok, nektek mennyire nehéz a helyzet?



2023. jún. 8. 21:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Ez miatt nem kell külföldig elmenni. Ha egy állásinterjún azt mondod van 2 gyermekem és nincs segítségem pl. betegség esetén ... Nagyon ütős tudásnak kell lenni ahhoz, hogy téged válasszanak ennek ellenére.
2023. jún. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

En csak Szlovakiat tudom peldanak hozni,nem Ausztriat .

Amikor a lanyom oviba ment,vagy 10 helyre beadtam az onelatrajzomat.mindenhonnan elutasitottak mikor megtudtak,hogy gyerekem van.

Aztan felvettek reszmunkaidore egy irodaba.

Amikor korhazba kerultem a lanyommal ket honap mulva, ugy kipenderitettek,hogy a labam nem erte a foldet.

Most ujra itthon vagyok a kisfiammal anyasagin.

14 honapos,es mar elore rettegek,hogy mikor kapok valahol munkat.

2023. jún. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudok érdemben hozzaszolni. Csak annyi hogy szuljed a gyereket, akár többet is mert társadalmi elvaras, aztán meg kutyának sem kellesz. Szörnyű.

Amúgy Magyarországon hivatalosan nem kérdezhetnek rá hogy van e gyereked, vagy tervezel e gyereket. Csak úgy mondom :) ne is mondjátok meg hogy van e vagy nincs.

2023. jún. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

4-esnél a pont.

"Ha egy állásinterjún azt mondod van 2 gyermekem és nincs segítségem pl. betegség esetén."

És miért mondanál ilyet? Egy szakmai állásinterjún hogy jön szóba a gyerek?

Tőlem soha nem kérdezték meg, és ha meg is teszik, biztos, hogy nem mondom meg, hogy betegség esetén nincs segítségem.

Tudom, hogy most megköveztek, mert fő az őszinteség, de nem vagyok a saját magam ellensége. Egy állásinterjún az ember az erősségeiről beszél, és nem a gyengeségeiről. Amúgy meg a munkaadó sem fogja megmondani, hogy mi a probléma a munkahelyen. Hogy az ügyfél kiállhatatlan, hogy sokat kell túlórázni, stb, stb. Ezekről ők sem beszélnek nyíltan.

Bár szerencsére én tudtam home office-ból dolgozni, de valahol jogos, hogy a munkaadónak ez nem tetszik. Olyan embert akar, aki megcsinálja a munkát, nem aki helyett folyton a kollégák dolgoznak.

2023. jún. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
mert nem fog két héten belül kiderülni, amikor gyerek megint lebetegszik?
2023. jún. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%

Ja,ne mondjuk el,hogy nincs gyerekunk.aztan ha beteg lesz ket hetente akkor mit mondasz miert nem jarsz munkaba?

Vagy hazudsz,hogy van segitseged aztan rajonnek,hogy megsincs..probaido alatt vagy,kirughatnak bármikor indoklas nelkul.aztan oda a munka hiaba tagadtad le a gyereket

2023. jún. 9. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
Hollandiában élek, egyáltalán nem nehéz. Eleve munkavállalóként te adod meg a számodra vállalható munkaidőt. Tehát pl a McDonald'snal maradva mint példánál, azt mondod, te csak hétfőtől péntekig 8-16 tudsz dolgozni, akkor uyge osztanak be. Ha csak szombat,vasárnap, hetfo és kedd 6-14 felel meg neked, akkor úgy. Emellett van egy csomó részmunkaidős munka ugyanilyen feltételekkel. Vagy lehetsz postás, ahol kb bármikor dolgozhatsz, az egyetlen kikötés annyi, hogy délután 17 óra előtt ki legyen hordva minden. Ha beteg vagy, csak betelefonaslz, hogy beteg vagy és annyi, nem kell orvosi igazolás, sőt, azt se kérdezheti meg senki, mi a bajod. Ha kételkedik a munkáltató abban, hogy beteg vagy, akkor uzemorvoshoz küld. Ha a gyerek beteg, akkor akár te magad, mint munkavállaló intezhetsz valaki mást q muszakodba
2023. jún. 9. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező Németországban létezik Minijob meg heti 10óra munka meg részmunkaidő ami max6 órás munkaidőt jelent .oda felveszik a gyerekeseket is.
2023. jún. 9. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Derjaderja ***** válasza:
Én sem tudok a külföldön hozzászólni csak annyit, hogy tudtommal ott csak nagyobb betegségekkel küldik haza az intézmények a gyerekeket.
2023. jún. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Tudom, hogy Magyarországon mi a helyzet. Mi is készülnénk külföldre, egy jobb élet reményében, csak félő, hogy ott is ugyanez lenne munka szempontjából.
2023. jún. 9. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!