Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Óvodapedagógus és kisgyermekne...

Óvodapedagógus és kisgyermeknevelő diplomákkal vannak kilátások külföldön?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg középiskolás vagyok, érettségi után óvodapedagógus és kisgyermeknevelő szakokon fogok továbbtanulni (egyszerre).

Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy Kanadában élnek rokonaim több évtizede, illetve Angliában egy barátom. Mindkét helyről jelezték, hogy bátran kiköltözhetnék kipróbálni magam, és tervezek is legalább egyikőjükhöz kiköltözni ideiglenesen, majd talán véglegesen is. A nyelvtudás nem probléma, 16 évesen letettem az angol C1-et és folyamatosan fejlesztem magam.

A kérdésem arra irányulna, hogy külföldön el lehet-e helyezkedni ezzel a két diplomával, ha a nyelvtudásom esetleg sikerül már annyira felfejleszteni, hogy megközelítse az anyanyelvi szintet? Keresgéltem a neten, de nem igazán találok ezekre kiterjedő választ, ha valaki belinkel bármilyen irományt amivel előrébb jutok azt is nagyon megköszönném!

Ha valaki olyan kommentet írna ami nem válaszolja meg a kérdést, szidná a szakmákat és a fizetést, nagyon szépen kérném, hogy mellőzze, máskülönben le fogom pontozni. Köszönöm!



2022. jan. 22. 00:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem találkoztam olyannal, felsőfokú mellett sem, hogy pedagógusként el tudjon helyezkedni külföldön. Még akkor sem, amikor nyelvszakos diplomás volt. Egyszerűen anyanyelvieket vesznek fel ilyen pozíciókra. Persze, hogy én még nem hallottam ilyenről, az nem jelenti, hogy nem lehetséges, de én ezekről nem hallottam jókat.
2022. jan. 22. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
2 nyelvszakos pedagógus ismerősöm él Kanadában, nem vették fel iskolába tanárnak, nála ezzel indokolták, hogy csak anyanyelvi tanárt vesznek fel, ezért más jellegű munkát kellett keresnie.
2022. jan. 22. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
25%
Nem elég a magyarországi zsebpénz?
2022. jan. 22. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A két országról nem tudok de Németországban felveszik az óvodapedagógust!
2022. jan. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

Miért nem mész ki Kanadába tanulni?

Amúgy meg nem fogsz tudni elhelyezkedni vele sehol, illetve Magyarországon igen.

És, hogy segítsem a pályaválasztásod jobb átgondolását:

Egy kezdő óvónő teljes munkaidőben 135ezer magyar forintot keres jelenleg, ami kb 5 év alatt 145ezerre megy fel. A pedagógusok bére még az inflációt sem követi. Röviden: olyan kûrva keveset keresnek a tanárok, hogy abból megélni nem lehet.

Biztos ezt szeretnéd?

2022. jan. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalatot tudok írni, mert pedagógus diplomával éltem egy darabig Skóciában (ebből a szempontból majdnem Anglia), és így dolgoztam bölcsikben, ovikban. Az nem igaz, hogy csak anyanyelvieket vesznek fel, dolgozott ott mindenféle ember, lengyel, arab, erős akcentusos pakisztáni stb. Még tanárként is: az egyik gyerekem tanítónője indiai volt, a másiké iráni.

Röviden: nem érdemes erre alapozni. A nyelvtudás a legkisebb gond, mondjuk anyanyelvi szintre nem fogod itthon feltornázni magad, de ehhez a munkához arra nincs is szükség. De:

- Az óvónő, kisgyermeknevelő (ez egyben van, childcare worker vagy vmi ilyesmi a neve) állásokhoz a legtöbb intézmény a helyi képesítést várja el. Elvileg elfogadhatják az itthoni papírodat is, de a gyakorlatban nem szokták.

- A legtöbb helyen minimálbéren tartják a dolgozókat, rengeteg munkával, adminisztrációval, nagyon rossz munkakörülményekkel. Egy rémálom az egész.

- Se Kanadába, se Angliába nem mehetsz ma már ki csak úgy, hogy "kipróbáld magad". Kanada soha nem így működött, Anglia a Brexittel zárta be a kapuit. Vagy hiányszakmában kell dolgoznod - a tied nem az -, vagy már a kiutazáskor konkrét állásajánlattal kell rendelkezned.

Ez már sajnos nem az a világ, ami akár 5 évvel ezelőtt is volt, amikor még gond nélkül lehetett menni Angliába.

2022. jan. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat!


Valaki írt miért nem megyek külföldre lediplomázni. Ha külföldi diplomával könnyebben el tudok helyezkedni, akkor természetesen így próbálom intézni, eddig abban a tudatban voltam, hogy a magyar diplomákat is be lehet számíttatni.


Sajnos -vagy nem sajnos- én gyermekkorom óta tudtam, hogy ez a szakma az egyetlen amit szívesen csinálnék, ami valóban nekem való és megéri érte lediplomáznom. A fizetésért annyira nem aggódom, mellette van olyan hobbim amiből keresek valamennyit, plusz hála az égnek örököltem egy lakást amit ki fogok tudni adni, illetve a jövőben könyveket szeretnék írni. Ezekre a dolgokra viszont nem hiszem, hogy lenne kapacitásom, ha egy leterhelő munkát végzek amit nem is élvezek. (Nekem a gyerekekkel való foglalkozás nem az.)


Ismerek olyan magyar óvónőt aki magánban dolgozik első munkahelyeként és 170-et visz haza, hogy más magánban is lehet-e ennyit kapni az egyelőre kérdés. Illetve szemben a bolttal ahol dolgozok van egy állami ovi, ahol egy első szintű óvónő annyit visz haza amennyit utolsó írt, viszont kapnak olyan juttatásokat amikkel elmondásuk szerint már érezhető a különbség.


Lehet érdemesebb lenne a gyógypedagógiára rákészülnöm, ami a világ több táján is hiányszakma, illetve még ami szóbajöhet nálam ha minden kötél szakad az ápoló. Azok alapján amiket most hirtelen olvasgattam belőlük is többre lenne szükség kint. Ha ezek közül valamelyiket elvégezném már élből letenném rájuk a komplex rehabilitációt is, amiről bár nem találok hirtelen semmit, de egy régebbi kérdés alatt egy kommentelő szerint tuti siker külföldön. :D

2022. jan. 22. 10:35
 8/11 anonim ***** válasza:
Ápolóként minden országban tárt karokkal várnak, de ahhoz azért gyomor is kell.
2022. jan. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%

“ Ismerek olyan magyar óvónőt aki magánban dolgozik első munkahelyeként és 170-et visz ”

Azzal ugye tisztában vagy, hogy önállóan 170ezerből sem lehet normálisan megélni?

2022. jan. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, mint említettem, örököltem lakást plusz van hobbim amiből erre rá keresnék, egyébként igaz amit mondasz.
2022. jan. 22. 11:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!