Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan kisgyermekes...

Van itt olyan kisgyermekes anyuka, akinek a férje külföldön dolgozik így csak kb kéthetente hétvégére jár haza a családjához?

Figyelt kérdés

Érdekel minden tapasztalat, akár 1, 2 vagy több gyerekkel vagy otthon egyedül. Ki lehet bírni? Nagyon ellaposodik a kapcsolat? Vagy egy ilyen felállás már mindenképpen a kapcsolat halálát jelenti?

A gyerekek mennyire sínylik meg, hogy csak ritkán látják apát?

Belevágnátok két kicsi gyerekkel ha a férjetek külföldön tudna dolgozni?


2013. máj. 28. 23:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Én 1 gyerekkel se vágnák bele. Barátnőm egyedül van itthon 2 és fél éves rosszcsont kisgyerekkel. Férje 3-4 hetente jön haza 10 napra. Ő meg időnként az idegösszeomlás szélén áll, mert nem bír a gyerekkel. Persze ha apu itthon van egy minta gyerek... Senkire nem tudja rábízni, mindenhova húzni kell magával... Ja és ha apu itthon van akkor ketten nevelik 2 irányba. Ráadásul a férje azt mondta addig megy ki dolgozni még a gyerek azt mondja, apa ne! Na hónapok óta ezt mondja a gyerek, mikor kimegy egy hétig nem lehet bírni vele, és ráadásul minden alkalommal beteg lesz, gondolom pszichés alapon. Szóval én nem csinálnám! Nekem itthon dolgozik a férjem, 7 hónapos a fiunk, nem keressük hülyére magunkat, mégis jobb ez így nekünk.
2013. máj. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon érdekeset írtál!
2013. máj. 29. 10:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Az én férjem külföldön dolgozik, általában csak hétvégén van itthon péntektől vasárnapig, vagy 2 hetente ugyanígy. Egyszer-egyszer 3 hét is elôfordul. Nálunk a kapcsolatra is hatással van és a gyerekre is. A baba egy éves, nemigazán kötődik az apjához, örül ha haza jön de ugyan úgy hozzám jön ha valami baja van, csak nálam nyugszik meg. Nekem kell elaltatnom, az apja nagyon ritkán tudja elaltatni. Ezek a dolgok apunak is rosszulesnek. Alig van időnk egymásra, emiatt kissé el is távolodtunk... :( Az állandó egyedüllétet is nehéz elviselni. Pár hete jött ki rajtam egy kis depi is sajnos. Valószínűleg emiatt. Sokszor az utcára sincs kedvem kimenni, sírógörcseim vannak... olyan mintha nem is lenne férjem... :( Mindenkinek rossz ez így!
2013. máj. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A párom kamionozik, a kislányunk 16 hónapos. Az a legrosszabb, hogy amikor elmegy, nem tudjuk, hogy 3 nap múlva, vagy csak két hét múlva jön haza. Sokszor 1-2 napot van csak itthon, de esély sincs arra, hogy ki tudjon szállni belőle.

Most, hogy jobb idő van, sokkal könnyebb. Sokat járkálunk játszótérre, barátokhoz, kirándulni, keveset vagyunk itthon. A tél kegyetlen volt. Legtöbbször teljesen ki voltam idegileg, mire a párom hazaért. Se én, se a lányom nem bírtuk a bezártságot, mindketten zizzentek voltunk.

Az a legrosszabb, amikor csak 1-1 napokat van itthon. Olyankor általában nagyon sokat veszekszünk. A probléma az, hogy mi ketten a lányommal kialakítottuk a kis életünket, a mindennapjainkat. És most csúnyán mondom, de ebbe ilyenkor teljesen belezavar az apja. Én nem akarok egy napra változtatni a dogainkon, mert akkor napokig borul minden és nekem kell egyedül küzdenem vele. Persze apának is rosszul esik, hogy be kell tartani ilyenkor a napirendet, ami persze eltér az övétől. Ebből van nagyon sok konfliktusunk.

Ha több napra jön haza, akkor nem gond, mert 1 nap alatt mindenki átáll az új helyzetre, és szépen megy az életünk.

A kicsit viszont sokszor nagyon sajnálom, látom rajta, hogy nem igazán tudja mire vélni a helyzetet. Ha pár nap után jön haza apa, akkor rögtön látszik rajta az őszinte öröm. De ha mondjuk 2 hete volt oda, hirtelen úgy tűnik, mintha nem ismerné meg. Örül neki, de nem biztos benne, hogy ez az apukája. Kell neki úgy fél óra, hogy felszabaduljon. De ha apa itthon van, akkor már ha az ajtó felé megy, kegyetlen sírásba kezd, attól fél szerintem, hogy megint elmegy.

Nagyon nem egyszerű sajnos ezu a felállás!

2013. máj. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm szépen az őszinte történeteket!

Úgy tűnik ez tényleg nem túl jó felállás. Én is tartok valami ilyesmitől, nehéz dönteni.

Várok még véleményeket! Kitartást nektek!

Kedves 2. válaszoló. Nálunk is hozzám kötődik a kisfiam, pedig mi együtt vagyunk apával és ő már 3 éves. Talán 1-2 hónapja kezd jobban nyitni apa felé. Szóval ez együtt lakó családoknál is előfordul.

2013. máj. 29. 21:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Párom kamionizik, 2-3 hetente 1-2 napot van itthon. 3 kisfiunk van (7 éves, 4 éves és 4 hónaposak) Nagyon jól gondold meg, hogy mit vállalsz be. Nálunk nem volt nagy gond, mert már a legnagyobb gyerkőc is ebbe született bele, neki ez a természetes. Ha neked csak ezután megy a párod ki külföldre, akkor a gyerekeket készítsétek fel, amennyire a koruk alapján fel lehet. Ha semmi, de tényleg semmi segítséged nincs, akkor nem árt valahonnan megoldani, mert mindent nem lehet egyedül. Nálunk van egy jól bevethető nagypapa, aki néha elmegy a nagyért az oviba, vagy lefoglalja őket, amig én pl. takarítok, vagy főzők. Persze azért sok mindent egyedül kell megoldanom, mert muszáj. A kapcsolatunkról nem tudok nyilatkozni, mert az nem nagyon van a párommal :(
2013. máj. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!