Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Boldogabb, vagy boldogtalanabb...

Boldogabb, vagy boldogtalanabb lettél azóta, hogy gyereked lett?

Figyelt kérdés

Tehát, mi változott az életben? Gondolom, több lett benne a csoda, és több lett benne a munka is. Álmatlanság és gürizés az egyik oldalról, de extázis a másik oldalról, hogy ott a saját biológiai leképződésed. Na de melyik érzelem dominál?

Babakocsit tologatni maga a megtestesült gyönyör, vagy inkább a kötelező kényelmetlenség?

Gyereket altatni hangulatos, chill élmény, vagy nyűg?


Az is érdekel, milyen, mikor már idősebb a gyerek. 6-9 éves. Több az öröm, vagy több a fáradalom bennük?


Tehát a lényeg: Abból a fajta extázisból, ami végigfut az egész testeden, gerincedtől az ujjaid végéig, na abból kevesebb, vagy több lett azóta?



2023. jún. 13. 17:36
A kérdező szavazást indított:
Boldogtalanabb lett az élet
Boldogabb lett az élet
49 szavazat
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Igazából másabb…


Azért kattintottam a boldogabbra, mert èn nagyon vàgytam gyerekre/ családra a férjemmel.


Ha nem lenne gyerekünk akkor boldogtalansbb lennék.


Nem boldogtalan, de folyamatosan hiányérzetem volna.


- utáltam a babakocsit.. de tudom, hogy nem erre gondoltál.

Imádom a gyerekeimet..



Ilyen extázisos dolgom sosem volt.. mármint nem a boldogsághoz közöm


Az pillanatnyi.



Megfogalmazni nem tudom, de a napi általános bosszúságon, napi roboton felül az egész életemet szeretem.


Viszont nem csak a gyerekeim miatt… hanem mert jó èletünk van.


Persze lehetnénk anyagilag jobban… mert épp csak átlagosan élünk..



De a mindennapokban megtaláljuk az örömet.



Mondjuk ha ezt pénteken kérdezed lehet nem így írok


Épp vállalhatatlan volt az egyik.. ès nagyon nehezen kezeltem


De ezek a pillanatnyiak inkább.. ahogy az extázisos öröm is..

2023. jún. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Tobb orom van azota az eletemben,bar a 9 eves lanyom nem eppen egy konnyu eset.

Minden nap probara teszi az idegeimet..

A 14 honaposom egy tunder,de eppen fogzik szegeny,szoval vannak nyafik mostanaban...de minden nehezseggel egyutt imadok anya lenni.meg ha neha kinis akadok,vagy eppen bőgok egy sort.

2023. jún. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
57%
Abszolút nincs értelme azóta az életemnek
2023. jún. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
27%

3 akkor minek valaltal gyereket?

Nem bantasbol kerdezem,komolyan erdekel

2023. jún. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
88%
Az én életem boldogtalan lett szépen lassan.
2023. jún. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
85%
Mondjuk nyilván azért vállalt, amiért én is: nem tudatta ő se előre, hogy a gyereke más lesz, mint amilyennek elképzelte....
2023. jún. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem a gyerekben az egyetlen extázis (jó esetben) az az orgazmus, ami a létrehozásakor történik.
2023. jún. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
97%
A gyereknevelés nem extazis, nem is értem, hogy varhat tőle bárki ilyesmit. Kemeny munka, kihívás, életfeladat. Én inkább azt mondom, hogy kevesebb céltalanság van a napjaimban. Mindennek, amit csinalok, valahogy celja lett, pl ha kikapcsolódom, azt már nem "csak úgy" önmagáért, hanem hogy aztan jobb anyja tudjak lenni a gyerekeimnek. És ezt en elvezem.
2023. jún. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
74%

Az a legnagyobb baj, hogy mindenhonnan csak a rozsaszin tunder pukis cukisag van hangoztatva a gyerek vallalas kapcsan. Igy ezaltal nem lehet felkeszulni erre az egeszre, az alvas hianyra, a maganyra, a tarsas maganyra, a teljes kiszolgaltatottsagnak. Nem veletlenul sokkal tobb mostanaban a szules utani depresszio. Az emberek eddig is csak magukkal torodtek.

Nincs az hogy megallsz es beugrasz a peksegbe, mert ki kell venni a gyereket, babakocsi osszerak stb stb, inkabb mész egy multiba vasarolni mert minden van egy helyen.

Es ez szerintem a hamis kozossegi media hibaja.

2023. jún. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem a gyerektől vagy nem-gyerektől függ az életemben, illetve nem csak tőlük. Párkapcsolat, egészség, anyagiak, saját célok, munkahely, barátok, mittudomén... Gyerek nélkül is változik az ember élete akár egyik napról a másikra. Mondjuk ha fáj a fejem biztos kevésbé vagyok boldog, mintha nem.

A gyerekben meg nem az a jó, hogy kapsz, hanem hogy adhatsz, gondoskodhatsz, ami egy plusz értelmet ad az életednek - de nem ilyen extázisos boldogságot. Én ebben nem is hiszek, hogy így boldognak kellene lennem. Inkább fejlődni szeretek meg hasznos lenni és az tesz boldoggá, vagyis derűssé, elégedetté. Az olyan élvezet, mint jókat enni, inni, szexelni, pihenni, szépséget látni, pénzt költeni, katarzist átélni... jó dolgok persze, de olyan öncélú még akkor is, ha kell persze az egészséghez. Na a hasznossághoz viszont jó terep a gyerek, de nem csak ők vannak az életemben, van még pár kiemelt terület :)

2023. jún. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!