Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Férjemnek van egy down szindró...

Férjemnek van egy down szindrómás 32éves tesója,az anyukájuk a gyámja.Nekünk van 3kisgyerekünk.Ha az anyukájukkal bármi történik,és mi nem tudjuk vállalni a gondozását akkor mi a teendő?Nagyon sok gondozást igényel.

Figyelt kérdés
2023. jún. 16. 13:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Otthon.
2023. jún. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%

Kerestek neki egy nappali foglalkoztatót, vagy akár egy bentlakós otthont.

Mondjuk sok downos egész jól boldogul, ha megfelelően irányítják. Nem lehet, hogy anyuka nagyon kiszolgálja?

2023. jún. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
98%
Egyértelműen otthon. Vannak speciális otthonok az ilyen fogyatékkal élő embereknek.
2023. jún. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És nekünk ez kerül valamibe?Nem tudja ellátni magát.Nem kommunikál,turmixolni kell neki,etetni.Az anyukájuk nyugdíjas már.
2023. jún. 16. 14:34
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, minden otthonban kell fizetni. Beszámítják az ő járadékát, de az többnyire nem elég.
2023. jún. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Akkor nem csak sima down szindrómás, mellette van más betegsége is.Így sajnos mindenképpen otthon, de az sincs ingyen.
2023. jún. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem élnek sokáig, lehet anyuka túl éli.
2023. jún. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A helyetekben már most elindítanám a folyamatot, nagyon hosszú a várólista, több èv is lehet. Időben kell kezdeni
nov. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk apukámnak volt Down-os testvére. Apám meghalt, apám másik testvére is. Én maradtam az egyetlen leszármazott. Amikor a mamám megtudta, hogy rákos, és nem sok van neki hátra, engem akart a Down-os fia gyámjának. Akkor 22 voltam. Nem vállaltam. Mama azt találta ki, hogy keres neki gondozót, aki odaköltözik. Végül egy családot talált, a nagymama beköltözött a Down-os fiú mellé a házba, a telek hátsó részére meg épített a néni lánya egy házat, tehát ott laktak egyrakáson, mindig volt valaki, aki tudott foglalkozni a fiúval. Végül 42 évesen meghalt, de utolsó éveiben szórakoztatóbb élete volt ezzel a családdal, mint anno a nagymamámmal, aki érthető módon már belefásult évek alatt az egészbe. Ja, a fiú önálló volt, szobatiszta, de beszélni nem tudott, és kb. 10 éves gyerek szintjén gondolkodott. Sose vitte sehova a mama, iskolába sem járt soha. Mindig kapun belül volt, túlsúlyos is volt elég rendesen a mozgáshiány miatt.

Mivel nem vállaltam a gondozást, egyetelen örökösként mindenről le kellett mondanom a gondozó család javára, de ez így volt igazságos. Sosem bántam meg.

nov. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!