Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyenkor mi a teendő? (Családi...

Ilyenkor mi a teendő? (Családi adókedvezmény)

Figyelt kérdés

Férjem egyben szeretné érvényesíteni a családi adókedvezményt, év közben nem érvényesítette. Már volt egy gyermekünk, tavaly született a második gyerek. A terhesség 91. napjától lehet ugye igényelni.

Most kell az igazolás arról, hogy a 91.napot betöltötte a terhesség. Olyat nem kaptam. Ilyenkor mi a teendő? Úszott a pénz? Kérném kell ilyen igazolást? Kiállítanak egyáltalán már ilyenkor ilyet?


2023. febr. 22. 19:19
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Hívd fel a dokit....
2023. febr. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Igen, kell az igazolás. Utólag is kiállítják.
2023. febr. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
A bevalláshoz nem kell az igazolás. Arra csak akkor van szükség, ha esetleg NAV ellenőrzést kapnál. Persze be kell szerezni és elévülési időn belül meg kell őrizni.
2023. febr. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%

Nekem a lányom 2021ben született, szeptemberben.

Én simán visszakértem igazolás nélkül, magamnak.

Akkor kell az az igazolás, ha esetleg ellenőrzést kapnál. Az adóbevalláshoz nem kell csatolni meg semmi


(Egy könyvelő, aki akkor elég trehány volt 😅)

2023. febr. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Lehet nincs igazam, de a férj csak a már megszületett gyerekre tudja igényelni magzatra nem. 91. naptól csak az anyuka veheti igénybe. De lehet valamivel keverem.
2023. febr. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5 vagyok, ha nincs igazam, szerintem az orvosod a kiskönyv alapján ki tudja állítani utólag is.
2023. febr. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5!

Nincs igazad. A férj igénybe veheti. Ha "csak" apuka, élettárs, pár, stb, nem tudom mi a divatszavak erre, tehát együtt vannak, de nem házasok, akkor nem veheti igénybe. Házasság esetén minden zokszó nélkül lehet.

2023. febr. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5 vagyok, köszönöm!
2023. febr. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!

1.válaszoló: Ma fel is hívtam, köszönöm, hogy szóltál, de nem negyed nyolckor fogom hívni az orvost. Csupán azok segítségére volt szükségem, akik értenek hozzá, és kaptam sok hasznos választ.

2023. febr. 23. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!