Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki nem vállalt gyermeket,...

Aki nem vállalt gyermeket, később megbánta?

Figyelt kérdés
30vagyok. Nem vágyom rá. Megköveznek miatta hogy miért nem? Egyet muszáj, majd megbánom, nem lesz aki öregkoromban rámnézzen, ez az élet értelme stbstb. Olyat kérdeznék, aki fiatalon nem vállalt, és nem is lett neki végül, később megbánta hogy nem szült?

2023. jún. 29. 09:37
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ezt nem jó helyen kérdezed. Talán inkább családi kapcsolatok, de ott sem hiszem, hogy sok idősebb egyén válaszol.
2023. jún. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
86%
Ezt majdnem minden nap megkérdezi valaki. De ha tényleg olyan fontos, nekem nincs, és NEM BÁNTAM MEG.
2023. jún. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Sosem értettem az ilyen kérdéseket.


Ha most X számú válaszoló azt írja ő megbánta, akkor neked mi fog változni az életedben, a gondolkodásodban? Vagy fontolóra veszed, hogy még is csak kellene? Vagy mi?


Min változtat számodra, ha valaki megbánta, hogy nem vállalt?


Semmi baj nincs azzal, ha Te nem akarsz, azzal sincs ha esetleg meggondolom magad. A lényeg, hogy menj el egy önismereti utazásra, mert ha tényleg nem akarsz, nem érdekelne más véleménye.

2023. jún. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
81%

Soha nem akartam gyereket. 30 évesen elköttettem magam. Amikor a családom megtudta, akkor én is megkaptam, hogy majd megbánom.

Most 43 vagyok. Nem bántam meg.

2023. jún. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
84%

Ha meg is bánta, sosem fogja itt bevallani.

Régóta gyakorizom, ismerem az itteni közhangulatot.

2023. jún. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Csak egy egyszerű kérdés volt. Kíváncsi voltam, tényleg megbánta e aki nem vállalt, vagy ezt csak azok mondják akiknek van!? De rá kell jönni hogy ez az oldal csak mások leszólására, és arc nélküli megalázására a jó unatkozó embereknek.
2023. jún. 29. 11:33
 7/32 anonim ***** válasza:
87%
Igen, az egyik érv, hogy idős korunkra egyedül maradunk. A gyerek egyáltalán nem biztosíték. A barátom megbetegedett, a lánya külföldön él, jó tanácsokon kívül semmire nem számíthat tőle.
2023. jún. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Rád nézve semmit nem jelent, hogy mondjuk 100-ból 15 megbánta. Azt kell érezned, benne lennél-e később abban a 15-ben.

Kétségeid vannak, de ezt magadban kell rendezned, nem más alapján kalkulálni.

Például nem mindegy, mik az érveid a gyerekvállalás ellen. Ha feldolgozatlan gyerekkori, családbeli traumák miatt menekülsz a helyzet elől, az is más, minthogy jó önismerettel rendelkezel, ezáltal ismered magad, és tudod, hogy nincs rá késztetésed.

2023. jún. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
87%
Azzal nincs semmi baj ha nem akarsz gyereket, szerintem csak azokkal van a baja a többségnek akik olyanok mint a hetes. Vinnyogó szařnak nevezni egy emberi lényt baromi gáz.
2023. jún. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Szeretem a gyerekeket. Imádom a testvérem 3 gyermekét is, de imádok dolgozni, kirándulni, bulizni, csak úgy összeülni egy fél napra a barátaimmal, gobdolni egyet, és eltűnni 3 napra a világ elől. Ez gyerekkel teljesen megváltozna. Kiesnék a munkából, nem lenne időmmagamra. Tudom hogy önzőség, de nem akarok gyereket vállalni, de az utóbbi időben annyian megszóltak ez miatt, hogy már kezzd zavarni hogy én vagyok e a hülye, ami miatt saját magamat helyezem az életemben előtérbe!? Igazából gyerekkori traumám nincs, saját lakással, jó keresettel rendelkezem ez sem lenne akadály. Itt csak a szívem érzi azt hogy nen lennék megfelelő erre a posztra.
2023. jún. 29. 12:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!