Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki nem vállalt gyermeket,...

Aki nem vállalt gyermeket, később megbánta?

Figyelt kérdés
30vagyok. Nem vágyom rá. Megköveznek miatta hogy miért nem? Egyet muszáj, majd megbánom, nem lesz aki öregkoromban rámnézzen, ez az élet értelme stbstb. Olyat kérdeznék, aki fiatalon nem vállalt, és nem is lett neki végül, később megbánta hogy nem szült?

2023. jún. 29. 09:37
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
78%
7-es gondolom anyukád rád is vinnyogó szarként hivatkozott,azért lettél ilyen.
2023. jún. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
96%
Nekem van több ilyen ismerősöm, 1 sosem akart igazaból mondta párszor,hogy azért sajnálja, néhanynak meg kapcsolat sem jött össze ezért nem lett, egyik be is csavarodott nem kicsit,hogy nem így akarta az életét. Olyan is van aki pedagógus lett,hogy gyerekekkel legyen de teljesen jól érzi magát gyerek nélkül. Teljes mertekben elfogadom,ha valaki nem akar, vagy úgy gondolja neki nem való, szerintem teljesen szubjektív, a gond olyanokkal van akik állandóan kárognak,hogy gyűlölik a gyerekeket és milyen sz*r a gyerek meg gyereket nevelni a kutya jobb stb..ezekkel viszont komoly lelki vagy mentális problémak vannak, mert vagy akartak de nem lett, vagy gyermekkori traumakat vetítenek kia gyerekvállalásra..
2023. jún. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
66%
Igen, nem mindegy, hogy vinnyogó sz..nak nevezi a gyerekeket, vagy csak egyszerűen nem akar sajátot, mert a velük való kötöttséget nem akarja vállalni. Én is piros jelet nyomtam 7-esre, és látom, nem vagyok vele egyedül. :-)
2023. jún. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező, csak azért ne legyen gyereked, mert megszólnak miatta. Ezzel sajnos együtt kell élni, mindig lesznek más életébe belekotnyeleskedő ostoba emberek. Egyáltalán, van férjed, élettársad, barátod? Ez két felnőtt ember együttes döntése.
2023. jún. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
47%

Ne hirdessetek már, hogy utaljatok a gyerekeket mert már ez önmagában pszichiátriai eset. De szánalomra és sajnálatra méltó is, hogy milyen gyerekkorotok lehetett, hogy idáig fajult. Inkább jarjatok pszichológushoz, segít feldolgozni a traumaitokat.

A felnőttek pedig pont ugyanúgy hangoskodnak buszon akárhol, csak nekik még mentseguk sincs rá.

2023. jún. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, nem kéne azzal foglalkoznod, mit szólnak mások az életedhez. Ha csak konkrétan a gyerek-kérdést nézzük, kb mindegy hogy milyen döntést hozol, mert ha:

nincs gyereked, önző és karrierista vagy, ki hoz majd neked egy pohár vizet, amikor megöregszel

egy gyereked van: miért nincs tesója, jobb lenne úgy neki

két gyerek: ahol kettőnek jut, miért nem vállaltok egy harmadikat

három gyereked van: na, ezeknek is csak a CSOK meg a Babaváró miatt született ennyi

4 gyerek és attól fölfelé: hogy merik ezt bevállalni, nem tudják majd tisztességesen felnevelni őket...

Érted, ugye?

Ha te nem vágysz saját gyermekre és ezért nem vállalsz egyet sem, teljesen OK, ez a te életed, te éled le épp ezért te döntesz róla. És nem, nem kötelező mindenkinek gyermeket vállalni, hiába próbálják ezt leerőltetni mindenki torkán.

2023. jún. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Van párom, 5 éve, neki van egy saját lánya előző kapcsolatból. Ő aztmondta hogy szeretett volna velem közös gyereket, de ha így gondolom hogy nem, ő belenyugszik, és nem is zaklat a témával.
2023. jún. 29. 15:01
 18/32 anonim ***** válasza:
87%
Olyan ismerősöm nincs, aki nem vállalt gyereket és megbánta, olyan viszont több is, aki vállalt és megbánta. Ha 20 év múlva nem érzed elégnek az életed, akkor millió dolgot lehet csinálni. 3 gyerekes anyukaként írom, aki imádja a gyerekeit, hogy van ezen kívül is élet. De kényszerből, kipróbálásból sokkal rosszabbul tud elsülni, ha gyereket vállalsz. Azt nehezebb megoldani, mintha sosem lesz saját vérszerinti gyereked.
2023. jún. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
71%
Nekem az a véleményem, hogy aki azt mondja, hogy meg fogod bánni, annak van gyereke és ha nem nem vállalt volna, akkor ő bánná. De ők nem tudnak a fejeddel gondolkodni. Ha te úgy érzed, hogy nem akarsz, akkor ne vállalj! Saját magadra szabd az életed, ne mások elvárásainak. Én bánnám, ha nem lennének gyerekeim, de nem vagyunk egyformák, és tiszteletben kell tartani mások döntéseit.
2023. jún. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
80%

Dehogy bántam. Azt bánnám, ha véletlenül gondos védekezés ellenére mégis terhes maradnék.


Azonnali 72 órás tablettával indulna a dolog.

2023. jún. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!